Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukcione menkių kaina kritusi, turgininkai šios žuvies piginti nenori

Žuvininkystės produktų aukcionas užverstas dėžėmis menkių. Jų realizuoti taip greitai, kaip pageidauja žvejai, nepavyksta.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Žuvininkystės produktų aukcionas užverstas dėžėmis menkių. Jų realizuoti taip greitai, kaip pageidauja žvejai, nepavyksta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Menkės laimikiu nespėję pasidžiaugti žvejai priversti ją parduoti pusvelčiui, tačiau turgavietėse ši žuvis nepinga.

Menkių prisigaudę žvejai užvertė Žuvininkystės produktų aukcioną – pagal ministro įsakymą 80 proc. pagauto laimikio privalu atiduoti aukcionui. Aukcione vienu metu buvo sandėliuojama apie 120 t menkės, maždaug pusę šios žuvies jau pavyko parduoti. Menkės supirkimo kaina nukrito iki 3,6 Lt. „Jei žuvis ir toliau bus laikoma, jos kaina dar kris“, – apgailestavo Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininkas Alfonsas Bargaila.

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus pavaduotojas Vaclovas Petkus teigė, kad labiausiai stebina, kad kainoms aukcione krentant, turguje menkė nepinga. „Šiandien nuvažiavome į abu Klaipėdos turgus. Viename menkės kilogramas kainavo 10, kitame – 10,5 Lt. Tiek pat menkė kainavo ir tada, kai aukcione šios žuvies kaina buvo 5 Lt. Įdomiausia, kad vietoje to, kad pigintų menkes, turguje matomė daugiau pardavėjų nei pirkėjų”, – teigė pašnekovas.

Anot A.Bargailos, susiklosčiusi situacija – ne išskirtinė. Taip yra nutikę ir anksčiau. „Į aukciono valdymą turi būti įtraukti ir žvejai. Tai mes ne kartą akcentavome. Toks ir turėjo būti šio aukciono tikslas, tačiau kol kas reikalus tvarko ministerijos valdininkai“, – piktinosi A.Bargaila. Anot jo, žvejams trūksta informacijos po kiek ir kiek bus superkama jų pagauta žuvis.

Tuo tarpu aukciono atstovai pažymėjo, kad supirkėjai neretai dairosi į užsienio žvejų laimikius. Konkuruoti su pigia lenkų ar latvių pagauta žuvimi darosi kebloka.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min