Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 kovo 12d. 17:01

Rusijos ambasados Argentinoje darbuotojai prakalbo apie ryšius su kokaino kontrabanda įtariamu verslininku

Rusijos ambasadoje Argentinoje rasti lagaminai su kokainu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos ambasadoje Argentinoje rasti lagaminai su kokainu

Tyrime dėl Rusijos ambasadoje Argentinoje laikyto kokaino, kurį diplomatiniu paštu norėta išgabenti į Maskvą, liudininkai davė parodymus apie ryšius su įtariamu kontrabandos organizatoriumi verslininku Andrejumi Kovalčuku, praneša su tyrimo medžiaga susipažinę portalo RBK žurnalistai.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad Rusijos ambasados Argentinoje pirmasis sekretorius Olegas Vorobjovas, atsakingas už diplomatinės atstovybės saugumą, per pastaruosius dvejus metus su A.Kovalčuku bendravo telefonu ir buvo su juo susitikęs.

Tyrėjai išsiaiškino, kad būtent O.Vorobjovas nusprendė patikrinti Rusijos ambasadai priklausančios mokyklos patalpose laikomus A.Kovalčuko lagaminus, kuriuose rasta 389 kg kokaino.

Planuota narkotikų prikrautus lagaminus į Maskvą iš Montevidėjaus išskraidinti dar 2016 m. Rusijos karinėms pajėgoms priklausančiu lėktuvu. Vis dėlto abiejų šalių pareigūnai tąkart užkirto kelią kontrabandos gabenimui.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadai Argentinoje priklausantis pastatas, kuriame buvo rasti lagaminai su kokainu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadai Argentinoje priklausantis pastatas, kuriame buvo rasti lagaminai su kokainu

Proga išgabenti narkotikus į Rusiją atsirado tik po metų. Ligi tol Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) sutrukdė mažiausiai vieną A.Kovalčuko bandymą išsivežti lagaminus iš šalies.

Anot tyrėjų, Rusijos ambasados darbuotojas A.Kovalčuko daiktus diplomatiniu paštu siuntė jau nuo 2012-ųjų, bent vieną kartą verslininkui priklausantys daiktai buvo išskraidinti kariniu lėktuvu.

Kiek anksčiau pranešta, kad buvo suimti šeši su kontrabanda susiję asmenys: Rusijoje – įtariami kontrabandininkų bendrininkai Vladimiras Kalmikovas, Ištimiras Chudžamovas ir buvęs ambasados darbuotojas Ali Abjanovas.

Tuo tarpu Argentinoje buvo suimti fondo „Rusijos stačiatikių mecenatai Lotynų Amerikoje“ vadovai Ivanas Blizniukas ir Aleksandras Čikala, A.Kovalčukas į pareigūnų rankas pakliuvo Vokietijoje.

Kokainas rastas per atsitiktinumą

Liudininkas kokaino kontrabandos byloje Olegas Vorobjovas Rusijos ambasadoje Argentinoje dirba nuo 2015-ųjų pabaigos. Jis apklausos metu teigė, kad viena jo pareigybių yra „ambasados ir jos darbuotojų saugumo užtikrinimas“.

Anot O.Vorobjovo, jis pirmą kartu su A.Kovalčuku susitiko 2016-ųjų vasarį, kai Argentinoje lankėsi vidaus reikalų ministras Igoris Zubovas.

Rusijos ir Argentinos policijos pareigūnai žaidė futbolą, ambasadoje buvo suorganizuotas priėmimas, kuriame dalyvavo ir A.Kovalčukas.

Ambasados ūkvedys A.Abjanovas sekretoriui O.Vorobjovui pristatė A.Kovalčuką kaip Rusijos užsienio reikalų ministerijos (MID) Saugumo departamento darbuotoją. Priėmimo metu jie apsikeitė telefono numeriais, po to A.Kovalčukas keletą kartų skambino O.Vorobjovui aptarti buitinių klausimų.

Po to A.Kovalčukas mažiausiai tris kartus lankėsi Argentinoje: 2016-ųjų pavasarį, 2017-ųjų spalį ir lapkritį. Kiekvieną kartą jis su O.Vorobjovu kalbėjo „bendrais klausimais“.

Anot O.Vorobjovo, nebuvo kalbama apie ambasadoje laikomus A.Kovalčukui priklausančius daiktus.

Anksčiau Argentinos žiniasklaida skelbė apie rusų pareigūną, kuris A.Kovalčuko telefoniniuose pokalbiuose buvo minimas kaip „ponas O“. Panašu, kad tai – O.Vorobjovas.

Vieno pokalbio metu A.Kovalčukas prašė „pono O“ padėti jam pervežti „12 dėžučių su konjaku ir dvi dideles dėžes cigarų“, tačiau jis atsisakė.

I.Rogovas: „Jo žodžiais, Kovalčukas turėjo atvykti ir pasiimti tuos daiktus. Kovalčuko tada nepažinojau, todėl paklausiau Abjanovo, kas jis toks. Abjanovas atsakė, kad Kovalčukas – žmogus „iš centro“, o tai yra Rusijos užsienio reikalų ministerijos. Abjanovas apie Kovalčuką atsiliepė labai gerai.“

A.Abjanovo advokatas Aleksandras Kostaniancas RBK teigė, kad ambasados darbuotojai laikė A.Kovalčuką aukšto rango pareigūnu, specialiosios tarnybos diplomatų „kuratoriumi“.

Remiantis tyrimo medžiaga aiškėja, kad lagaminus su kokainu 2016-ųjų liepą į ambasadą atgabeno A.Abjanovas. Anot dabartinio ambasados ūkvedžio Igorio Rogovo, lagaminai buvo supakuoti kaip diplomatinė siunta ir pusę metų laikomi sandėlyje.

Perduodamas darbus I.Rogovui, A.Abjanovas sakė, kad tuose lagaminuose – vynas.

„Jo žodžiais, Kovalčukas turėjo atvykti ir pasiimti tuos daiktus. Kovalčuko tada nepažinojau, todėl paklausiau Abjanovo, kas jis toks. Abjanovas atsakė, kad Kovalčukas – žmogus „iš centro“, o tai reiškia Rusijos užsienio reikalų ministerijos. Abjanovas apie Kovalčuką atsiliepė labai gerai“, – tyrėjams sakė I.Rogovas.

2016 m. rudenį I.Rogovui paskambino A.Kovalčuku prisistatęs žmogus ir paklausė apie jam priklausančius daiktus. A.Abjanovas, tuo metu jau išvykęs į Maskvą, patarė I.Rogovui išsiųsti krovinį iš Montevidėjaus kariniu lėktuvu.

Anot I.Rogovo, jis, bandydamas išsiaiškinti, ar galima tai padaryti, konsultavosi su ambasados darbuotojais, tačiau tokie bandymai nebuvo vaisingi. Tuomet I.Rogovas kreipėsi į Rusijos ambasadorių Argentinoje Viktorą Coronelli, kuris atsakė nieko nežinąs apie ambasadoje laikomus lagaminus.

Galiausiai I.Rogovas kreipėsi į O.Vorobjovą, kuris nusprendė patikrinti lagaminus. Juose rasta per tris šimtus pakuočių su baltais milteliais. O.Vorobjovas apie radinį informavo V.Coronelli.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Narkotikų siuntos sulaikymo operacija
AFP/„Scanpix“ nuotr./Narkotikų siuntos sulaikymo operacija

„Daugelio sričių specialistas“

Anot tyrėjų, 2016 m. gruodžio 8 d. į Buenos Aires iš Maskvos atskrido keletas Rusijos URM pareigūnų ir FST Kriminalistikos instituto specialistų.

Atidarę lagaminus, jie tarp supakuotų miltelių rado atidarytas kavos ir prieskonių pakuotes, kompaktinius diskus, skalbimo miltelius, tualetinio vandens buteliukus.

Naudodamiesi specialiais aparatais, pareigūnai nustatė, kad visose 360 pakuočių – kokainas. Po apžiūros lagaminus konfiskavo Argentinos žandarmerija.

Kokainas buvo pakeistas miltais, juose paslėpti GPS jutikliai. Patalpoje buvo įrengta stebėjimo kamera, imta visą parą stebėti mokyklą.

A.Abjanovas, išvykęs iš Argentinos 2016 m. rugpjūtį ir sulaikytas 2017 m. gruodį, palaikė ryšius su I.Rogovu vis pasidomėdamas apie lagaminus.

I.Rogovas apklausos metu teigė, kad jam nuolat skambino ir pats A.Kovalčukas. 2017 m. liepą jis ūkvedžio pasiteiravo apie lagaminus ir priminė, kad juose laikomi „jo daiktai, Abjanovo daiktai ir net Matvijenko daiktai“.

Greičiausiai omenyje jis turėjo Valentiną Matvijenko – Rusijos Federacijos tarybos pirmininkę.

„Sputnik“ nuotr./Valentina Matvijenko
„Sputnik“ nuotr./Valentina Matvijenko

Jos atstovas spaudai tokius I.Rogovo parodymus pavadino „nesąmone“.

2017 m. spalį A.Kovalčukas bandė lagaminus išgabenti iš Argentinos, tačiau jam buvo sutrukdyta tai padaryti. Po mėnesio jis pabandė dar kartą.

I.Rogovas: „Iš Kovalčuko pasakojimų atrodė, kad jis gyvena tai Rusijoje, tai Vokietijoje, kad jis buvęs karys ir psichologas, ir apskritai daugelio sričių specialistas.“

Atvykęs Į Buenos Aires, A.Kovalčukas asmeniškai susipažino su I.Rogovu. Anot ūkvedžio, A.Kovalčukas „kalbėjo apie save, kad dirbo daugybėje tarnybų, taip pat ir Rusijos specialiosiose tarnybose, kad pažįsta ir bendrauja su daug įtakingų asmenų, vardijo jų pavardes“.

