Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 27, 12:02

Prancūzijos vadovo žmona gimė vyru? Melagienų kūrėjai žino, kada „pakeista“ lytis

Prancūzijos laukia ne tik įnirtinga politiškai, bet ir pikantiška prezidento rinkimų kampanija. Nors iki balsavimo – dar geri trys mėnesiai, jau griebtasi ir juodųjų technologijų. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti melagiena, esą prezidento Emmanuelio Macrono (kuris, tiesa, dar nepaskelbė siekiantis perrinkimo) žmona Brigitte yra translytė. Moteris žada dėl to kreiptis į teismą.
Brigitte Macron
Brigitte Macron / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Už „tiesą“ – 40 eurų

Įrašai, skatinantys abejoti 68-erių B.Macron lytine tapatybe, socialiniuose tinkluose klajoja nuo pavasario. Pastaruoju metu melagiena imta platinti kur kas aktyviau.

Todėl nebedelsiant paskelbta, kad bus kreiptasi į teismą dėl melagingos informacijos skleidimo.

Šiuose įrašuose aiškinama, esą Prancūzijos pirmoji dama, kurios mergautinė pavardė buvo Trogneux, iš tiesų gimė vyru ir buvo pavadinta Jeanu Micheliu.

Iš pradžių gandai plito gana tyliai. Panašu, kad melagingos informacijos apie B.Macron srautas dar kovą prasidėjo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų „Facebook“ vartotojos paskyroje. Žurnaliste Natacha Rey prisistatantis asmuo čia skleidžia sąmokslo teorijas ir uoliai kritikuoja „sveikatos diktatūrą“.

Anot N.Rey, buvo suregztas didžiulis sąmokslas, siekiant nuslėpti pirmosios ponios praeitį. Lyg to būtų negana, paskleista informacija, kad buvo nuslėpti ir kaltinimai pedofilija.

Šią melagieną pasigavęs kitas „Facebook“ vartotojas nuo savęs pridėjo, esą B.Macron yra „satanistė, pedofilė, translytė“. Tai atkartoja JAV užgimusią sąmokslo teoriją „Qanon“, kad, be kita ko, pasaulį slapta valdo pedofilų elitas.

Melagiena, esą moteris pasikeitė lytį, atgimė spalio vidury, kai žurnale „Faits & Documents“ pasirodė straipsnis apie „Brigitte Macron paslaptį“. Jį perskaityti galima sumokėjus 40 eurų.

Šį leidinį prieš ketvirtį amžiaus įkūrė kraštutinių dešiniųjų atstovas Emmanuelis Ratier, kurį 2015-aisiais – tąmet jis mirė – stipriai išgyrė kitas radikalus dešinysis, buvęs kandidatas į prezidentus Jeanas Marie Le Penas. Čia figūruoja tas pats vardas – Natacha Rey.

Nustatė iš išvaizdos?

Lapkričio 1-ąją socialiniame tinkle „Twitter“, iš pažiūros – gana patikimoje paskyroje (tuo metu – su 531 sekėju) atsirado grotažymė #JeanMichelTrogneux. Šioje paskyroje pavadinimu „Journal De La Macronie“ ryžtingai kritikuojamas Prancūzijos vadovas.

Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Socialiniuose tinkluose plinta melagiena, esą Brigitte Macro gimė vyru
Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Socialiniuose tinkluose plinta melagiena, esą Brigitte Macro gimė vyru

Beveik mėnesį ši grotažymė išliko menkai pastebėta (pavyzdžiui, gruodžio 6-ąją pasirodė vos 35 įrašai su ja), tačiau jau po trijų savaičių šis skaičius pašoko iki 13 tūkst.

Duomenų analizės įrankio „InVid We Verify“ paskaičiavimu, įrašais su šia grotažyme jau pasidalinta apie 70 tūkst. kartų, jie buvo „pamėgti“ apie 180 tūkst. kartų. Tiesa, šiais įrašais gali dalintis ne vien tuo tikintys ar E.Macrono nemėgstantys asmenys, bet ir tie, kurie šia melagiena piktinasi.

Besidalinantieji įrašais apie Prancūzijos pirmąją ponią turi keletą bendrų bruožų: daugiausia tai – ne vien įvairių sąmokslo teorijų mėgėjai, bet ir kraštutiniai dešinieji, COVID-19 skeptikai, vakcinų priešininkai, transfobai.

Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Socialiniuose tinkluose plinta melagiena, esą Brigitte Macro gimė vyru
Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Socialiniuose tinkluose plinta melagiena, esą Brigitte Macro gimė vyru

Įrašuose ne tik paminėta, esą B.Macron gimė berniuku ir jos tariamas ankstesnis vardas. Tokie komentarai iliustruoti šeimos nuotraukomis, memais, kaip Jeanas Michelis esą virto į Brigitte arba kad E.Macronas esą panašesnis į moterį, o jo žmona – į vyrą, taip pat – dokumentų, tariamai patvirtinančių lyties pakeitimą, kopijomis.

Gruodžio 10-ąją minėta N.Rey davė interviu apie šią istoriją. Pokalbis tęsėsi bemaž 4 valandas. Netrukus jis buvo pašalintas, bet prieš tai įrašas suspėtas peržiūrėti 470 tūkst. kartų.

N.Rey, kruopščiai slepianti veidą, aiškino atlikusi biometrinę analizę, dar kažkokį tyrimą ir turinti daugybę įrodymų, patvirtinančių jos teoriją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macron su žmona Brigitte Trogneux
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macron su žmona Brigitte Trogneux

Įvairūs „įrodymai“ minimi „Twitter“ įrašuose – esą B.Macron figūra pernelyg sportiška, stovėsena – vyriška, o vešli plaukų šukuosena atrodo „per daug gerai“ jos amžiui. Tačiau nepaminima, kad jaunystėje moteris aktyviai sportavo, greičiausiai ir dabar lankosi sporto salėje.

Turi tris vaikus

Internete klajoja net įrašas su detalesniais paaiškinimais, esą „Jeano Michelio Henri Trogneux / Brigitte pėdsakų buvo aptikta Tulone (mieste pietryčių Prancūzijoje, ant Viduržemio jūros kranto – red. past.) 1973 m., kai jam priklausė juvelyrikos parduotuvė, dar iki pasikeičiant lytį 9-ojo deš. pabaigoje“.

Įraše matyti dvi nuotraukos: vienoje – berniukas, dešinėje – „jis, būdamas mokytojas“.

Besidalinantieji įrašu ėmė raginti surasti buvusį B.Macron vyrą ir jo paprašyti išnarplioti šią istoriją, bet tai nebeįmanoma. Žurnalistai bandė tai padaryti pernai rudenį, bet sužinojo, kad Andre Louisas Auziere mirė 2019-ųjų gruodį. Paskutinius savo gyvenimo metus buvęs finansininkas praleido itin vengdamas viešumos.

Vida Press nuotr./Brigitte Trogneux
Vida Press nuotr./Brigitte Trogneux

Brigitte Marie-Claude Trogneux gimė 1953 m. balandžio 13 d. Amjene šiaurinėje Prancūzijos dalyje. Ji buvo jauniausia iš šešių vaikų, kurių susilaukė šokoladinės „Chocolaterie Trogneux“ savininkų Simone ir Jeano pora. Šokoladinė, įkurta dar 1872 m., veikia iki šiol, tik vadinasi „Jean Trogneux“.

Moteris E.Macronui dar net nelaimėjus rinkimų buvo pavadinta bene neįprasčiausia Prancūzijos pirmąja dama. Įspūdį daugeliui darė ne vien pats faktas, kad ji yra vyresnė už sutuoktinį, bet ir amžiaus skirtumas – net 24 metai.

Dar labiau stebino jų meilės istorija: pora susipažino mokykloje, kurioje būsimasis prezidentas (tuomet – dar paauglys) mokėsi, o Brigitte (jau ištekėjusi) dėstė literatūrą ir vadovavo dramos būreliui.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Trogneux
AFP/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas su žmona Brigitte Trogneux

Pora jie tapo E.Macronui sulaukus 18-os. Moteris dėl jo paliko savo vyrą, su kuriais buvo susilaukusi trijų vaikų: Sebastieno, Laurence’o ir Tiphaine, kurie vėliau tapo inžinieriumi, kardiologu bei teisininke.

Beje, tai – jau ne pirmas kartas, kai Macronų šeima atsiduria melagienų skleidėjų taikinyje. Prieš gerus trejus metus pasirodė knyga, kurioje buvo rašoma, esą prezidentas buvo užmezgęs homoseksualius santykius. Ši knyga buvo neautorizuota biografija, kurią parašė Michele Marchand, garsenybių nuotraukų agentūros „Bestimage“ savininkė ir prezidento bei jo žmonos patarėja viešųjų ryšių klausimais.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min