TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

#Paskuipabėgėlius: 15min žurnalistai leidžiasi keliu nuo Sirijos iki Europos

Kodėl tūkstančiai pabėgėlių kelyje į Europą taip rizikuoja savo gyvybe? Su kokiais lūkesčiais sėda į valtis, plukdančias į išsvajotąją Europą? Ką apie atvykstančiuosius turėtų žinoti europiečiai? Didžiausios migracijos krizės akivaizdoje 15min pradeda reportažų ciklą #Paskuipabėgėlius. Žurnalistai Vidmantas Balkūnas ir Paulius Ramanauskas jau keliauja iš Turkijos–Sirijos pasienio iki Vokietijos ir savo rašiniais dalinsis su 15min skaitytojais.
Paulius Ramanauskas ir Vidmantas Balkūnas
Paulius Ramanauskas ir Vidmantas Balkūnas (dešinėje) savo kelionės pradžioje.

Į Sirijos–Turkijos pasienį, kur pabėgėliai pradeda savo kelionę į Europą, V.Balkūnas ir P.Ramanauskas išvyko neslėpdami jaudulio.

„Nuo tos akimirkos, kai sužinojau, kad tikrai keliausime didžiuoju pabėgėlių ir migrantų keliu – apėmė stresas. Tai tikrai nebuvo netikėta. Tam ruošiausi ne vieną dieną. Paskutinę savaitę netgi neturėjau kitų sapnų – naktimis vien pabėgėliai vaidenosi. Bet vienas dalykas planuoti, kitas – suprasti, kad tai įvyks.

Nemanau ir nesakau, kad viską, ką rašysiu, bus galima vertinti nešališkai. Mano noras ir tikslas – pajausti. Pajausti tuos žmones. Įsimaišyti į minią ir aprašyti savo emocijas, mintis ir išgyvenimus.

Nesu iš tų žmonių, kurie sėdi namie ir pasaulį stebi per televizorių. Bet mintis nukakti į Sirijos pasienį, visai šalia Islamo valstybės (ISIS) teritorijos, ir iš ten plaukti pasroviui su sirais, bėgančiais nuo karo ar ieškančiais geresnio gyvenimo Vokietijoje, – neatrodo tokia kasdienė“, – tikino konfliktų zonose jau užgrūdintas V.Balkūnas.

V.Balkūnas neslepia netikintis, kad pavyks rasti aiškius atsakymus į sudėtingus klausimus. „Nemanau ir nesakau, kad viską, ką rašysiu, bus galima vertinti nešališkai. Mano noras ir tikslas – pajausti. Pajausti tuos žmones. Įsimaišyti į minią ir aprašyti savo emocijas, mintis ir išgyvenimus“, – tikina V.Balkūnas, kito, šią savaitę startavusio multimedijos pasakojimo „Pabėgėlių kelias“ bendraautorius.

Paskui pabėgėlius: kelionės maršrutas
Paskui pabėgėlius: kelionės maršrutas

P.Ramanauskas, arabiškai kalbantis „Sciences Po“ universiteto Paryžiuje politikos mokslų bakalauras, viliasi, kad savo rašiniais padės 15min skaitytojams atskirti mitus nuo tikrovės.

„Lietuvoje apie šių kraštų gyvenimą ir tragediją žinoma labai mažai, todėl šio projekto pagrindinė motyvacija būtent ir yra supažindinti su pabėgėlių istorija, atskirti mitus nuo tikrovės ir padėti geriau pasiruošti jų atvykimui“, – žada jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius