Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 2d. 13:20 , atnaujinta: 2012 rugpjūčio 2d. 16:28

Už rasistinį išpuolį Londono olimpiadoje nuteistas krepšinio sirgalius Petras Leščinskas suimamas teisinosi, jog Lietuvoje taip džiūgauti įprasta

Petras Leščinskas tapo pirmuoju, nuteistu už sunkų rasistinį išpuolį Londono olimpinėse žaidynėse.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Petras Leščinskas tapo pirmuoju, nuteistu už sunkų rasistinį išpuolį Londono olimpinėse žaidynėse.

Už rasistinį išpuolį – nacių garbinimą prispaudus pirštus prie viršutinės lūpos – Londono olimpinėse žaidynėse nuteistas krepšinio sirgalius Petras Leščinskas šokiravo britus pareikšdamas, jog „Lietuvoje taip įprasta džiūgauti, o jis taip elgėsi ne pirmą kartą“.

Tokius Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliaus žodžius teismo salėje atpasakojo britų policininkai, suėmę lietuvį Lietuvos ir Nigerijos komandų rungtynėse Londono olimpiadoje, rašo „The Guardian“.

Britų policininkai pridūrė, kad Lietuvos krepšinio sirgaliams skyrė išskirtinį dėmesį po pirmajame Lietuvos rinktinės mače su Argentina kilusio skandalo, kai anglų pora nufotografavo nacistinį lietuvio saliutavimą juodaodžiams arenos darbuotojams.

Policininkai teigė iš Lietuvos rinktinės sirgalių girdėję ir „beždžiones pamėgdžiojančių garsų, kai su kamuoliu būdavo Nigerijos krepšininkai“. Anot britų, neapsikentę garsaus ir agresyvaus lietuvių elgesio kiti žiūrovai atsitraukė toliau.

Pats P.Leščinskas, naktį praleidęs areštinėje, jau teismo salėje pripažino savo kaltę ir teigė „labai atgailaujantis“, o savo poelgio „nuoširdžiai besigėdijantis“.

„Niekingu“ lietuvio elgesį pavadinusi teisėja Sonia Sims jam skyrė 2500 svarų sterlingų baudą. P.Leščinskas dar turės sumokėti ir 85 svarus sterlingų už teismo išlaidas. Iš viso – apie 11,4 tūkst. litų.

P.Leščinskas buvo paleistas teismo salėje, tačiau nesumokėjęs piniginės bausmės kalėjime atsidurtų 28-ioms dienoms.

Lietuvis tapo pirmuoju, nuteistu už sunkų rasistinį išpuolį Londono olimpinėse žaidynėse. „Toks elgesys teršia visų olimpinių žaidynių dvasią“, – pridūrė teisėja S.Sims.

Papildyta: P.Leščinskui nepavyko pamatyti rungtynių tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių. Lietuvis su draugu buvo išvestas iš arenos, o vėliau – ir iš Olimpinio parko, praneša lrytas.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min