Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 12:20

Ukrainos sienos ženklas – vėl vietoje, prorusiški komentatoriai tai paaiškino savaip

Vos internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame prie Ukrainos sieną su Rusija žyminčio stulpo pozuoja teritorinės gynybos kariai, pasipylė aiškinimai, esą jie pažymėjo sieną ten, kur „reikia“, ir net pašaipos, esą tik tiek jie sugeba padaryti. Iš tiesų ukrainiečiai grąžino sienos ženklą ten, kur jam priklausė būti, ir apie tai informavo prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
Ukrainos kariai prie sienos su Rusija netoli Charkivo
Ukrainos kariai prie sienos su Rusija netoli Charkivo / „Facebook“ nuotr.

Kreipėsi į Volodymyrą Zelenskį

Kiek daugiau nei pusės minutės trukmės įrašą sekmadienį savo paskyrose „Twitter“ ir „Facebook“ paskelbė Ukrainos Gynybos ministerija.

„Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teritorinės gynybos pajėgų 127-osios brigados 227-asis batalionas išvijo rusus ir pasiekė valstybės sieną, – pakomentuota prie įrašo. – Kartu iki pergalės!“

Vaizdo įraše matyti grupė ukrainiečių, vilkinčių maskuojančių spalvų uniformas ir laikančių ginklus. Jie pozuoja prie mėlynais ir geltonais dryžiais nudažyto sienos demarkacijos stulpo.

Kariai kreipiasi į Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir tarytum pateikia jam ataskaitą: kad batalionas atėjo iki sienos ir ją pažymi.

„Mūsų batalionas pasiekė sieną su Rusijos Federacija, šalimi agresore. Mes atėjome, mes čia!“ – sako vienas iš karių ir taip tarytum patvirtina, jog kalbos apie sėkmingas jų kontratakas aplink Charkivą ne iš piršto laužtos.

Apie tai pranešė ir užsienio žiniasklaida, pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės dienraščio „The Daily Mail“ tinklalapis, naujienų agentūra „Reuters“.

Kaip žinoma, savaitgalį ukrainiečiai paskelbė ne tik atsikovoję Charkivo apylinkių kontrolę, bet ir Rusijos karius vietomis nustūmę iki sienos į šiaurę nuo antro pagal dydį šalies miesto.

Šaipėsi iš „taktinės pergalės“

Pirmadienį „Twitter“ paskyroje pavadinimu „Russians With Attitude“ (angl. „Rusai su požiūriu“) pasirodė maždaug minute ilgesnis vaizdo įrašas, kurio dalį sudaro minėtas kreipimasis į V.Zelenskį, o prieš tai rodoma, kaip kariai neša sienos demarkacijos stulpą.

Iš pradžių ginkluoti ukrainiečiai braunasi per miškelį, netrukus išeina į nemažą lauką. Atrodo, lyg jie ieško tam tikros vietos, o ją pastebėję leidžiasi ristele pirmyn. Apsidairę ir įsitikinę, kad atsidūrė, kur reikia, jie įsmeigia stulpą į žemę ir sustoja papozuoti kreipimuisi į šalies vadovą.

„Bet kam jiems reikėjo atsinešti sienos stulpą? – retoriškai klausiama „Russians With Attitude“ komentare. – Jų ant sienos galima rasti kas porą šimtų metrų.“

„Scanpix“/AP nuotr./Siena tarp Ukrainos ir Rusijos
„Scanpix“/AP nuotr./Siena tarp Ukrainos ir Rusijos

Pavadinimu „Russians With Attitude“ dengiasi, kaip nurodyta aprašyme, „du rusai, manevruojantys per Žemės rutulį apimančią Amerikos monokultūrą, šiuo metu karo reporterio fotelyje režimu“. Šioje paskyroje vis paskelbiama Kremliaus propagandą atitinkančių komentarų.

Vaizdo įrašu su nusistebėjimu pasidalijo šimtai „Twitter“ vartotojų, apie 2 tūkst. pažymėjo, kad jis „patinka“.

Po juo pasirodė nemažai pašaipių komentarų. „Pasiekti tuščią teritoriją vidury suknistų miškų ir pastatyti ten sienos stulpą yra tikra taktinė pergalė. Negaliu sulaukti, kol jie netrukus užims Maskvą“, – ironizavo vienas komentatorius.

Kitas atkreipė dėmesį, kad veiksmas vyko gana tuščioje erdvėje, aplink nebuvo nė ženklo apie kovas, paliktą karinę techniką ar pan.: „Rusijai pasitraukus priekyje nebuvo kam kautis. Jei būtų norėję, galėjo atsinešti barbekiu krosnelę.“

„Taip siekiama įtikinti Vakarų žmones, kuriems nerūpi Ukraina, kad jie gali ką nors laimėti“, – apibendrino trečias. Kad surengė viešųjų ryšių akciją, Ukrainos kariuomenei priekaištavo ne vienas. Tačiau atgal gavo paaiškinimų, esą tai yra neblogas būdas vilčiai ir kovinei dvasiai sustiprinti, o situacija užpultoje šalyje rūpinti daugeliui.

Ženklą grąžino į vietą

Kas iš tiesų užfiksuota vaizdo įraše, kuris paskatino diskusiją „Twitter“, paaiškino Charkivo srities valstybinės administracijos vadovas Olegas Sinehubovas.

Pirmadienio rytą savo kanale „Telegram“ jis parašė: „Charkivo srities gynėjai pasiekė Ukrainos valstybinę sieną.“

Kartu srities vadovas pasidalijo tuo pačiu vaizdo įrašu, kurį išvakarėse paskelbė Gynybos ministerija. Jis jau peržiūrėtas 66 tūkst. kartų. Dar daugiau dėmesio įrašas sulaukė ministerijos paskyrose. Vien „Facebook“ jis buvo peržiūrėtas maždaug 450 tūkst. kartų.

„Scanpix“/AP nuotr./Ukrainos kariai Charkivo apylinkėse
„Scanpix“/AP nuotr./Ukrainos kariai Charkivo apylinkėse

„Didžiuojamės Ukrainos kariuomenės teritorinės gynybos pajėgų 127-osios brigados 227-ojo bataliono kariais, vėl pastačiusiais sienos ženklą ant valstybės sienos!

Dėkojame visiems, kurie, rizikuodami savo gyvybėmis, laisvina Ukrainą nuo rusų įsibrovėlių.

Mūsų laukia dar daug darbo, kartu – iki pergalės! Šlovė Ukrainai!“ – rašė O.Sinehubovas.

Nei srities vadovas, nei ministerija nenurodė, nei kada, nei kurioje tiksliai vietoje buvo filmuota. Patikslinti šios informacijos karo metu neįmanoma.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min