Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos baikeriai „Naktiniai vilkai“ neprasiveržė į Lietuvą, bet ES pasiekė per Ukrainą?

„Naktiniai vilkai“ pakeliui į Bratislavą
nightwolves-ru.livejournal.com nuotr. / „Naktiniai vilkai“ pakeliui į Bratislavą
Šaltinis: 15min
0
A A

Vladimirą Putiną itin palaikantys baikeriai iš klubo „Naktiniai vilkai“ skelbiasi kirtę Europos Sąjungos sieną ir keliaujantys link Bratislavos. Tiesa, kaip jiems tai pavyko ir per kurios iš ES valstybių sieną jie įvažiavo į Šengeno erdvę, neskelbiama. Slovakiją baikeriai galėjo pasiekti ne tik per Lenkiją ar Lietuvą, bet ir įvažiavę iš Ukrainos.

„Rusijos motociklininkų klubo „Naktiniai vilkai“ nariai peržengė sieną, nepaisydami patirtų kliūčių įvairiose ES šalyse. Apie pervažiuotą sieną „Naktiniai vilkai“ paskelbė savo oficialiame tinklaraštyje“, – rašo gazeta.ru.

Kokios valstybės sieną jiems pavyko įveikti, neskelbiama, tačiau teigiama, kad šiuo metu motociklininkai važiuoja Slovakijos sostinės Bratislavos link. O ten susitiks su baikeriais iš Balkanų.

Gegužės 9-ąją pergalę Antrajame pasauliniame kare jie rengiasi švęsti Sovietų Sąjungos ir jos sąjungininkų nugalėtos Vokietijos sostinėje Berlyne.

Kiek žmonių sugebėjo įvažiuoti į ES, irgi neskelbiama. Tik įvardinta, kad į ES pateko dvi baikerių grupės. Kaip kiek vėliau informavo gazeta.ru, tai tebuvo vos trys žmonės, iš kurių vienas nuskrido lėktuvu į Prahą, o iš ten pasiekė Lenkijos Aušvicą.

Antroji grupė – tai dar du baikeriai. „Naktinių vilkų“ lyderis Aleksandras Zaldostanovas-Chirurgas sienos peržengti nesugebėjo, anot gazeta.ru, jis jau grįžo į Maskvą. 

Tiek Lenkija, tiek Lietuva pastarosiomis dienomis jau ne kartą skelbė neįleidusios baikerių į savo šalies teritoriją. Abiejų šalių pasieniečiai nurodė panašias priežastis – techninės apžiūros dokumentų neturėjimas, negebėjimas nurodyti tikslų kelionės maršrutą ar viešnagės tikslą ir t.t.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis 15min.lt ketvirtadienį informavo, kad dar penki motociklininkai trečiadienio vakarą nebuvo įleisti į Lietuvą.

„Du motociklininkai bandė įvažiuoti per Raigardo kontrolės punktą. Ir dar turėjome situaciją, kai Medininkų kontrolės punkte buvo vežami mikroautobusu trys motociklai su rusiškais numeriais, bet jie irgi nebuvo įleisti“, – teigė VSAT atstovas.

Du motociklininkai bandė įvažiuoti per Raigardo kontrolės punktą. Ir dar turėjome situaciją, kai Medininkų kontrolės punkte buvo vežami mikroautobusu trys motociklai su rusiškais numeriais, bet jie irgi nebuvo įvežti, – teigė Giedrius Mišutis.

Priežastys, kodėl šiems asmenims nepavyko įvažiuoti į Lietuvą, yra tos pačios: jie neturėjo dokumentų, be kurių patekti į Šengeno erdvę yra draudžiama.

Motociklininkai, bandę kirsti Raigardo kontrolės punktą, jau bandė iš Baltarusijos į ES patekti per Lenkijos kontrolės punktą. Tiek Lenkijos, tiek Lietuvos pasieniečiai jų neįleido, G.Mišučio teigimu, dėl tų pačių priežasčių.

„Mes neįleidžiame šių žmonių ne dėl to, kad jie priklauso kažkokiai organizacijai ar klubui, tai neturi jokios įtakos kertant sienas. Dokumentai yra vienintelis rodiklis. Jeigu jie tvarkingi, keliauti gali visi. Pasieniečiai nelabai ir aiškinasi, ar šie asmenys priklauso kokiam klubui. Nes kai dokumentai nėra tvarkingi, tai neturi jokios reikšmės“, – tikino G.Mišutis.

Trečiadienį VSAT pranešė per Šalčininkų ir Medininkų kontrolės punktus į Lietuvą antradienį neįleidusi dar keturių motociklininkų, Rusijos ir Baltarusijos piliečių. Jie turėjo vizas, bet negalėjo pateikti kitų dokumentų, be kurių patekti į Šengeno erdvę draudžiama.

Scanpix nuotr./Rusų baikeriai nacionalistai nebuvo įleisti į Lenkiją
Scanpix nuotr./Rusų baikeriai nacionalistai nebuvo įleisti į Lenkiją

Norint patekti į Slovakiją Rusijos baikeriams visai nebuvo būtina kirsti Lietuvos ar Lenkijos sienos. Slovakija ribojasi ir su Ukraina, tad galbūt šių V.Putino draugų maršrutas driekėsi per šią šalį.

Baikeriai iš Rusijos skelbiasi žygiu iš Maskvos į Berlyną norintys paminėti Antrojo pasaulinio karo pabaigos 70-ąsias metines. ES šalys tai vadina galima provokacija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min