Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vašingtonas gali sugriežtinti Rusijos diplomatų kelionių po JAV taisykles

JAV valdžia, atsakydama į Maskvos reikalavimą sumažinti amerikiečių diplomatų skaičių, gali dvigubai sumažinti rusų diplomatams leidžiamą kelionių po šią šalį atstumą ir sugriežtinti pranešimo apie šias išvykas procedūrą, pirmadienį pranešė laikraštis „Izvestija“, remdamasis diplomatiniais šaltiniais.
Darbuotojas
Vašingtonas gali sugriežtinti Rusijos diplomatų kelionių po JAV taisykles / GETTY IMAGES NORTH AMERICA nuotr.

„Dabar galioja (kelionių atstumo) 25 mylių (apie 40 km) riba, nustatyta (ankstesnio prezidento Baracko) Obamos administracijos. Ji galioja žemesniojo ir viduriniojo rango diplomatams. Rusijos diplomatinės misijos darbuotojai per tris darbo dienas privalo perspėti Valstybės departamentą, jei planuoja išvykti toliau negu už 25 mylių.

Patarėjams ir aukštesnio rango diplomatams ši taisyklė negalioja. Tikėtina, kad šie standartai gali būti smarkiai sugriežtinti. 25 mylių atstumas gali būti sumažintas iki 10–15 mylių (16–24 km), o pranešti (apie išvykas) bus privaloma visiems diplomatinės misijos darbuotojams“, – teigė šaltinis.

„Izvestija“ rašo, kad kiek anksčiau laikraštis „Kommersant“ pranešė apie kitą galimą amerikiečių žingsnį – uždaryti vieną iš Rusijos konsulatų Jungtinėse Valstijose.

Laikraščio pašnekovų nuomone, „tai yra vienas iš galimų atsakomųjų žingsnių, kuriuos dabar svarsto Vašingtonas“. Manoma, jog JAV valdžia savo galutinį sprendimą paskelbs iki rugsėjo 1-osios.

„Izvestija“ rašo, kad kiek anksčiau laikraštis „Kommersant“ pranešė apie kitą galimą amerikiečių žingsnį – uždaryti vieną iš Rusijos konsulatų Jungtinėse Valstijose.

Šaltinių, susipažinusių su diskusijomis dėl atsakomųjų priemonių, teigimu, JAV Valstybės departamentas taip pat svarsto tokią galimybę, kuri laikoma švelniausia priemone. Be kita ko, laikraščio šaltiniai pažymėjo, kad Vašingtonas neatmeta galimybės išsiųsti iš šalies dar vieną grupę rusų diplomatų.

Straipsnyje primenama, kad rugpjūčio 6 dieną JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas paskelbė, jog Vašingtonas, reaguodamas į Maskvos reikalavimą sumažinti ten dirbančių amerikiečių diplomatų skaičių, svarsto galimas atsakomąsias priemones.

AFP/„Scanpix“ nuotr./JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas Maniloje
AFP/„Scanpix“ nuotr./JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas Maniloje

JAV diplomatijos vadovo tvirtinimu, apie tai buvo informuotas ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. Vis dėlto R.Tillersonas pabrėžė, kad JAV kol kas nenusprendė, kokių konkrečių veiksmų imsis, rašo „Izvestija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius