Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 07:00

„Moskva“ į nebūtį greičiausiai nusinešė ir krikščionių relikviją

Kreiserio „Moskva“ praradimas Rusijai yra smūgis ne tik karine prasme. Kartu su laivu greičiausiai nuskendo ir krikščioniška relikvija – kryžiaus, ant kurio, manoma, buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus, gabaliukas.
Karo laivas „Moskva“
Karo laivas „Moskva“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žinios apie ataką prieš „Moskva“ ir nuskendimą, taip pat – apie žuvusius ir sužeistus įgulos narius iki šiol prieštaringos. Nėra tikros informacijos ir apie šios relikvijos, kuri prieš porą metų buvo perduota Juodosios jūros laivynui ir turėjo atsidurti kaip tik šiame kreiseryje, likimą.

Tačiau, jei viskas vyko, kaip buvo suplanuota, ji jau turėjo būti laive, vadinasi, nuskendo kartu.

Ši relikvija, kaip manoma, yra vadinamojo Tikrojo kryžiaus, ant kurio prieš du tūkstantmečius buvęs nukryžiuotas Jėzus Kristus, gabaliukas. Relikvijos praradimas, jei ji tikrai nuskendo su laivu, būtų itin simbolinis. Mat kreiseris buvo apšaudytas likus kelioms dienoms iki katalikų Velykų.

Tai yra vos kelių milimetrų ilgio medžio drožlė, kuri, kad nepasimestų, įkomponuota į XIX a. nukaldintą metalinį kryžių. Šis buvo įdėtas į specialų relikvijorių. Čia galima pamatyti relikvijos nuotrauką.

Taip pat skaitykite: Karo laivo „Moskva“ praradimas Rusijos laivynui – didžiulis smūgis

Kaip prieš porą metų agentūrai TASS pasakojo Rusijos stačiatikių bažnyčios Sevastopolio regiono arkivyskupas Serhijus Chaliuta, relikvija anksčiau priklausė Katalikų bažnyčiai. Tačiau prieš kurį laiką ją įsigijo anoniminiai meno mecenatai. Naujųjų savininkų valia buvo relikviją patikėti Juodosios jūros laivynui.

Anot dvasininko, tokios relikvijos yra labai retos, svarbios visiems krikščionims – ir katalikams, ir stačiatikiams. Rusija turinti keletą daiktų su įtaisytais Tikrojo kryžiaus gabaliukais. Paprastai juos galima rasti didelėse šventyklose. Įsigyti tokių relikvijų tapo įmanoma, kai Europos bažnyčios pradėjo užsidaryti ir parduoti savo turtą.

2020 m. vasarį TASS citavo S.Chaliutos žodžius, kad relikvija jau buvo perduota Juodosios jūros laivyno vadui viceadmirolui Igoriui Osipovui ir tuo metu buvo laivyno būstinėje. Netrukus ją žadėta pristatyti į kreiserį „Moskva“. Laive buvo įrengta koplyčia, joje vykdavo pamaldos.

Tiesa, ar relikvija tikrai buvo perkelta į Juodosios jūros laivyno flagmanu laikytą kreiserį ir ar buvo jame atakos metu, taigi ir vėliau nuskendo, o gal buvo išgelbėta, viešai neskelbiama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min