„Iš Kovalčuko pasakojimų atrodė, kad jis gyvena tai Rusijoje, tai Vokietijoje, kad jis buvęs karys ir psichologas, ir apskritai daugelio sričių specialistas“, – teigė I.Rogovas.

I.Rogovas A.Kovalčukui pasakė, kad jo lagaminai buvo pervežti į prie ambasados esantį sandėlį ir yra paruošti išsiuntimui artimiausiu specialiųjų tarnybų lėktuvo reisu, suplanuotu gruodžio pradžioje.

A.Kovalčukas atrodė patenkintas, tačiau I.Rogovui sakė negalįs pasitikti krovinio.

2017 m. gruodžio 12 d. buvo sulaikyti pasiimti lagaminų atėję I.Chudžamovas ir V.Kalmikovas. Po keleto valandų – ir A.Abjanovas.

Remiantis tyrimo medžiaga aiškėja, kad jis A.Kovalčuko daiktus diplomatiniu paštu siuntė nuo 2012 m. A.Abjanovas prisipažino už paslaugas gavęs 3 tūkst. JAV dolerių (2,4 tūkst. eurų).

Ūkvedys teigė manęs, kad lagaminuose – vyno, kavos ir brangakmenių kontrabanda.

Anot 2017-ųjų gruodžio 19 d. priimto sprendimą įtraukti A.Kovalčuką į kaltinamųjų sąrašą, kontrabandininkų grupuotėje yra ir nenustatytų asmenų.

Tyrimas tęsiamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Sportas

Liūdnas lenkų startas Maskvoje – įsimušė į savus vartus ir pralaimėjo

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Verslas

Svarstymai Seime: jei sprogtų Astravo atominė elektrinė, medikai pabėgtų

Įspūdinga LKL žiedų valdovo kelionė: Paulius Jankūnas dabar ir prieš 14 metų

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Sportas

Intriguojanti akistata: Rusija – Egiptas

Vardai

Greta Lebedeva parduoda vestuvinę suknelę: „Ilgai svarsčiau, ar perleisti kitai nuotakai“

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Gyvenimas

Jaučiatės pavargę, be energijos? Susirūpinkite, ką valgote vakare

Aktualu

Panevėžio miesto savivaldybę krėtę STT agentai sulaikė ne tik merą, bet ir kelis verslininkus

Aktualu

Interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui žlugo

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Gazas

Už popiežiaus Jono Pauliaus II „Ford Escort“ prašo rekordinės sumos

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Aktualu

Seime aršūs debatai dėl KGB bendradarbių viešinimo: „Visi, kurie balsuosit už šitą projektą, padėsit Kremliui“

Pasaulis kišenėje

Iš itin uždaros šalies grįžęs lietuvis: žmonės puola vykdyti bet kokį prezidento leptelėjimą

24sek

Europos taurėje kitą sezoną žais tik viena Lietuvos komanda

Aktualu

Po kalinių vakarėlio Kybartuose krito pataisos namų direktoriaus ir skyriaus vadovo galvos

Naujienos

Interviu 24sek

Jonas Valančiūnas – apie Šarą NBA, pagautą ryklį ir kodėl sveikino „Žalgirį“

Sportas

Intriguojanti akistata: Rusija – Egiptas

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Kultūra

Kaunas siekia atsirasti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo žemėlapyje

Vardai

Po piršlybų ant žirgo, gydytojai Darius Rauba ir Donata Šukytė į vestuvių puotą vyko troleibusu

Įspūdinga LKL žiedų valdovo kelionė: Paulius Jankūnas dabar ir prieš 14 metų

Aktualu

Kas sieja škotus su Lietuva?

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Verslas

Svarstymai Seime: jei sprogtų Astravo atominė elektrinė, medikai pabėgtų

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Sportas

Liūdnas lenkų startas Maskvoje – įsimušė į savus vartus ir pralaimėjo

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Gyvenimas

Jaučiatės pavargę, be energijos? Susirūpinkite, ką valgote vakare

Aktualu

Panevėžio miesto savivaldybę krėtę STT agentai sulaikė ne tik merą, bet ir kelis verslininkus

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Vardai

Greta Lebedeva parduoda vestuvinę suknelę: „Ilgai svarsčiau, ar perleisti kitai nuotakai“

Seime antradienį svarstytas siūlymas paviešinti su KGB bendradarbiavusius asmenis jau nuo kitų metų pradžios. Šį siūlymą palaikantys Seimo nariai tikina, kad itin svarbu paviešinti KGB bendradarbius dėl visuomenėje vis kylančių spekuliacijų. Oponentai kritikuoja sprendimą, pabrėždami, jog tokiu būdu bus paviešinti tie asmenys, kurie tikėdamiesi konfidencialumo prisipažino ir suteikė daug naudingos informacijos Lietuvos saugumo tarnyboms.
Aktualu

Seime aršūs debatai dėl KGB bendradarbių viešinimo: „Visi, kurie balsuosit už šitą projektą, padėsit Kremliui“

Gazas

Už popiežiaus Jono Pauliaus II „Ford Escort“ prašo rekordinės sumos

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie 15min