Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią žalą moters organizmui gali padaryti bemiegės naktys?

Antidepresantai – seksualinio gyvenimo priešai
Photos.com / Antidepresantai – seksualinio gyvenimo priešai
Šaltinis: 15min
0
A A

Širdies ligos, aukštas kraujo spaudimas, diabetas – tai tik keletas sveikatos problemų, kurias gali sukelti dažnai pasikartojančios bemiegės naktys. Anot neseniai atliktų tyrimų, moterims miego problemų pasitaiko kur kas dažniau nei vyrams, – praneša dailymail.co.uk.

Maždaug ketvirtis visos pasaulio žmonių reguliariai praleidžia šansą sveikai išsimiegoti nuo 6 iki 8 val. per naktį, o tai gali turėti nemažai neigiamų pasekmių.

Moterys kenčia labiau

Mokslininkai neseniai atskleidė, kad moteris miego trūkumas tiek psichologiškai, tiek emociškai paveikia labiau nei vyrus. Varviko medicinos universiteto mokslininkai pranešė, kad tarp nekokybiško miego ir pakilusio moterų kraujo spaudimo yra stiprus ryšys, kurio jie neaptiko tirdami vyrus.

Negana to, praeitą savaitę JAV Pitsburgo universitete atlikti tyrimai parodė, kad nemigos kamuojamos moterys kur kas dažniau turi santykių problemų, kas visiškai nėra aktualu vyrams.

„Daugelis tyrimų parodė, kad ilgai užsitęsęs trumpas ir nekokybiškas miegas gali būti ir ankstyvos mirties priežastimi tiek moterims, tiek vyrams“, – tvirtina Francesco Cappuccio, Varviko universiteto medicinos profesorius. Vis dėlto dėl miego trūkumo pakitęs kraujo spaudimas būdingas tik moterims. Dailiosios lyties atstovėms, kurios miega maždaug 5 val. per naktį, yra dukart didesnė tikimybė, kad jų kraujo spaudimas bus aukštesnis už normą, nei toms, kurios miega 7 val.

„Miegas yra aktyvus procesas, kurio organizmui reikia tiek pat, kiek ir smegenims. Kai žmogus miega, jo kraujo spaudimas natūraliai nukrenta, taigi jeigu jis pakankamai neišsimiega, jo organizmas per dieną turės tą spaudimą sunormalizuoti, nors tai padaryti turėtų nakties metu. Statistika rodo, kad moterys yra linkę miegoti mažiau nei vyrai, ir tai labiau lemia socialinis spaudimas (darbas, šeima, socialinis gyvenimas ir pan)“, – teigia profesorius F. Cappuccio.

Moterys miega giliau

Vis dėlto yra ir džiugesnių išvadų. Pensilvanijos universitete atlikti tyrimai parodė, kad moterys, net ir blogai miegodamos, per naktį pasiekia 70 min. gilaus miego, tuo tarpu vyrai gali džiaugtis, jeigu pasieks, bent jau 40 min.

„Gilaus miego periodai yra ypatingai svarbūs smegenims, kurios tuo metu perdirba per dieną gautą informaciją. Gerai miegančių moterų smegenys gali kur kas geriau susidoroti su visomis iškilusiomis problemomis. Negana to, moterims užtenka poros gero miego naktų, kad kompensuotų ištisą blogo miego savaitę“, – tvirtina Alexandros Vgontzas.

Anot jo, taip yra dėl to, kad moterų miego įpročiai išsivystė, jog padėtų joms prisitaikyti prie savo vaikų.

Daktarė Narina Ramlakhan, miego terapeutė, mano, kad moterų smegenys, kur kas labiau nei vyrų, yra linkę prisitaikyti prie jų gyvenimo būdo. Taigi, nors moterims ir reikia dažniau pabusti per naktį, jeigu jos turi mažų vaikų, vis dėlto net ir iš trumpo miego jos gauna daugiau naudos.

Deja pernelyg trumpas miegas turi ir blogąją pusę. Pitsburgo universitete atlikta studija parodė, kad moterims miego trūkumas gali sukelti nemažai emocinių problemų. Tyrimas atskleidė, kad moterys, kurioms sunkiai sekėsi užmigti, kitą rytą prastai sutarė su savo sutuoktiniais, tapo nervingos ir irzlios.

„Miego nepriteklius gali paveikti tą smegenų dalį, kuri atsakinga už emocinio balanso reguliavimą, būtent dėl to jos būna tokios nervingos. Tuo tarpu vyrų smegenys sudarytos kitaip, todėl jiems miego trūkumas nekelia visiškai jokių emocinių problemų“, – tvirtina daktarė N. Ramlakhan.

Temos Miegas, Nemiga
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min