Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 05:59

Nuo pirmadienio sostinės mokykloje pradinukai grįžta į klases: tėvai džiūgauja, vaikai bus nuolat testuojami

Klasėje
123RF.com nuotr. / Klasėje

Nuo pirmadienio duris pradinių klasių mokiniams kontaktiniam ugdymui atveria pirmoji mokykla – Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija. Jeigu bandomasis projektas pasiteisins, jis galėtų būti taikomas ir kitose mokyklose. Į progimnaziją „gyvoms“ pamokoms nesutiko grįžti tik 3 klasės iš 35. Trys pradinių klasių mokytojai atsisakė skiepytis.

„Anksčiau, kai išties turėjome tam tikrą informacijos trūkumą, nuotaikų buvo įvairių. Šiuo metu, gavus atsakymus į visus kilusius klausimus, didžioji dauguma bendruomenės nusiteikusi labai pozityviai“, – 15min teigė progimnazijos Tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis, paklaustas apie tėvų nuotaikas, laukiant pirmadienio.

„Laukiame tarsi šventės, tarsi gimtadienio“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje

Mokyklos administracijos duomenimis, pirmadienį tiesioginį ugdymą klasėse pradės dauguma progimnazijos pradinukų. Tai yra – 32 klasės iš 35, trys tęs ugdymą per nuotolį, nes vaikų tėvai išsakė tokį norą.

Iš viso į ugdymo įstaigą sugrįžta 630 mokinių, kiekvienoje klasėje mokysis vidutiniškai po 20 vaikų.

Laukiame tarsi šventės, tarsi gimtadienio.

Mokyklos direktorius Rimantas Remeika praėjusią savaitę 15min teigė, kad nuotolinis ugdymas nėra toks efektyvus, todėl siekiama kuo greičiau pereiti į kontaktinį mokymą.

„Nuotolinis ugdymas, ypač – mažesniems vaikams, nėra toks efektyvus ir sukelia daug problemų patiems vaikams. Mes, siekdami maksimaliai apsaugoti ugdymą su tuo testavimu visais būdais, stengiamės spręsti ir socialines problemas šeimų. <...> Jeigu tėvai baiminasi ir nenori testuotis, ką darysi, reikės tą nuotolinį (mokymą – 15min) ir toliau organizuoti vienaip ar kitaip“, – situaciją komentavo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantas Remeika
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantas Remeika

Į mokyklą – tik su neigiamu testu

Prieš grįžtant į mokyklą „gyvoms“ pamokoms buvo testuojami tiek mokyklos darbuotojai, tiek mokiniai ir jų šeimos. Į mokyklas vaikai galės sugrįžti tik turėdami neigiamus COVID-19 testo rezultatus.

Testavimas COVID-19 kaupinių PGR testais, siekiant apsisaugoti nuo galimo viruso plitimo, mokykloje bus tęsiamas ir toliau – kas 4–7 dienas.

Mokyklos duomenimis, testuotis atsisakė viena iš tikybos mokytojų. Todėl jai bus sudaromos galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Taip pat kunigaikščio Gedimino progimnazijoje jau buvo paskiepyti pradinių klasių pedagogai. Trys jų – skiepo atsisakė, bet dirbti mokykloje tiesiogiai galės, „nes kaip ir visa bendruomenė, atliko profilaktinį sveikatos pasitikrinimą (testais)“, 15min nurodė mokyklos atstovai.

R.Remeika LRT laidai „Savaitė“ sakė, kad mokytojų, kurie atsisako skiepytis ir testuotis – į mokyklą neįleis.

„Aš pasakiau, kad bandysime sudaryti galimybes arba nuotolinį arba tam tikrą forminsime prastovą pagaliau kol prasitestuos, bet į tiesioginį ugdymą, visgi aš prisiimu pilną atsakomybę, ir neleisiu ateiti dirbti su vaikais neprasitestavus, juo labiau, kad visi tėvai ir jų vaikai testuojasi“, – laidoje kalbėjo jis.

ZUMAPRESS.com/Koronaviruso testas
ZUMAPRESS.com/Koronaviruso testas

Siekiant užtikrinti saugumą, klasės mokykloje tarpusavyje jungiamos nebus, rašoma mokyklos tinklalapyje.

„Dar daugiau, mokykloje planuojamos net fizinės pertvaros, pertraukos skirtingu metu, kad užtikrinti vaikų nesusitikimą“, – informuojama bendruomenė.

Tikisi, kad pritaikys kitose mokyklose

Tam, kad mokykloje būtų leista atnaujinti kontaktinį ugdymą, Vyriausybė pritarė trečiadienį.

Pradėti pilotinį mokymą norėta dar vasario 8 d., tačiau tuomet nesuspėta priimti reikalingų sprendimų, nebuvo patvirtintas ir testavimas kaupinių PGR testais. Todėl nuspręsta tiesioginį ugdymą progimnazijoje nukelti po atostogų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje

Tiesa, iš pradžių, dėl skubos mokinių tėvams buvo kilę nemažai klausimų. Kai kurie 15min skundėsi, kad negauna pakankamai informacijos. Tačiau vėliau mokyklos atstovai atsakė į iškilusius klausimus.

Kaip vienas iš pradinukų tėvų, susisiekęs su 15min rašė, „komunikacija sklandi ir plati – šią naktį gavome atsakymus į visus tėvų pateiktus klausimus (viso 8 psl., apie 150 klausimų)“, – trečiadienio vakarą patikino jis.

Ir apgailestavo, kad kai kurie tėvai patys ne pakankamai domisi.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau spaudos konferencijoje sakė, jog pavykus šiam bandomajam projektui, jis galėtų būti taikomas plačiau visos šalies mastu.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, pasiteisinus kaupiniam testavimui, tai leistų reikšmingai išauginti atliekamų tyrimų apimtis.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min