Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno mariose gaišta žuvys

Nugaišusi žuvis
15min.lt skaitytojo Tomo nuotr. / Nugaišusi žuvis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Antradienį buvau Kaune prie marių, Grabuciškėse, ir štai kokios žuvys (žr. nuotraukoje) pakrantėje plaukiojo. Giliau vandenyje taip pat matėsi keli negyvi ešeriukai“, – tokį laišką, iliustruotą nuotraukomis, 15min.lt atsiuntė skaitytojas Tomas.

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Alvydo Glinskio teigimu, situacija nėra tokia grėsminga, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio.

„Kaišiadorių rajono inspektoriai šioje vietoje lankėsi antradienį ir nustatė, kad vandenyje yra žuvęs tik mailius (smulkios žuvytės, tik išsivysčiusios iš ikrų – aut. past.). Taip nutiko dėl Kruonio hidroelektrinės: dėl to Kauno mariose svyruoja vandens lygis. Ties Grabuciškėmis šiuo metu vanduo pasekęs, be to, žydi, todėl ir žūsta mailius. Tačiau kitai gyvajai gamtai, taip pat žuvims, didelio pavojaus nėra“, – sakė A.Glinskis.

Jis užtikrino, kad situacija šioje vietoje bus sekama: „Šiandien ten vėl važiuos inspektoriai. Jie tikrins, ar nėra pokyčių.“

Pasak Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko A.Glinskio, nemažėjant karščiams žinių apie dūstančias žuvis su nerimu laukia kasdien. Tačiau mažai tikėtina, kad tai nutiks Kauno mariose, kurias iš dalies gelbsti ta pati hidroelektrinė.

„Lietaus trūksta, oro temperatūra aukšta, o žydintys dumbliai sunaudoja labai daug deguonies, todėl vandenyje žuvims jo pradeda trūkti ir jos dūsta. Tai neturi nieko bendra su vandens kokybe. Todėl tikrai neverta nerimauti, kad Kauno marios, kur, kaip sakėte, yra nugaišusių žuvų, pavojingos žmonių sveikatai“, – sakė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas. Jis priminė, kad šiuo metu  vienintelis vandens telkinys, kur Kauno rajone šiuo metu nerekomenduojama maudytis, – Dubysa.

Pasak A.Glinskio, Kauno mariose paprastai deguonies kiekis išlieka pakankamas, todėl žuvys dūsta retai. Ji maišo vandenį, todėl jame nesusidaro dumblių ir nežydi. O tai reiškia, kad vandenyje kitiems organizmams negali pristigti deguonies. Jei šiuo metu nuvažiuotumėte prie hidroelektrinės, pamatytumėte būrius žuvų – jos specialiai traukia į šią vietą, nes kitur jau ima trūkti deguonies“, – pasakojo gyvosios gamtos apsaugos specialistas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min