Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 13:56 , Atnaujinta: 2015 rugsėjo 11d. 15:44

Maištas Europos Sąjungoje: Čekija, Lenkija, Vengrija ir Slovakija nepritaria pabėgėlių kvotoms

Migrantai šturmuoja traukinį Budapešte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai šturmuoja traukinį Budapešte

Keturios rytinės Europos Sąjungos šalys, penktadienį surengusios ministrų lygio pasitarimą Prahoje, nepakeitė savo pozicijos, atmesdamos privalomas migrantų priėmimo kvotas, kurias anksčiau šią savaitę pasiūlė Europos Komisija.

„Esame įsitikinę, kad mes kaip šalys turėtume kontroliuoti asmenų, kuriuos galima priimti ir taip pat pasiūlyti jiems pagalbą, skaičių“, – Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomiras Zaoralekas sakė žurnalistams per bendrą spaudos konferenciją su Vengrijos, Lenkijos ir Slovakijos diplomatijos vadovais.

Vakar buvo paskelbta, kad prie šių pabėgėlių kvotomis nepatenkintų valstybių prisijungia ir Rumunija.

„Manome, kad tai ne sprendimas, ir nedera kalbėti apie privalomas kvotas, kurios sudarytos išskirtinai biurokratiniu pagrindu – sakyčiau, vos ne kaip koks buhalterinis veiksmas – nepasikonsultavus su šalimis narėmis“, – sakė žurnalistams Rumunijos vadovas Klausas Iohannis.

Viktoras Orbanas: „Jie maištavo prieš valdžią“

Migrantai pastarosiomis dienomis maištavo prieš Vengrijos valdžios institucijas, užėmė geležinkelio stotis ir atsisakė registruotis, penktadienį pareiškė vyriausybės vadovas Viktoras Orbanas ir pridūrė, kad nuo ateinančios savaitės policija imsis griežtesnių veiksmų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas

„Turint galvoje, kad pas mus vyksta nelegalių migrantų maištas, policija atliko savo darbą puikiai, nenaudodama jėgos“, – sakė V.Orbanas žurnalistams po susitikimo su centro dešiniosios Europos liaudies partijos frakcijos, kuri yra didžiausia Europos Parlamente, lyderiu vokiečiu Manfredu Weberiu.

Premjeras pažymėjo, kad nuo rugsėjo 15 dienos, kai šalyje įsigalios griežti imigracijos įstatymai, neteisėtai Vengrijos sieną kirtę migrantai bus areštuojami.

Prisijungė ir Danija

Danija tvirtina nepriimsianti nė vieno iš 160 tūkst. pabėgėlių, kuriuos Europos Sąjunga nori perskirstyti iš Italijos, Graikijos ir Vengrijos į kitas šalis.

Kaip Didžioji Britanija ir Airija, Danija teisiškai nėra įsipareigojusi dalyvauti ES planuose paskleisti pabėgėlius tolygiau per visas ES nares, ir Danijos integracijos ministrė Inger Stoejberg penktadienį aiškiai pasakė, kad Danija savo noru neketina prie šios akcijos dėtis.

„Mes nedalyvausime 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstyme“, Danija ir taip jau daug priima prieglobsčio prašytojų, sakė ji žurnalistams.

Pernai prieglobsčio Danijoje paprašė 15 tūkstančių asmenų. Jos kaimynėje Švedijoje, kurioje gyventojų yra beveik dvigubai daugiau, jau priėmė daugiau kaip 80 tūkstančių.

Vokietija prabilo apie iššūkį

Precedento neturintis migrantų ir pabėgėlių antplūdis Europos Sąjungoje gali tapti didžiausiu šio bloko kada nors patirtu iššūkiu, Vokietijos užsienio reikalų ministras pareiškė per penktadienį Prahoje surengtą nepaprastąjį pasitarimą su rytinėmis Bendrijos šalimis, atsisakančiomis sutikti su pabėgėlių priėmimo kvotomis.

Didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo Europos pabėgėlių krizė gali būti „didžiausias iššūkis ES per jos istoriją“, sakė vokiečių diplomatijos vadovas Frankas-Walteris Steinmeieris, ragindamas parodyti didesnį solidarumą, kai Berlynas „numato sulaukti 40 tūkst. migrantų iš pietų šį savaitgalį“.

Makedonijos sieną per 12 valandų kirto apie 7,6 tūkst. migrantų

Apie 7,6 tūkst. migrantų praeitą naktį vos per 12 valandų laikotarpį atvyko į Makedoniją, valstybinė naujienų agentūra penktadienį citavo vieną Jungtinių Tautų pareigūnę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Migrantai kerta Graikijos sieną su Makedonija
AFP/„Scanpix“ nuotr./Migrantai kerta Graikijos sieną su Makedonija

„Apie 7,6 tūkst. migrantų, daugiausiai iš Sirijos, įžengė į Makedoniją nuo ketvirtadienio 18 val. iki šiandienos 6 val.“ – JT pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR pareigūnė Alexandra Krause sakė naujienų agentūrai MIA.

„Turime informacijos iš kolegų Graikijoje, kad daugiau migrantų važiuoja autobusais sienos su Makedonija link“, – pridūrė ji.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min