Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 24d. 16:34

Vengrijos vyriausybė užsipuolė aktorių G.Clooney: vadina G.Soroso agentu

George'as Clooney
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / George'as Clooney
Demokratijos standartų mindymu kaltinama Vengrijos vyriausybė sulaukė kritikos ir iš garsaus Holivudo aktoriaus George'o Clooney. Jis pavadino vengrų premjerą Viktorą Orbaną pykčio ir neapykantos pavyzdžiu. Budapeštas tokius žodžius pavadino „kvailais“, skelbia „Reuters“.

Vengriją G.Clooney paminėjo žurnalui GQ pasakodamas apie savo naująjį filmą „Vidurnakčio dangus“ („The Midnight Sky“), kuris „Netflix“ pasirodys gruodžio pabaigoje ir kuriame pasakojama apie mokslininką Žemėje po pasaulinės katastrofos.

„Kai filmavome, pandemija dar nebuvo prasidėjusi, bet buvo visi tie kiti elementai, rodantys, kiek šiuo metu visame pasaulyje daug neapykantos ir pykčio. Pažiūrėkite į Bolsonaro Brazilijoje ar Orbaną Vengrijoje“, – kalbėjo aktorius.

„Apsižvalgykite. Daug pykčio ir neapykantos. Veiksmas mano filme – 2049 metais. Gali būti, kad ir realybė bus tokia, jei leisime išsikeroti tokiai neapykantai“, – pridūrė G.Clooney.

V.Orbanas, kuris valdžioje sukasi jau daugiau nei dešimtmetį, pats vadina savo režimą iliberaliu. Vyriausybės aparatas centralizuotas, jam ištikimas ir verslo elitas, supirkęs nepriklausomą žiniasklaidą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viktoras Orbanas

Europos Sąjungos institucijos jau daug metų kritikuoja Vengriją dėl teisės viršenybės principo nepaisymo ir žmogaus teisių pažeidimų. „Freedom House“ ekspertai šiemet išbraukė Vengriją iš demokratinių šalių sąrašo.

Šiuo metu Budapeštas kartu su Varšuva kovoja prieš Bendrijos planus susieti ES fondų paramą su teisės viršenybės principo laikymusi.

G.Clooney: 2000-ųjų pradžioje viešėjau Vengrijoje ir vaikščiojau Dunojaus pakrante. Tada Vengrija buvo švytintis sėkmingos demokratijos pavyzdys. Laukiu dienos, kai Vengrija prisimins, kokia tada buvo.

Į G.Clooney pastabą Vengrija reagavo tradiciškai tūžmingai. Vyriausybės atstovas Orsas Farkas pareiškė, kad aktorius kalba vengrų kilmės milijardieriaus George'o Soroso, ilgamečio V.Orbano oponento, balsu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./George'as Sorosas
AFP/„Scanpix“ nuotr./George'as Sorosas

Dar vienas vyriausybės atstovas Tamas Menczeras feisbuke parašė, kad aktoriaus žodžiai buvo kvaili: „George'as Clooney yra geras aktorius ir nusipelno pagarbos, bet niekas neturėtų laikyti jo pasaulio politikos žiniuoniu. Jam kažkas kužda, ką kalbėti.“

G.Clooney neatsiliko. Jis per agentą Vengrijos naujienų portalui Telex.hu perdavė: „Orbano propagandos mašina meluoja, ir taškas. Su George'u Sorosu bendravau tik kartą.“

„Man būtų gėda, jei viešai nekalbėčiau apie tokią autokratiją, tipišką Orbano režimui. 2000-ųjų pradžioje viešėjau Vengrijoje ir vaikščiojau Dunojaus pakrante.

Tada Vengrija buvo švytintis sėkmingos demokratijos pavyzdys. Laukiu dienos, kai Vengrija prisimins, kokia tada buvo“, – rašome G.Clooney pareiškime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min