Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 19d. 07:41 , Atnaujinta: 2016 liepos 19d. 10:37

Skandalas: Donaldo Trumpo žmona Melania nuplagijavo Michelle Obamos kalbą?

Donaldas Trumpas pristatė savo žmoną Melanią.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas pristatė savo žmoną Melanią.

JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas pirmadienį pristatė savo žmoną Melanią Trump.

JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas pirmadienį stengėsi sugrąžinti Respublikonų partijos suvažiavimą į įprastas vėžes po dalies delegatų maišto, sakydamas dalyviams, kad jam pavyks laimėti kovą dėl Baltųjų rūmų.

Netikėtai pasirodęs per Klivlando mieste vykstantį suvažiavimą ir pristatęs savo žmoną Melanią, verslo magnatas pompastiškai demonstravo pasitikėjimą savimi, niekaip neužsimindamas apie tą dieną išryškėjusius nesutarimus.

„Mes laimėsime itin tvirtai, – sakė D.Trumpas. – Ponios ir ponai, man didelė garbė pristatyti naują Jungtinių Valstijų pirmąją ponią.“

D.Trumpas, kuris pažeidė tradiciją, pasirodydamas suvažiavime prieš savo paskyrimą partijos kandidatu, kreipėsi į klausytojus, tarp kurių keliomis valandomis anksčiau buvo kilęs didelis šurmulys, kai prieš milijardierių nekilnojamojo turto magnatą nusistatę respublikonai pareikalavo išklausyti jų argumentus.

Daugelis jų tūžta, kad Abrahamo Lincolno ir Theodore'o Roosevelto partijai vadovaus žmogus, kurs meksikiečius vadino žagintojais ir siūlė uždrausti musulmonams atvykti į Jungtines Valstijas.

„Nusipelnėme būti išgirsti, tai žmonių suvažiavimas!“ – sušuko Virdžinijos delegatė Diana Shores, o D.Trumpą palaikantys delegatai stengėsi užgožti maištininkų pareiškimus, šaukdami „Gėda!“

D.Trumpo gerbėjai tvirtina, kad delegatai turėtų paisyti eilinių partijos šalininkų valios ir paskirti jį respublikonų kandidatu be išsisukinėjimų.

Milijardierius triuškinamai laimėjo pirminius rinkimus daugelyje valstijų ir surinko iš viso per 13 mln. balsų – daugiau negu bet kuris kitas į prezidento postą kada nors pretendavęs respublikonas.

Šis renginys turėjo tapti D.Trumpo triumfo akimirka, kai jis užgesins respublikonų tarpusavio nesutarimus ir ves partiją į lapkritį vyksiančius visuotinius rinkimus.

Prieš suvažiavimą jis stengėsi perkalbėti konservatyviuosius kritikus ir suvienyti partiją, paskelbdamas Indianos gubernatorių Mike'ą Pence'ą savo kampanijos partneriu.

Liaupsino žmona

Tačiau suvažiavimo atidarymo dieną pagrindine jo liaupsintoja tapo Slovėnijoje gimusi D.Trumpo žmona Melania.

Ji žengė į sceną skleisdama žavesį, kaip ir buvo galima tikėtis iš buvusios manekenės. Kalbėdama su aiškiu akcentu ji ragino amerikiečius patikėti D.Trumpui prezidento pareigas.

Donaldas yra ir visada buvo nuostabus lyderis, – sakė 46 metų moteris.

„Donaldas yra ir visada buvo nuostabus lyderis, – sakė 46 metų moteris. – Dabar jis eis dirbti jums.“

„Jis nepasiduoda“, – pridūrė M.Trump, girdama savo vyrą per sklandžią 14 min. trukusią kalbą, vaizduodama jį kaip mylintį tėvą ir sėkmės lydimą verslininką, kuris būtų stiprus ir užjaučiantis prezidentas.

„Jeigu norit žmogaus, kuris kovotų už jus ir jūsų šalį, galiu patikinti jus – jis yra tas žmogus“, – pabrėžė ji.

Melania taip pat stengėsi suteikti labiau žmogišką veidą kandidatui, kurį daugelis rinkėjų laiko atžariu ir savimyla.

„Donaldas ketina atstovauti visiems žmonėms, o ne tik kai kuriems žmonėms. Tai apima krikščionis, žydus ir musulmonus. Tai apima ispanakalbius, afroamerikiečius ir azijiečius, neturtėlius ir viduriniąją klasę“, – pridūrė ji.

Po kandidato žmonos prisistatymo jo komanda ateinančiomis dienomis taip pat pristatys D.Trumpo sūnų ir dukras.

Nuplagijuota kalba?

Kaip skelbia theguardian.com, neliko nepastebėtas M.Trump kalbos panašumas į tą, kurią 2008-aisiais pasakė dabartinio JAV vadovo Baracko Obamos žmona Michelle – būtent jos kalboje jau buvo minimas sunkaus darbo poreikis ir stiprios šeimos vertybės.

„Barackas ir aš užaugome su daugybe tų pačių vertybių, kad reikia sunkiai dirbti dėl to, ko gyvenime nori, kad tavo žodis yra tavo įsipareigojimas ir tu darai tai, ką pažadėjai, kad su žmonėmis elgiasi pagarbiai ir kilniai, net jeigu jų nepažįsti ar net, jeigu nesutinki su jais“, – 2008-aisiais sakė M.Obama. Ji taip pat teigė, kad: „Aš ir Barackas gyvename vadovaudamiesi šiomis vertybėmis ir perduodame jas kitai kartai. Nes norime, kad mūsų vaikai – visi šalies vaikai – žinotų, jog vienintelis apribojimas jų svajonėms yra svajonių siekimo procesas ir jų noras dirbti dėl tų svajonių“. ​

Pirmadienį M.Trump kalbėjo: „Nuo pat mažens mano tėvai įskiepijo man vertybes, kad reikia sunkiai dirbti dėl to, ko gyvenime nori, kad tavo žodis yra tavo įsipareigojimas ir kad tu darai tai, ką pažadėjai, elgiesi su žmonėmis pagarbiai. Jie man įskiepijo šias vertybes ir moralines normas kasdieniame gyvenime. Gautas iš jų pamokas dabar perduodu mūsų sūnui“. Anot M.Trump, „mes turime perduoti šias pamokas ateities kartoms, kad šie taip pat jomis vadovautųsi. Nes norime, kad šios šalies vaikai žinotų, jog vienintelis dalykas, ribojantis jų siekius, yra svajonių tvirtumas ir noras įdėti darbo jų siekiant“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min