Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 08 26, 13:08

Popiežius Pranciškus Airijoje susitiko su lytinio išnaudojimo aukomis

Popiežius Pranciškus, šeštadienį pradėjęs dviejų dienų vizitą Airijoje ir pareiškęs jaučiąs „skausmą ir gėdą“ dėl Katalikų Bažnyčios nesugebėjimo susitvarkyti su jau daug metų ją krečiančiais lytinio išnaudojimo ir prievartos skandalais, vėliau susitiko su aštuoniomis lytinio išnaudojimo ir prievartos aukomis, pranešė Vatikanas.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Šeštadienio vakare popiežius Pranciškus susitiko su aštuoniais asmenimis, patyrusiais dvasininkų, religinę ir institucinę prievartą, ir su jais praleido pusantros valandos“, – pareiškė Vatikano atstovas spaudai Gregas Burke.

Tarp šių aštuonių buvo ir katalikų kunigo Tony Walsho auka. Nuo šio kunigo per beveik du dešimtmečius nukentėjo šimtai vaikų, kol galiausiai jis neteko dvasininko titulo ir buvo nusiųstas už grotų.

Auka „pageidavo neskelbti jo vardo“, pareiškė G.Burke.

Tarp susitikusiųjų su popiežiumi buvo ir Marie Collins, kurią tvirkino kunigas, kai ji, būdama 13-os, buvo gydoma ligoninėje.

2017 metais ji pasitraukė iš popiežiaus suformuotos Vatikano vaikų apsaugos komisijos, nes nusivylė jos nesugebėjimu imtis veiksmų.

Susitikime su pontifiku taip pat dalyvavo tėvas Patrickas McCafferty, patyręs lytinį išnaudojimą, kai 9-ąjį dešimtmetį mokėsi kunigų seminarijoje, ir Dublino miesto tarybos narys Damianas O‘Farrellas, nuo lytinio išnaudojimo nukentėjęs būdamas 12-os, pranešė airių žiniasklaida.

Be to, su popiežiumi Pranciškumi susitiko Paulas Jude Redmondas kurio motina buvo viena iš tūkstančių „puolusių“ airių moterų, kurios buvo uždarytos katalikų institucijose, nes pastojo nebūdamos santuokoje.

Tuoj po gimimo P.J.Redmondas buvo atiduotas įvaikinimui – jo gimimo liudijimas buvo suklastotas, o jo įtėviai įrašyti kaip tikrieji tėvai, pranešė savaitraštis „The Sunday Times“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min