Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 1d. 15:00

Šimtai migrantų protestuoja prieš sąlygas Graikijos Lesbo saloje

Migrantai Graikijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Migrantai Graikijoje

Maždaug 400 migrantų antradienį surengė naują protestą prieš sąlygas Graikijos Lesbo saloje, kur prieš dvi dienas perpildytoje migrantų stovykloje gaisras nusinešė žmogaus gyvybę, pranešė policija.

Demonstracijoje dalyvavo daugiausia moterys ir vaikai, buvo ir pagyvenusių žmonių. Protestuotojai skanduodami šūkius ėjo iš Morijos stovyklos Mitilėnės uosto link.

Jie nešė uždengtus neštuvus, simbolizuojančius per sekmadienio gaisrą stovykloje žuvusią moterį.

Tą patį vakarą dėl to gaisro stovykloje buvo kilusios riaušės. Dar 19 žmonių per gaisrą buvo sužeisti, sakė graikų policijos atstovas Teodoras Chronopulas.

Protestuotojai ragino nedelsiant perkelti juos iš salos ir reikalavo geresnių gyvenimo sąlygų, sakė T.Chronopulas.

Tuo pačiu metu nevyriausybinės pagalbos organizacijos „Oxfam France“ delegacija apsilankė palapinių ir savadarbių pastogių stovykloje, išsiplėtusioje į alyvmedžių giraites prie oficialios Morijos stovyklos.

„Tai blogiau nei įsivaizdavau“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Oxfam France“ vadovė Cecile Duflot, laukdama galimybės patekti į stovyklą.

„Esame Graikijoje, Europos Sąjungos šalyje. Daugiau kaip 40 proc. čia gyvenančių žmonių yra vaikai. Turime užtikrinti, kad padėtis keistųsi“, – sakė ji.

Žmonės turi suvokti, kokia našta tenka Graikijai ir jos saloms, sakė C.Duflot ir pridūrė: „Negalime būti patenkinti tuo, kas de facto esama sulaikytųjų stovyklų.“

Morija – didžiausia Europos migrantų stovykla – buvo įrengta 3 tūkst. žmonių, bet pastarosiomis savaitėmis padidėjus migrantų srautui iš Turkijos joje dabar gyvena 13 tūkst. migrantų.

Po 2016 metų kovą pasiekto Europos Sąjungos ir Ankaros susitarimo Turkija dėjo daugiau pastangų, kad sustabdytų migrantus, tačiau pastaraisiais mėnesiais į Graikijos salas per dieną patekdavo vidutiniškai po 100 žmonių.

JT vyriausiasis pabėgėlių komisaras pranešė, kad rugpjūčio pabaigoje Lesbo saloje gyveno beveik 11 tūkst. žmonių, tai yra, keturiskart daugiau negu stovyklose yra numatytų vietų.

Graikijos premjero Kiriako Micotakio konservatorių vyriausybė jau paskelbė, kad Egėjo jūroje intensyviau patruliuos karinis jūrų laivynas, uždarė centrus migrantams, kurių prašymai suteikti prieglobstį nebuvo patenkinti, ir planuoja pertvarkyti prieglobsčio suteikimo sistemą.

Graikijoje yra maždaug 70 tūkst. pabėgėlių ir migrantų, daugiausia sirų, kurie nuo 2015 metų atvyko per kaimyninę Turkiją.

Penkiose migrantų stovyklose Egėjo salose yra daugiau kaip 26 tūkst. žmonių, nors vietų jose yra maždaug 6,3 tūkst., rodo naujausi vyriausybės skaičiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min