Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išankstinis balsavimas Vilniaus savivaldybėje: vieni rinkėjai turi už ką balsuoti, o kiti renkasi net karalių Mindaugą

Vinliaus savivaldybėjė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vinliaus savivaldybėjė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį prasidėjus išankstiniam balsavimui Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose Vilniaus savivaldybėje nusidriekė eilės. Neturėsiantys galimybės balsuoti sekmadienį rinkėjai naudojosi galimybe savo nuomonę pareikšti iš anksto. 15min.lt kalbinti piliečiai sakė, kad apsispręsti už ką balsuoti, šįkart nebuvo sunku ir vardijo savo kriterijus.

Skolinosi vaikus

Per pietų pertrauką Vilniaus savivaldybės pastate nusidriekusioje eilėje nuolat lūkuriavo apie dvidešimt žmonių. Tiesa, eilė judėjo gana greitai ir vidutiniškai vienas rinkėjas balsavimui užtruko po 10 minučių.

Kai kurie piliečiai rado būdų eilės išvengti. Rinkimų komisija balsuoti be eilės leido senelius ir gyventojus su vaikais. Todėl pasitaikė atvejų, kad vienas vaikas balsuoti „nuvesdavo“ ne tik savo tėvus, bet ir jų draugus bei bendradarbius.

Trečiadienį per pietų pertrauką Vilniaus savivaldybėje rinkimuose savo balsus atidavė Seimo narė, liberalė Dalia Kuodytė ir prezidentės patarėja Živilė Didžgalvienė.

Rinkosi labai atidžiai

15min.lt kalbinti piliečiai tvirtino, kad nuspręsti, už ką balsuoti, jiems nebuvo sunku.

„Prezidento rinkimuose seniai apsisprendusi ir labai viskas aišku. Balsavau ir už permainas, ir už stabilumą. Jei liks tas pats žmogus, dar nereiškia, kad viskas liks taip pat.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simona (29m.)
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simona (29m.)

Tuo tarpu Europos Parlamento rinkimuose rinkausi išvakarėse. Nenorėjau balsuoti už tuos pačius, kurie buvo praėjusią kadenciją, nes buvo skelbta, kad Lietuva ES pasirodė viena prasčiausių pagal jų darbą. Kam tada rinkti tuos pačius? Žiūrėjau, kad tų, kurie buvo, nebūtų. Pasirinkau jaunesnę partiją. Ir žiūrėjau žmonių gyvenimo aprašymus, „googlinau“, kas apie jį rašoma, nes, jei nieko, tai už tokį juk nebalsuosi“, – sakė 29 metų Simona.  

Anot jos, galutinis pirmumo pasirinkimas tik nesmarkiai skyrėsi nuo sudaryto pačios partijos.

Panašiai, kaip partija, savo pirmumo balsus kandidatams sudėliojo ir 62 metų Saliutė. Ji tikino visada balsuojanti už tą pačią partiją, todėl ir šįkart dariusi tą patį.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Saliutė (62m.)
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Saliutė (62m.)

„Aš už stabilumą, sakyčiau. O Europos Parlamento rinkimuose taip pat iš anksto buvau nusprendusi  ir pasirinkusi asmenį. Mano nuomonė visai sutapo su partijos pasirinkimu, kas turi būti jos lyderis sąraše“, – sakė ji.
 
29 metų Feliksas pasakojo Prezidento rinkimuose balsavęs už tai, kad būtų daugiau demokratijos, o Europos Parlamento rinkimuose atidavęs balsą partijai, kuri daug dėmesio skiria ekologijai ir socialinėms problemoms.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Feliksas (29 m.)
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Feliksas (29 m.)

33 metų Jolita tikino prieš šiuos rinkimus pakeitusi savo nuomonę ir, skirtingai nei anksčiau, šįkart atidavusi balsą už dešiniuosius.

„Pasikeitė mano nuomonė. Gal taip nepopuliariai, bet matau, kaip valstybė eina į gerovę dėl tų politikų veiksmų, todėl nutariau už juos balsuoti“, – sakė ji.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jolita (33m.)
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Jolita (33m.)

Tuo tarpu 34 metų Simonas sakė, kad jam šie rinkimai buvo nelengvi. Jaunas vyras Prezidento rinkimuose nerado sau priimtino kandidato.

„Sugadinau biuletenį. Nubalsavau už karalių Mindaugą, nes nei vienas, nei kitas, mano galva, nėra tinkamas. Manau, kad D.Grybauskaitę išrinks, bet jai tikrai būtų gerai gauti ženklą, kad susimąstytų, ar viską daro gerai. Pastaruoju metu ji užsikrėtusi Algirdo Butkevičiaus persigalvojimo  liga. Vieną savaitę sako viena, kitą – kita. Nerimta“, – sakė pašnekovas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simonas (34 m.)
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Simonas (34 m.)

Tuo tarpu Europos Parlamento rinkimuose Simonas sprendimą priėmė galvodamas apie politinių idėjų balansą. Anot jo, šiuo metu Europarlamente per daug liberalų ir trūksta nacionalistų.

„Balsavau už tautininkus. Vienintelis, kuris man ten patinka, yra Rubavičius, o visus kitus buvo labai sunku reitinguoti, nes ten ir „hitlerininko“ žmona Čekutienė yra. Man atrodo, išsiuntę tautininkus į Europos Parlamentą pamatytume, ar tikrai jais manipuliuoja Rusija“, – argumentavo jis.

Balsuoti iš anksto bus galima ir ketvirtadienį

Balsuoti iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture bei Europos Parlamento rinkimuose galima bet kurioje savivaldybėje nuo 8 iki 20 valandos. Išankstinis balsavimas tokiomis pačiomis valandomis vyks ir ketvirtadienį.

Balsuoti iš anksto gali visi asmenys, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę. Su savimi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę, pageidautina, bet nebūtina, rinkėjo kortelę. Savivaldybės rinkimų komisija gali šią kortelę atspausdinti iš naujo.

Taip pat trečiadienį prasideda ir iki penktadienio truks balsavimas specialiuose paštuose. Balsuoti paštu sudaromos sąlygos rinkėjams, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose; atliekantys karo tarnybą; esantys laisvės atėmimo įstaigose.

Europos Parlamento rinkimuose dalyvauja devynios partijos ir viena dviejų partijų koalicija. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 europarlamentarų.

Prezidento rinkimų antrajame ture rungiasi su pirmajame daugiausiai balsų surinkę kandidatai – socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis ir antros kadencijos siekianti dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min