Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijai dar nepavyko rasti kartu su S.Beniuku Pipirą nukankinusių asmenų

Įtariamasis Svajūnas Beniukas prieš numetant Rudį nuo tilto
kadras iš filmuotos medžiagos / S.Beniuko surengtą šuns egzekuciją filmavo du asmenys. Vienas jų - nuotr. kairėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tarptautinio atgarsio sulaukusi šunelio Pipiro istorija tebekelia aistras. Pagrindinis jos „herojus“ – šunelį nuo tilto numetęs Svajūnas Beniukas – kitos savaitės pradžioje keliaus į kalėjimą atlikti skirtos bausmės. Tačiau policijai dar nepavyko nustatyti kitų egzekucijos dalyvių, nors vieno jų veidas aiškiai matosi internete paviešintoje vaizdo medžiagoje.

Lapkričio 14 dieną netoli Seredžiaus miestelio įvykdytą nusikaltimą įrodanti vaizdo medžiaga buvo išpublikuota interneto svetainėje ctv.lt. Apie tai 15min.lt netrukus pranešė skaitytojai. Filmuotame vaizdelyje aiškiai matosi, kaip nuo tilto ant po juo einančio kelio numetamas gyvūnas – jį iš rankų paleido S.Beniukas. Šalia jo matėsi ir telefonu viską filmuojantis jaunuolis, o už kadro girdėjosi dar vieno vyro balsas. Nepaisant to, S.Beniukas, kuriam už žiaurų elgesį su gyvūnu teismas skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tvirtino nusikaltimą padaręs vienas. 

Kaltųjų dar nerado

Baimindamiesi, kad kiti du nusikaltimo dalyviai liks nenubausti, į Kauno rajono policiją kreipėsi gyvūnų teises ginančios organizacijos atstovai. Juos ir 15min.lt žurnalistus Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis užtikrino, kad nuo bausmės kaltieji neišsisuks.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./S.Beniukas
Svajūnas Beniukas

Tačiau ketvirtadienį pasidomėjus, kiek tyrimas pasistūmėjo į priekį, paaiškėjo, kad kol kas Pipiro kankinimo dalyviai nenustatyti. O pats tyrimas gruodžio pradžioje pasisuko nenumatyta linkme.

Šiuo metu Kauno rajono policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl asmens apšmeižimo. Į policiją kreipęsis 29-erių V.B. tvirtino, jog lapkričio 17 dieną viename socialiniame tinklalapyje ir kituose interneto puslapiuose kažkas įdėjo informaciją su jį įžeidžiančiais ir šmeižiančiais tekstais. 15min.lt duomenimis, vyriškis buvo įvardijamas kaip vienas iš šunelio Pipiro egzekucijos dalyvių. Internautai teigė atpažinę jį iš filmuotos medžiagos ir nurodė pavardę bei galimą buvimo vietą.

Visi įrodymai matomi medžiagoje. Daugiau nieko. Dėsime visas pastangas, kad jie būtų nubausti. Tačiau ne viskas nuo mūsų priklauso, – sakė R.Oželis.

„Pradėjome tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kas tą žmogų apšmeižė. Tačiau tuo pačiu aiškinamasi, kas iš tiesų yra kiti du padaryto nusikaltimo (Pipiro egzekucijos – aut. past.) dalyviai“, – sakė R.Oželis.

Pasak pareigūno, prašymo rasti šmeižėjus iš V.B. policija sulaukė dar lapkritį, tačiau oficialų skundą nukentėjusysis parašė tik gruodžio 1 dieną. Tada ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kad nepakentų tyrimui, detalių nenorintys atskleisti pareigūnai sakė, jog tiriamos įvairios versijos. Tarp jų ir ši – kad vienas iš egzekucijos dalyvių yra S.Beniuko jaunesnysis brolis. Apie tai Kaune lankydamas sunkiai sužalotą savo augintinį, šunelį Pipirą, užsiminė jo šeimininkas Petras Dockaitis. Pasak jo, broliai tądien specialiai sukinėjosi prie jo namų ir laukė, kol šeimininkas kaip įprasta išleis šunį pabėgioti. Tuomet esą jį ir pagriebę.

Neatsirado atpažinusių

Tyrėjus stebina, jog į policiją nesikreipė nė vienas asmuo, atpažinęs egzekucijos dalyvius. „Mes kreipėmės į Jurbarko rajono policiją, prašydami visuomenės pagalbos. Tikėjomės, kad vaizdo medžiagoje, kurioje, be S.Beniuko, gerai matosi dar vienas asmuo, jį atpažins kas nors iš vietinių. Tačiau niekas neatsiliepė“, – tikino Kauno rajono policijos komisariato viršininkas.

Pasak jo, aiškindamiesi galimus įtariamuosius, pareigūnai patikrino interneto portaluose, po straipsniais apie Pipiro istoriją, pasirodžiusius komentarus, kuriuose buvo nurodytos galimų nusikaltėlių pavardės. Tačiau įtarimai nepasitvirtino.

Nepaisant lėtai judančio tyrimo, R.Oželis įsitikinęs, kad likę egzekucijos dalyviai bus nustatyti. Pasak jo, tai tik laiko klausimas. Kur kas sudėtingiau, pareigūno teigimu, bus įrodyti jų kaltę: „Visi įrodymai matomi medžiagoje. Daugiau nieko. Dėsime visas pastangas, kad jie būtų nubausti. Tačiau ne viskas nuo mūsų priklauso“. Labiausiai tikėtina, kad šie asmenys bus nubausti kaip viešosios tvarkos pažeidėjai. Už tai gali būti paskirti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Prašys padengti išlaidas

S.Beniukas netrukus keliaus atlikti skirtos bausmės. Tačiau jam gali tekti padengti ir sumą, kurią Gyvūnų globėjų asociacija išleido jo sužaloto šunelio Pipiro gydymui ir priežiūrai. Skaičiuojama, kad ji gali siekti kelis tūkstančius litų. Vien gyvūno operacija kainavo 800 litų.

Animal.lt nuotr./S.Beniuko šunelis Ogis nuo šiol gyvens Vilniuje
Svajūno Beniuko šunelis Ogis nuo šiol gyvens Vilniuje.

„Išgirdę apie Pipiro nelaimę, žmonės dosniai aukojo. Todėl turėjome kuo sumokėti veterinarams. Tačiau kodėl žmonės turi šelpti Beniuką ir jo bendrininkus? Pamanėme, kad jis turi atlyginti mūsų išlaidas. Tuos pinigus naudosime kitiems gyvūnams“, – sakė Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis. Privataus kaltinimo tvarka ieškinį S.Beniukui asociacijos nariai ketina pateikti artimiausiomis dienomis.

Prisimindami visus sukrėtusią Pipiro nelaimę asociacijos nariai neslėpė turintys ir džiugių naujienų. Antradienį į naujus namus Vilniuje iškeliavo S.Beniuko šuo – takso ir spanielio mišrūnas Ogis. Prieš dvi savaites nusilpęs šunelis buvo paimtas iš S.Beniuko nuomoto buto Kaune.

Specialistus iškvietė buto šeimininkai, tikinantys, kad S.Beniukas savo augintinį yra palikęs likimo valiai: esą net ir maistu gyvūnui rūpindavosi jie, o ne S.Beniukas ar jo artimieji. Kurį laiką šunelis gyveno Kaune, tačiau laikinai jį priglaudusi šeima pasilikti jo negalėjo, nes joje auga astma sergantis vaikas, alergiškas gyvūnams. Tačiau rasti naujus namus Ogiui nebuvo sudėtinga.

„Norinčių jį auginti buvo nemažai. Tačiau išrinkome tokią šeimininkę, kuri anksčiau augino spanielį. Taigi puikiai žino, kaip auklėti ir prižiūrėti šios veislės šuniuką“, – pasakojo Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ direktorė ir veterinarijos gydytoja Jurgita Gustaitienė.

Pasak jos, per nustatytą laiką, dešimt dienų, S.Beniukas galėjo kreiptis dėl šuns susigrąžinimo. Tačiau nei jis, nei jo artimieji su „Nuaru“ nesusisiekė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min