Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 19:35

Po paskelbtos aneksijos V.Putinas kreipėsi Raudonojoje aikštėje: šiandien yra tiesos ir teisingumo diena

Rusija penktadienį per ceremoniją Kremliuje aneksavo keturis okupuotus Ukrainos regionus – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, nepaisant tarptautinės bendruomenės pasmerkimo. Po ceremonijos Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Raudonoijoje aikštėje kreipėsi į rusus. Kaip rašo britų leidinys „The Guardian“, savo kalboje šią dieną jis vadino „tiesos ir teisingumo diena“.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Rusijos prezidento, šiandien yra istorinė diena jo vadovaujamai šaliai.

„Šiuolaikinė Rusija suteikė DLR, LLR, Zaporižios ir Chersono sričių gyventojams teisę rinktis – jie pasirinko būti su Rusija“, – V.Putiną cituoja agentūra „Ria Novosti“.

Toliau kalbėdamas apie įvykdytą aneksiją V.Putinas sakė, kad Rusija aneksuotiems Ukrainos regionams atvėrė širdį.

„Rusija atveria ne tik duris, bet ir širdį – sveiki atvykę namo“, – sakė karą Ukrainoje vasario mėnesį pradėjęs V.Putinas.

Kreipdamasis į minias Raudonojoje aikštėje, V.Putinas pažadėjo „padaryti viską“, kad „pakeltų saugumo lygį“ Chersono, Zaporižios, Luhansko ir Donecko regionuose Ukrainoje, kuriuos Rusijos prezidentas oficialiai aneksavo penktadienio popietę.

„Mes padarysime viską, kad paremtume savo brolius ir seseris Zaporižioje ir Chersone, Donecke ir Luhanske.

Padarysime viską, kad šiose teritorijose pakeltume šių žmonių saugumo lygį.

Darysime viską, kad būtų atkurta ekonomika ir atkurta infrastruktūra, statomos mokyklos, naujos įstaigos, ligoninės“, – kalbėjo jis.

Savo kalbą Rusijos prezidentas baigė tokiais žodžiais:

„Mes tapome stipresni, nes esame kartu. Mes turime tiesą. O tiesa reiškia galią. Tai reiškia pergalę. Pergalė bus mūsų.“

Apie Ukrainos teritorijų aneksiją paskelbta po praėjusią savaitę prasidėjusių ir antradienį pasibaigusių pseudoreferendumų, per kuriuos keturi rusų okupuoti Ukrainos regionai esą triuškinama persvara nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose balsavimus vadina suklastotais ir laiko juos tik pretekstu aneksuoti okupuotas teritorijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min