Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 08:30

Rusija sako leisianti plukdyti grūdus, jeigu bus peržvelgtos sankcijos

Rusija yra pasirengusi sukurti humanitarinį koridorių laivams, gabenantiems maistą iš Ukrainos, mainais į kai kurių sankcijų panaikinimą, naujienų agentūra „Interfax“ citavo Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoją Andrejų Rudenką.
Grūdai
Grūdai / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

„Guardian“ primena, kad Ukrainos Juodosios jūros uostai buvo užblokuoti nuo tada, kai Rusija vasario mėnesį į Ukrainą pasiuntė tūkstančius karių. Daugiau kaip 20 mln. tonų grūdų yra įstrigę šalyje, todėl nerimaujama dėl bado šalyse, priklausomose nuo jų tiekimo.

Vakarų valstybės svarstė idėją sukurti „saugius koridorius“ grūdų eksportui iš Ukrainos uostų, tačiau tam reikėtų Rusijos sutikimo.

„Šiuo klausimu ne kartą esame pareiškę, kad maisto problemos sprendimui reikia kompleksinio požiūrio, įskaitant sankcijų, kurios buvo įvestos Rusijos eksportui ir finansinėms operacijoms, panaikinimą“, – cituojamas A.Rudenka.

„Taip pat reikia, kad Ukrainos pusė išminuotų visus uostus, kuriuose stovi laivai. Rusija yra pasirengusi suteikti reikiamą humanitarinį praėjimą, ką ji daro kiekvieną dieną“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min