Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kulinaras Alfas Ivanauskas: lietuviai maistą ir persūdo, ir persaldina

Alfas Ivanauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Alfas Ivanauskas
Šaltinis: Radijas „Laisvoji banga“
0
A A

Vyresni šalies gyventojai eksperimentuoti gamindami neskuba, sako kulinaras Alfas Ivanauskas. Pasak jo, laikydamiesi tėvų ar senelių įskiepytų gaminimo įpročių jie kartais pamiršta kūrybiškumą ar net laikosi jau kurį laiką išsklaidytų mitų.

„Lietuviai yra ta tauta, kuri bijo naujovių, prisirišti prie kitų dalykų. Viena vertus tai yra gerai, kad mes savo šaknis esame įleidę, bet kita vertus reikia atnaujinti savo maisto racioną, patiekalų gaminimo būdą ir pateikimą. Svarbu, kad lietuviai kūrybiškai žiūrėtų į gaminimo procesą. Apskritai lietuviai turi daug mitų – štai kad ir baklažanus būtina pasūdyti prieš juos gaminant, nes taip jie nebus kartūs. Tai visiškas mitas. Kad būtina kepimo formą ištepti sviestu arba aliejumi, kad keksiukai neprisviltų. Nors jei naudojame silikoninę formą, jos ištepti nereikia. Tai įvairūs dalykai, kuriuos turbūt nuo mažumės šeimos mums įskiepija ir paskui suaugę mes galvojame, kad taip turi būti.“

Vyresni žmonės yra sėslesni ir juos įkalbėti suvalgyti kokį azijietišką suši ar sriubą yra pakankamai sudėtinga.

Kulinaras A. Ivanauskas sako, jog jaunimas šią tendenciją pamažu išjudina, mat keliaudami keičia valgymo įpročius, kuriuos parveža ir tėvams, skatina juos pamėgti naujoves. Tad kai kurie rezultatai, esą, jau matyti:

„Jaunesni žmonės keliaudami susidomi kitų tautų virtuve. Meksikos, Azijos šalių virtuvė jiems įdomi ir skani, jie noriai keičia savo valgymo įpročius. O vyresni žmonės yra sėslesni ir juos įkalbėti suvalgyti kokį azijietišką suši ar sriubą yra pakankamai sudėtinga. Ir jie neįpratę, kad ryžius, tarkime, galima valgyti šaltus. Bet jau pastebiu, kad moterys vis dažniau renkasi žalią žuvį ar mėsą, ką anksčiau jas būtų buvę sudėtinga įkalbėti suvalgyti“.

Statistika rodo, kad lietuviai ir persūdyti, ir persaldinti patiekalus linkę kur kas labiau nei kitų šalių žmonės. O štai į svetur pamėgtus prieskonius žiūri atsargiai.

Statistika rodo, kad lietuviai ir persūdyti, ir persaldinti patiekalus linkę kur kas labiau nei kitų šalių žmonės.

„Lietuviai yra tie, kurie dažniausiai persūdo patiekalus – net devyni iš dešimties. Panašiai ir su cukrumi. Nors žinome, kad prie jo priprantama, žmonės valgo saldžiau nei reikia. Tad statistika irgi panaši – septyni iš dešimties savo patiekaluose naudoja per daug cukraus. O štai tik kas dešimtas lietuvis mėgsta kalendrą. Tuo metu kitose šalyse šį prieskonį mėgsta septyni žmonės iš dešimties“, - sakė A. Ivanauskas. Pasak kulinaro, norint paskatinti namiškius gaminti kūrybiškai, į tai reikia pažiūrėti paprastai. Vienas jo pateikiamų patarimų - sutarti, jog gaminsime vieną patiekalą, o vėliau pasiūlyti iš jam paruoštų produktų gaminti visai kitą. Tuomet, esą, ne vienas šeimos narys nustebs, kaip skaniai ir įdomiai galima paeksperimentuoti.

Radijas „Laisvoji banga“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min