Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 23d. 16:10 , Atnaujinta: 2020 kovo 23d. 16:42

Mokslai nuotoliniu būdu gali vykti iki vasaros, nebus egzaminų 10-okams, 12-okams – įvairūs scenarijai

Matematikos egzaminas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Egzaminas

Nuo to, kiek Lietuvoje tęsis karantinas, priklausys, kaip dirbs šalies švietimo įstaigos – įprastai ar nuotoliniu būdu, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Jeigu karantinas dėl koronaviruso užsitęs iki birželio pabaigos, gali tekti koreguoti brandos egzaminų tvarkaraštį. Ministerija jį šiek tiek pataisė jau dabar – nebus 10-okų pasiekimų patikrinimo.

„Mes turbūt nežinome niekas, kiek karantinas gali tęstis, kiek gali užtrukti. Tam mes ruošiamės, turim keletą scenarijų. Neatmetam ir tos galimybės, kad gali tekti ir iki mokslo metų pabaigos dirbti tokiu (nuotoliniu – 15min) būdu“, – pirmadienį nuotolinės spaudos konferencijos metu Vyriausybėje kalbėjo A.Monkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius

Jo vadovaujama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pranešė, kad šįmet nebus nei pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) dešimtokams, nei nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP).

„Dešimtokams bus pasiūlyta savarankiškai atlikti PUPP lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos užduotis nuotoliniu būdu ir įsivertinti savo pasiekimus“, – pranešime žiniasklaidai išdėstė ministerija.

Esant tokiai situacijai pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas bus išduodamas įrašant metinius įvertinimus.

NMPP, pasak ŠMSM, nukeliami į lapkričio mėnesį.

„2020–2021 mokslo metų ketvirtokai ir aštuntokai galės atlikti jiems pritaikytas elektronines užduotis. Šių mokslo metų ketvirtokams ir aštuntokams NMPP nevyks“, – pranešime išdėstė ministerija.

Savo ruožtu A.Monkevičius spaudos konferencijos metu teigė norintis nuraminti abiturientus: „Turime keletą scenarijų. Vieną jau įgyvendinome pakoregavę egzaminų tvarkaraštį, tačiau gali tekti ir toliau jį koreguoti.“

Jeigu karantinas tęsis iki birželio ar kiek ilgiau, brandos egzaminai bus surengti, tikino ministras.

Jeigu karantinas baigtųsi iki birželio 1 dienos, mes dar suspėtume išlaikyti valstybinius egzaminus.

„Jeigu karantinas baigtųsi iki birželio 1 dienos, mes dar suspėtume beveik laiku užbaigti mokslo metus ir išlaikyti valstybinius egzaminus. Bet dar ir birželio paskutinę savaitę dar nebūtų per vėlu – mes galėtume iš karantino režimo išėję laikyti egzaminus ir būtumėm tam pasiruošę“, – kalbėjo A.Monkevičius.

Jei brandos egzaminų sesija prasidėtų birželio 1-ąją, priėmimas į Lietuvos profesinio mokymo ir aukštąsias mokyklas per LAMA BPO vėlintųsi 2–3 savaitėmis, nurodė ministerija.

„Jeigu egzaminus vis dėlto prisieitų nukelti į birželio antrą pusę, priėmimas būtų vykdomas rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje“, – priduriama pranešime.

Jei karantinas užsitęs iki birželio 20-osios, tokio atveju, pasak ministro, reikės naujų sprendimų.

„Jeigu užsitęs, manau, dar tada turėsime laiko [...] balandžio mėnesį konstruoti ir kitus scenarijus“, – sakė A.Monkevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius

Ministras pastebėjo, kad baigiamuosius egzaminus dėl koronaviruso plitimo kol kas atšaukė tik Jungtinė Karalystė ir Belgija: „Kitos šalys – taip, kaip ir Lietuva – svarsto įvairius scenarijus, ir nori adekvačiai reaguoti ruošiantis mokslo metų pabaigai.“

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso pavojaus, nuo praėjusios savaitės pradžios švietimo įstaigos įprastų užsiėmimų neorganizuoja – arba atostogauja, arba paskaitas bei pamokas rengia nuotoliniu būdu.

Atostogos kitą savaitę baigsis, nuo pirmadienio prasideda mokymasis nuotoliniu būdu visoje Lietuvoje.

A.Monkevičius darė prielaidą, kad mokytis iš namų ne visiems bus taip paprasta, „nebus idealiai sklandu“.

„Ne tik tie vaikai iš socialiai jautrių šeimų, tačiau ir iš tų šeimų, kurios turi daugiau vaikų, ir turi galbūt neblogas sąlygas namie, tačiau ir tėvai dirba nuotoliniu būdu [...], tai nėra taip paprasta. Todėl mes norime, kad kiekvienoje bendruomenėje būtų randami sprendimai, kaip patarti, kaip organizuoti pamokų tvarkaraštį, kaip jas išdėstyti, kad tai būtų žinoma ir vaikams, ir tėvams“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat vylėsi, kad per šią savaitę pavyks išsiaiškinti socialiai jautrių šeimų vaikų, pavyzdžiui, gaunančių nemokamą maitinimą, padėtį ir pagelbėti jiems dėl mokymosi iš namų.

Mokytis iš namų negali apie 35 tūkst. vaikų, jiems ministerija žadėjo nupirkti arba išnuomoti kompiuterių, planšečių. Prie to, pasak A.Monkevičiaus, prisidės ir verslas.

„Šitas sprendimas yra įgyvendinimas kartu su verslo asocijuotais partneriais – skaidriai, pasitelkiant Specialiųjų tyrimų tarnybą, Viešųjų pirkimų tarnybą [...].

35 tūkst. kompiuterių Lietuvoje, aišku, nėra, nėra ir aplinkinėse šalyse, tam reikės laiko.

Vėlgi 35 tūkst. kompiuterių Lietuvoje, aišku, nėra, nėra ir aplinkinėse šalyse, tam reikės laiko. Bet Vyriausybė ieško pačių greičiausių būdų, galbūt taip, kaip medikamentų“, – pasakojo ministras, pridurdamas, kad radus kompiuterių, pavyzdžiui, Kinijoje, juos būtų galima į Lietuvą atgabenti Vyriausybės sąskaita.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Matematika
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Matematika

Tai jau daroma nuo praėjusios savaitės, patikino A.Monkevičius.

Kaip, reaguojant į situaciją dėl koronaviruso ir karantino, keičiamas egzaminų tvarkaraštis, galite patikrinti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min