Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sėkmingiausi investuotojai – moterys-Žuvys ir vyrai-Mergelės

Žvaigždžių pranašystės
E.Jankausko/BFL nuotr. / Žvaigždžių pranašystės
Šaltinis: Marketnews.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vertybinių popierių komisijos (VPK) atliktas investuotojų, 2009 m. pirkusių ir pardavusių akcijas vertybinių popierių biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“, tyrimas atskleidė: sėkmingiausiai praėjusiais metais pavyko investuoti po Mergelės ženklu gimusiems investuotojams, o mažiausią grąžą uždirbo Vandeniai.

VPK ištyrė 4416 investuotojų, 2009 m. pirkusių ir pardavusių akcijas biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“, rezultatus. Iš viso investuotojai uždirbo 9 540 284,21 Lt, o vidutiniškai vienas investuotojas – 2160,39 Lt.

Daugiausiai tarp investuotojų buvo po Dvynių ir Jaučių ženklu gimusių asmenų, o mažiausiai pasitaikė Šaulių ir Ožiaragių.

Didžiausią vidutinę grąžą, tenkančią vienai pozicijai, uždirbo Mergelės ženklo atstovai (15,48 proc.), o mažiausią – Vandeniai (11,22 proc.). Avinams dėl didesnių investuotų sumų pavyko uždirbti didžiausią vidutinį pelną 2874 Lt.

„2009 m. biržoje neblogai sekėsi visų zodiako ženklų atstovams, tačiau Mergelėms – labiausiai. Ir neatsitiktinai – Mergelės pasižymi praktiškumu, darbštumu ir netgi preciziškumu. Ne veltui ir vienas iš sėkmingiausių pasaulio investuotojų – Vorenas Bafetas yra gimęs būtent po Mergelės ženklu", – atlikto tyrimo rezultatus šypsodamasis komentuoja VPK pirmininkas Vilius Šapoka.

Investavimas labiau patinka vyrams, bet moterims – sekasi geriau

Nors vyrai sudaro didžiąją dalį – 83 proc. – biržos investuotojų, moterims pavyko pasiekti didesnę vidutinę metinę grąžą, tenkančią vienai pozicijai, – 14,16 proc., kai tuo tarpu vidutinė vyrų uždirbta grąža buvo 12,33 proc.

Vis dėlto, lyginant moterų ir vyrų investavimo rezultatus, matyti, kad moterys labiau linkusios į kraštutinumus: jų tiek grąžų, tiek vidutinių pelnų intervalas daug platesnis nei vyrų. Tai reiškia, kad dalis moterų investuotojų uždirbo daug daugiau nei vyrai, o dalis – daug mažiau. 2009 m. iš investicijų akcijų biržoje viena moteris vidutiniškai uždirbo 1849,36 Lt, o vienas vyras – 2219,83 Lt.

„Tyrimas taip pat atskleidė, kad vyrai buvo labiau linkę spekuliuoti nei moterys, t.y. vyrai dažniau pirko ir pardavinėjo akcijas, o moterys buvo pastovesnės", – sako VPK pirmininkas. Labiausiai spekuliuoti buvo linkę vyrai, gimę po Skorpiono ir Žuvų ženklu, bei moterys, gimusios po Vėžio ir Ožiaragio ženklu.

Finansiškai sėkmingiausia Žuvų ir Mergelės sąjunga, mažiausiai – Ožiaragės ir Vandenio.

2009–ieji galėjo būti itin finansiškai sėkmingi moterų–Žuvų ir vyrų–Mergelių sąjungai. Moterų–Žuvų vidutinė grąža, tenkanti vienai pozicijai, siekė net 19,39 proc., o vyrų–Mergelių – 15,51 proc.

Tuo tarpu mažiausiai finansiškai sėkmingas moterų–Ožiaragių ir vyrų–Vandenių derinys. Moterys–Ožiaragės iš vienos pozicijos vidutiniškai uždirbo tik 6,68 proc., o vyrai–Vandeniai – 10,53 proc.

Marketnews.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min