Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Sienų kontrolė nepadėjo – migrantai toliau veržiasi į Vokietiją

Banguojančias kalvas pakeičia ūkanotas Alpių viršukalnės prie Vokietijos perėjos, į kurią toliau plūsta nuo karo nukentėję pabėgėliai, nepabūgę netikėto Berlyno sprendimo įvesti sienos kontrolę.
Papėgėliai plūsta į Vokietiją
Papėgėliai plūsta į Vokietiją / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apie tūkstantis prieglobsčio ieškančių žmonių kirto sieną su Austrija po to, kai Vokietija paskelbė staigų politikos pokytį, nors atvykėlių srautas pastebimai sulėtėjo lyginant su padėtimi ankstesnėmis savaitėmis, naujienų agentūrai AFP sakė federalinės policijos atstovas Raineris Scharfas Vokietijos pietiniame Freilasingo miestelyje.

Nuo sekmadienio vakaro buvo sulaikyti apie 10 tuo keliu važiavusių įtariamų žmonių kontrabandininkų, pridūrė jis.

Naujosios priemonės turėtų ypač palengvinti padėtį Bavarijos žemės sostinėje Miunchene, kur nuo rugpjūčio 31 dienos apie 63 tūkst. migrantų atvažiavo traukiniais į pagrindinę stotį, iš jų po 20 tūkst. – per du vėliausius savaitgalius.

Dabar policija, sutelkta pasienio miesteliuose, tokiuose, kaip vaizdingasis Freilasingas, pasipuošęs snapučiais apsodintais kaimiško stiliaus namais ir dailiomis bažnyčių smailėmis, surenka pabėgėlius dar prieš jiems pasiekiant didžiuosius miestus.

„Iki šiol kiekvienas buvo vežamas į Miucheną, – sakė R.Scharfas. – Dabar atliekame tam tikrą jų išankstinę registraciją, užrašydami žmonių vardus ir kita. Tuomet jie sodinami į autobusus ir gali būti paskirstyti po visą Vokietiją.“

„Iki šiol kiekvienas buvo vežamas į Miucheną, – sakė R.Scharfas. – Dabar atliekame tam tikrą jų išankstinę registraciją, užrašydami žmonių vardus ir kita. Tuomet jie sodinami į autobusus ir gali būti paskirstyti po visą Vokietiją.“

Kanclerės Angelos Merkel atstovas pirmadienį tvirtino, kad šalis neužtrenkia durų pabėgėliams, bet argumentavo, kad reikia naujų priemonių, kad būtų atkurta tvarka prieglobsčio suteikimo sistemoje.

Į Freilasingo geležinkelio stotį dabar jau vėl važinėja traukiniai iš Austrijos, kurių eismas buvo trumpam sustabdytas pirmadienį paryčiais, tačiau tarp keliautojų tebetvyrojo sąmyšis, o automobilių eismas tebebuvo įstrigęs.

Policijos pareigūnai buvo įpareigoti išlaipinti migrantus iš traukinių, surinkti jų asmeninius duomenis, užregistruotiesiems užmauti ant riešo žalią juostelę, o vėliau socialiniai darbuotojai ir savanoriai daugelį aprūpindavo maistu, vandeniu ir nakvyne.

Šurmulys buvo didelis, bet be didelės įtampos, kurią naujieji atvykėliai, daugiausiai sirai, pasakojo patyrę keliaudami per Turkiją, Graikiją, Balkanus, Vengriją ir Austriją, prieš pasiekdami pajėgiausią Europos ekonomiką.

40-metis mechanikas iš Damasko, vardu Mohammedas, atrodė išsekęs, trindamas ir laukdamas eilėje pabėgėlius turinčio išvežti autobuso.

„Vengrijoje mus prievarta suvarė į stovyklas, paėmė pirštų atspaudus – mums teko pabėgti“, – sakė jis.

Jis sakė, kad toks elgesys labai skyrėsi nuo griežtų, bet draugiškų vokiečių policijos pareigūnų, atskyrusių migrantus nuo kitų keliautojų tik plona baltos ir raudonos spalvos juosta.

„Labai malonu“, – pažymėjo Mohammedas, o daugelis kitų pabėgėlių pritariamai linksėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius