Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 27, 15:29

Valdžią perėmusių talibų pilvus išpūtė ne maistas, o melagienų skleidėjai

Praėjus trims mėnesiams, kai Afganistano kontrolę perėmė Talibanas, vis dar plinta melagienos apie situaciją šioje šalyje. Štai socialiniame tinkle „Twitter“ dalijamasi nuotrauka, kurioje matyti talibai, priekin atkišę didžiulius pilvus, kurie esą užaugo perėmus valdžią. Iš tiesų tai yra pakeista sena nuotrauka.
Talibai
Talibai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Jūs „scenoje“ – tik 100 dienų, ir tik tiek?“ – retoriškai klausia vienas „Twitter“ vartotojas.

Kitas paaiškino plačiau: „Talibanas valdžioje – jau 100 dienų.

Talibai švenčia 100 dienų valdžioje. Išbuvę ten daugiau nei tris mėnesius, užsiaugino Mao (Kinijos revoliucijos lyderio Mao Zedongo – red. past.) stiliaus pilvus.

Maistas geras, kur kas geresnis nei olose!“

Bene pirmą kartą nuotrauka pasirodė šioje paskyroje. „Šiandien Talibanas Afganistane švenčia 100 dienų valdžioje. Pažiūrėkite į pilvus. Maistas gerėja“, – ironizavo įrašo autorius.

Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Dalijamasi nuotrauka, kurioje talibų pilvai stipriai išsipūtęeee
Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Dalijamasi nuotrauka, kurioje talibų pilvai stipriai išsipūtęeee

Fotografijoje matyti penki tradicinius afganistaniečių drabužius – plačias kelnes, ilgas palaidines ir liemenes vilkintys, galvas turbanais pridengę barzdoti vyrai. Visi jie – su stipriai išsipūtusiais pilvais.

Interneto paieškos sistema pateikia kelias daugiausia kiniškas socialinių tinklų paskyras, kuriose buvo paskelbta ši nuotrauka.

Jomis buvo dalijamasi praėjus trims mėnesiams nuo dienos, kai talibai įžengė į Kabulą ir užėmė prezidento rūmus, o pats šalies vadovas Ashrafas Ghani paliko šalį.

Kartu internete galima rasti dešimtis įvairių straipsnių, kurie buvo iliustruoti panašia fotografija, kurioje matyti šeši asmenys – tie patys ir dar vienas – tame pačiame interjere, stovintys tokia pačia poza, tik normalaus kūno sudėjimo. Nė vienas neatrodo lieknas, tačiau didžiulių pilvų nematyti.

Be to, iš straipsnių publikavimo datos akivaizdu, kad buvo fotografuota ne praėjus 100 dienų nuo Afganistano perėmimo, o gerokai anksčiau.

Pavyzdžiui, šis „Voice of America“ tinklalapio straipsnis buvo publikuotas rugpjūčio 20-ąją, netrukus po talibų įžengimo į Kabulą. Po aptariama nuotrauka su šešiais vyrais paaiškinta, kad joje matyti Talibano taikos derybų komandos nariai. Ji padaryta praėjusių metų lapkričio 21-ąją Dohoje.

Tuo metu Kataro sostinėje talibų atstovai susitiko su tuomečiu JAV valstybės sekretoriumi Mike’u Pompeo. Vašingtonui ruošiantis išvesti amerikiečių karius, šis paprašė Afganistano vyriausybę ir Talibaną paspartinti derybas dėl taikos.

Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Tikroji nuotrauka su Talibano atstovais
Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Tikroji nuotrauka su Talibano atstovais

Šią nuotrauką galima rasti ir komentaruose po viena pakeistąja.

Derybas į Dohą atvykusius talibus įamžino fotografas Patrickas Semansky, ją galima rasti agentūros AFP archyvuose.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min