15min be reklamos
2022 11 30, 17:43

Rusijos kariuomenė teigia užėmusi du Rytų Ukrainos kaimus netoli Bachmuto

Rusijos kariuomenė trečiadienį paskelbė užėmusi dvi Rytų Ukrainos gyvenvietes netoli Bachmuto miesto, kurį Maskva bando užimti nuo vasaros.
Vietinis gyventojas bando pereiti per sugriautą tiltą Bachmuto mieste
Vietinis gyventojas bando pereiti per sugriautą tiltą Bachmuto mieste / „AFP“/„Scanpix“

„Donecko rajone po puolamųjų veiksmų Rusijos kariai visiškai išvadavo Bilohorivkos ir Peršė Travnios gyvenvietes“, – teigiama Rusijos kariuomenės pranešime.

Bilohorivka yra už 25 km į šiaurę nuo Bachmuto. Peršė Travnios gyvenvietė, kurią ukrainiečiai vadina Ozarianyvka, yra už 20 km į pietus.

Kuklūs Rusijos ginkluotojų pajėgų laimėjimai buvo pasiekti po to, kai Maskva, desperatiškai siekdama pergalės po atsitraukimo iš Chersono ir Charkivo, sutelkė dėmesį į mūšį dėl Bachmuto.

Kadaise vynuogynais ir druskos kasyklomis garsėjęs Bachmutas dėl žiauraus apkasų karo, artilerijos dvikovų bei atvirų puolimų buvo pramintas „mėsmale“.

Manoma, kad šiame rajone už Maskvą kovoja Rusijos samdiniai, šauktiniai iš kalėjimų ir naujai mobilizuoti kariai.

Ukrainos prezidentūra trečiadienį pranešė, kad dėl apšaudymų mieste buvo nutrauktas dujų ir elektros tiekimas, komunikacijos.

Vašingtone įsikūręs strateginių studijų centras „Institute for the Study of War“ (ISW) paskelbė, kad „lapkričio 29 dieną Rusijos pajėgos pasiekė nedidelių laimėjimų Bachmuto apylinkėse, tačiau ir toliau mažai tikėtina, kad Rusijos pajėgos žengė pirmyn tokiu tempu, kokį nurodė Rusijos šaltiniai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min