Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 09, 08:09 Atnaujinta 2022 12 09, 12:44

Vienas žmogus žuvo, milžinišką prekybos centrą prie Maskvos apėmus didžiuliam gaisrui

Rusijos ugniagesiai penktadienį grumiasi su „7 tūkst. kv. m“ plote išplitusiu gaisru, praėjusią naktį kilusiu parduotuvių centre viename iš Maskvos priemiesčių, pranešė gelbėjimo tarnybos. Informuojama apie vieną žuvusįjį.
Temos: 3 Rusija Maskva Gaisras

„Atvira liepsna buvo užgesinta 10 val. 45 min. (vietos, 9 val. 45 min. Lietuvos laiku)", – Rusijos žiniasklaidai sakė Maskvos regiono gelbėjimo tarnybų vadovas Sergejus Poletykinas.

Socialiniuose tinkluose paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti bėgantys žmonės iš Maskvos priemiestyje esančio „Mega Chimki“ prekybos centro, kai pastatas užsidegė ir iš dalies sugriuvo.

Rusijos tyrimų komitetas teigė turintis informacijos, kad žuvo vienas žmogus, ir aiškinasi, ar yra kitų aukų.

„Įvykio vietoje dirba tyrėjai ir teismo medicinos ekspertai“, – sakė komitetas.

Gelbėjimo tarnybos pranešė, kad gaisras Chimkų priemiestyje išplito daugiau nei 7 000 kvadratinių metrų plote.

Prekybos centras yra maždaug už septynių kilometrų nuo Maskvos Šeremetjevo oro uosto

Įvykio vietoje dirbo daugiau nei 70 ugniagesių gelbėtojų ir 20 ugniagesių automobilių, pranešė gelbėjimo tarnybos ir pridūrė, kad jų darbą apsunkina pastato konstrukcija.

„Dėl stogo griūties gaisras akimirksniu išplito dideliame plote“, – platformoje „Telegram“ pranešė Maskvos srities gelbėjimo tarnybos.

Rusijos naujienų agentūros citavo šaltinius gelbėjimo tarnybose, sakiusius, kad įtariamas padegimas, tačiau vėliau valstybinės naujienų agentūros citavo šaltinius, teigusius, kad labiau tikėtina gaisro priežastis – saugos pažeidimai.

Rusija, kurioje dažnai nepaisoma saugos taisyklių, pastaraisiais metais pramogų vietose kilo nemažai gyvybių pareikalavusių gaisrų.

Praėjusį mėnesį Kostromos mieste esančiame bare per gaisrą žuvo 13 žmonių. Pranešama, kad girtas vyras iššovė iš signalinio pistoleto, tačiau, kaip teigė pareigūnai, dėl netinkamo priešgaisrinės saugos taisyklių laikymosi žuvo daug žmonių.

2018 metais Sibiro Kemerovo mieste esančiame prekybos centre žuvo 60 žmonių.

2009 metais per gaisrą naktiniame klube Uralo mieste Permėje žuvo 156 žmonės.

Prieš bendrovėms pasitraukiant iš Rusijos Ukrainos konflikto metu, „Mega“ buvo įsikūrę daug Vakarų mažmeninės prekybos tinklų, įskaitant vieną iš pirmųjų „Ikea“ parduotuvių šioje teritorijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min