Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Metai po katastrofos: kaltė dėl Malaizijos lainerio numušimo krinta ant Rusijos ir jos teroristų

Prabėgo metai po Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“, skridusio reisu MH17, katastrofos, tačiau šios tragedijos pasekmes vis dar jaučia tiek Ukraina, tiek Rusija, tiek savo šalies piliečius laidoti turėję Nyderlandai, Malaizija, Australija ir kitos šalys, rašo „The Telegraph“.

Pasak moters, tuojau po raketos paleidimo ji pamatė didžiulį juodų dūmų debesį, kuris sklido iš už horizonto. „Tada man pradėjo skambinti draugės ir pasakoti, kad buvo numuštas lėktuvas“, – pasakojo moteris.

Jos pasakojimą patvirtino ir kitas kaimo gyventas Piotras Fedotovas, tyrėjams papasakojęs, kad matė, jog raketa išties skriejo iš išdeginto kviečių lauko į rytus nuo kaimo. „Yra ir kitų žmonių, kurie tai matė. Civiliai. Jūs jų dabar nerasite“, – aiškino jis, atsisakydamas nurodyti pavardes.

Dar kovo mėnesį P.Fedotovą citavo „Reuters“ naujienų agentūra, kuriai jis aiškino, kad lėktuvą numušė separatistai. Dabar kalbintas vyriškis nuomonę pakeitė ir aiškino, kad tai „Ukrainos fašistų“ darbas.

Dar kovo mėnesį P.Fedotovą citavo „Reuters“ naujienų agentūra, kuriai jis aiškino, kad lėktuvą numušė separatistai. Dabar kalbintas vyriškis nuomonę pakeitė ir aiškino, kad tai „Ukrainos fašistų“ darbas.

Kai tyrėjai pirmą kartą lankėsi tame lauke, visi liudininkai patvirtino, kad tai buvo separatistų valdomas regionas, tačiau iškart po įvykio jie apleido šį tašką. Daug liudininkų patvirtino ir tai, kad būtent separatistai iš Snižnės regiono ir atsigabeno „Buk“ sistemą.

„Mačiau tą raketų paleidimo sistemą savo akimis. Visas prakeiktas miestas matė“, – sakė vienas iš separatistų kovotojų, teigdamas, kad jis tuo metu buvo Snižnėje, už 5 kilometrų nuo Červony Žovteno.

„Ji buvo nuvežta iki Saur Mogilos. Buvo viena, be jokios palydos. Daugiau aš jums nieko nesakysiu. Nežinau, šovė jie ar ne“, – piktai atkirto kovotojas.

Du „Associated Press“ žurnalistai taip pat matė separatistų valdomą „Buk“ Snižnėje, likus trims valandoms iki lėktuvo numušimo. Liudininku teigimu, raketų paleidimo sistema tą patį rytą buvo atgabenta į Snižnę nuo Donecko pusės.

„Donecko liaudies respublikos“ veikėjai ginasi, kad liudininkai buvo suklaidinti, o jie neturėjo techninių galimybių numušti taip aukštai skrendančio lėktuvo. „Ukrainos lėktuvas, kurį numušėme, prieš tai skrido žymiai mažesniame aukštyje, o teigti, kad mes turėjome sistemas, kurios galėjo numušti tokį lėktuvą, yra klaidinga“, – aiškino „Donecko liaudies respublikos“ atstovas Eduardas Basurinas.

Separatistai bandė siūlyti alternatyvią versiją, pagal kurią Ukrainos karinės pajėgos Šachtarske, už 20 kilometrų nuo Červony Žovten, numušė lėktuvą, tačiau vietiniai žmonės patikino, kad Ukrainos pajėgų tą dieną jie ten nematė, o ekspertų teigimu, jei jie ten ir būtų buvę, tai nebūtų turėję tokios sistemos, galinčios numušti dideliame aukštyje skrendantį lėktuvą.

Nepaisant to, kad aišku, jog raketa buvo paleista iš separatistų kontroliuojamos teritorijos, lieka daug kitų klausimų – kas atgabeno „Buk“ sistemą, kas ją valdė, kas davė įsakymus?

Visi šie klausimai taip pat veda tyrėjus link Rusijos. „Novaja gazeta“ tyrimas rodo, kad praėjusių metų liepos 14 dieną į Luhanso regioną per Severny punktą buvo atgabenta būtent tokia sistema.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius