Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 01, 13:31

Niujorko Taimso aikštėje krištolinio rutulio nusileidimas pažymėjo 2018-ųjų pradžią

Niujorke tviskantis krištolinis rutulys nusileido Taimso aikštėje žyrant konfeti ir žybsint įvairiaspalvėms fejerverkų ugnims, pažymėdamas atėjusius 2018 metus, o pasilinksminti susirinkę tūkstančiai žmonių nepabūgo antrosios šalčiausios naujametinės nakties per šio miesto istoriją.
Naujųjų metų sutiktuvės Taimso aikštėje
Naujųjų metų sutiktuvės Taimso aikštėje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujuosius metus Niujorkas sutiko kaustomas minus 12 laipsnių šaltuko, tad žmonių Taimso aikštėje buvo mažiau nei įprasta. Kai kuriose metalinėmis užtvaromis apribotose erdvėse, paprastai sausakimšose, šįkart vietos buvo apsčiai. Kai rutulys nusileido, užsimaukšlinę kepures ir spalvingas šventines skrybėles, storai prisirengę švenčiantys žmonės šoko, glėbesčiavosi ir bučiavosi.

Niujorkietė Eva Santos sakė, kad tikisi 2018-aisiais didesnės vienybės „mūsų šaliai ir kitoms šalims“.

„Tikiuosi taikių metų ir tiesiog meilės – tikiuosi daugiau meilės, – sakė ji. – Tikimės, kad bus geresnių dalykų. Mūsų šaliai reikia tapti geresne.“

Šiemet rutulys buvo 3,5 metro skersmens ir svėrė 5 385 kilogramus. Jis buvo padengtas 2 688 trikampėmis plokštelėmis, keitusiomis spalvas tarsi kaleidoskopas, žybsint 32 256 LED šviestukams.

Niujorke gyvenanti Colleen Keenan vidurnaktį Taimso aikštėje pasitiko su savo sūnumi Kevinu Keenanu ir jo drauge Devin Wright.

„Nuostabūs įspūdžiai. Nebūna nieko panašaus į tai, – pridūrė moteris, kai rutulys nusileido. – Taimso aikštė yra vieta, kur reikia būti sutinkant Naujuosius metus, tai neabejotina. Dabar visi prisigers ir sušils.“

D.Wright, gyvenanti Kalifornijos mieste Long Biče, sakė esanti „svaiginančiai įsimylėjusi kiekvieną šiandienos akimirką“.

„Šąlu, bet visa tai atperka, – tvirtino ji. – Kiekviena akimirka šiame nemaloniame šaltyje yra to verta.“

Popmuzikos žvaigždė Mariah Carey šįkart sėkmingai surengė pasirodymą koncerte „Dick Clark's New Year's Rockin' Eve with Ryan Seacrest“, nors praeitais metais ją buvo ištikusi nesėkmė. Ilgą suknią ir baltus pūkuotus kailinukus vilkėjusi dainininkė atliko savo 10-o dešimtmečio hitus „Vision of Love“ ir „Hero“.

Per pertraukėlę tarp dainų M.Carey prašė karštos arbatos ir jos negavusi pajuokavo, kad tai „katastrofa“.

Praeitais metais per naujametinį koncertą ji per savo trumpą pasirodymą užsikirto ir nepataikė į taktą, skambant iš anksto įrašytai jos dainų fonogramai. Atlikėja tąsyk buvo pastebimai suirzusi ir kaltino dėl šios nesėkmės prodiuserių komandą, bet galiausiai su jais vėl susitaikė.

Tviskančia renginio kulminacija buvo tradicinis didžiulio „Waterford“ krištolinio rutulio nusileidimas paskutinėmis 2017-ųjų sekundėmis.

Šiemet rutulys buvo 3,5 metro skersmens ir svėrė 5 385 kilogramus. Jis buvo padengtas 2 688 trikampėmis plokštelėmis, keitusiomis spalvas tarsi kaleidoskopas, žybsint 32 256 LED šviestukams.

Pirmasis Taimso aikštėje per 1908-ųjų sutiktuves nusileidęs rutulys buvo pagamintas iš geležies ir medienos bei apšviestas 100 elektrinių 25 vatų lempučių. Pirmoji Naujųjų metų šventė šioje vietoje buvo surengta 1904-aisiais – tai pačiais metais, kai Niujorke buvo atidaryta pirmoji metropoliteno linija.

Po dviejų teroro atakų ir incidento, kai vairuotojas nukreipė visureigį į minią toje pačioje vietoje, kur vyksta Naujųjų sutiktuvės, policija pasirūpino stipresnėmis negu kada nors anksčiau saugumo priemonėmis. Požeminės automobilių stovėjimo aikštelės tame rajone buvo uždarytos.

Gatvėse budėjo tūkstančiai uniformuotų policininkų. Prie įvažiavimų į saugomas erdves, kur buvo susirinkę žiūrovai, buvo sustatyti betoniniai blokai ir komunalinių tarnybų sunkvežimiai. Visi šventės dalyviai turėjo praeiti kruopščią patikrą kuriame nors iš 12 saugumo postų.

Po dviejų teroro atakų ir incidento, kai vairuotojas nukreipė visureigį į minią toje pačioje vietoje, kur vyksta Naujųjų sutiktuvės, policija pasirūpino stipresnėmis negu kada nors anksčiau saugumo priemonėmis.

Policijos departamentas apskaičiavo, kad šiemet šventės apsaugos priemonės kainavo apie 7,5 mln. dolerių (6,3 mln. eurų).

Pirmosios Naujųjų metų sutiktuvės su Taimso aikštėje nusileidžiančiu rutuliu 1907-aisiais buvo ir pačios šalčiausios – tą naktį temperatūra buvo nukritusi iki minus 17 laipsnių Celsijaus. 1962 metais spaudė minus 12 °C šaltis, o 1939-aisiais ir 2008-aisiais termometrai rodė minus 8 laipsnius.

Iš Niufaundlando Kanadoje atvykę Sarah Cole ir Michaelas Carteris sakė šalčio nesibaiminantys, nes yra prie jo įpratę.

„Įspūdžiai 100 procentų to verti, – sakė moteris. – Atmosfera, žmonės, pramogos. Ką reiškia truputį šąlančios kojos?“

Kai kurie žmonės buvo užsidėję raudonus šalikus su užrašu „Laimingų Naujųjų metų“, kiti buvo užsimaukšlinę aukštas geltonos ir purpurinės spalvų skrybėles. Alkanoje minioje picų išvežiotojas buvo itin populiarus žmogus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žmonės Taimso aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žmonės Taimso aikštėje

Netoli 42-osios gatvės, vienoje iš geriausių vietų stebėti linksmybes, stovėjęs Alexander'as Ebrahimas plačiai šypsojosi žvalgydamasis į tviskančius Taimso aikštės žiburius.

„Visada žiūrėdavau tai per televiziją, tad pagalvojau, kodėl man neatvykus ir nepamačius šito tiesiogiai, – sakė vyras, gyvenantis Orindžo apygardoje Kalifornijoje. – Tai patirtis, kurios niekada neužmirši.“

Kolambuso mieste Ohajo valstijoje gyvenantis Michaelas Walleris savo ruožtu pasakojo šeštadienio vakarą spontaniškai apsisprendęs vykti į Niujorką. Jis Taimso aikštę pasiekė 8 val. ryto ir visą dieną laukė netoli rutulio.

„Nenorėjau tokiu metu likti vienas namuose“, – aiškino jis.

Prieš dešimtmetį kampaniją prieš moterų seksualinį persekiojimą “#MeToo“ („Ir aš“) pradėjusi aktyvistė Tarana Burke inicijavo šventinio rutulio nusileidimą, paspaudusi krištolinį mygtuką. Tuomet rutulys pradėjo lėtai leistis stiebu per paskutines 60 sekundžių iki 2018 metų pradžios.

Praėjus nedaug laiko po vidurnakčio švenčiantys žmonės pradėjo traukti iš aikštės – tarsi iš milžiniškos vonios būtų ištrauktas guminis kamštis. Neilgai trukus daugybė miesto komunalinių tarnybų darbuotojų pradėjo kuopti aikštę nuo konfeti ir kitokių šiukšlių. Praeitais metais komunalininkai išvežė iš aikštės ir jos prieigų daugiau kaip 44 tonas šiukšlių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min