Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išsaugokite gerą regėjimą dirbdami kompiuteriu

Akiniai
Gabriella Totylk, Flickr.com / Akiniai
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kompiuteris jau seniai tapo neatskiriama gyvenimo dalimi. Kai kas prie kompiuterio praleidžia valandą, o kitų darbas įpareigoja neatitraukti akių daugiau nei 8 valandas.

Į padidintą rizikos grupę patenka IT specialistai, SEO optimizatoriai, interneto turinio žurnalistai ir kiti. Net ir pati geriausia technika negali apsaugoti akių. Todėl išsaugoti gerą regėjimą, ko gero, vienas iš pagrindinių uždavinių, intensyviai dirbančių prie kompiuterio.

Specialistai rekomenduoja paisyti pagrindinių taisyklių, leidžiančių išsaugoti gerą regėjimą:

  • Stebėti darbo prie kompiuterio laiką;
  • Tinkamai nusistatyti monitorių;
  • Stebėti taisyklingą laikyseną;
  • Rūpintis darbo aplinka.

Pasirūpinkite savo akių poilsiu. Padirbę valandą ar pusantros, pailsėkite bent 10 minučių. Tik jokiu būdu tuo metu nespoksokite filmų, neskaitykite laikraščių ar knygų, taip pat nenaršykite internete savo malonumui. Nes tik 10-15 minučių visiško poilsio gali pailsinti jūsų akis. Be to, jūs galite nukreipti savo dėmesį kitur, tarkim, užsiplikyti arbatos – gal taip gims naujų minčių ir jūs įveiksite pačią sudėtingiausią užduotį.

Monitoriaus nustatymai

Jei jūs daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, jokiais būdais netaupykite šiai priemonei. Ypač monitoriui. Sureguliuokite monitorių taip, kad ryškumas ir ekrano kontrastingumas ramintų. Pats sveikiausias variantas – tamsus šriftas šviesiame fone. Tačiau daugelis dirba ne tik su tekstiniais redaktoriais. Internetas – pats greičiausias informacijos šaltinis. Ir tuo pačiu internetas – pats aštriausias kaleidoskopas, pilnas spalvų, judančių reklamų.

Teisinga laikysena

Sveikas stuburas – sveikatos pagrindas. Dirbdami prie kompiuterio, stebėkite, kad jūsų kūnas nebūtų įsitempęs ir jūs nejustumėte diskomforto. Geriausia kūno padėtis – pėdos padėtos ant grindų, viršutinė kūno dalis tiesi, šiek tiek palinkusi į priekį, pečiai laisvai nuleisti. Kvėpavimas turi būti lygus ir ramus. Ekrano monitoriaus centras akių lygyje, atstumas tarp akių ir ekrano – ne mažiau 50 cm.

Darbo aplinka

Kiekvieną dieną valykite dulkes drėgnu skudurėliu. Reguliariai vėdinkite patalpas, kuriose stovi kompiuteriai. Monitorius turi būti nuvalytas nuo dulkių, dėmių ir įvairių nešvarumų. Stebėkite ir specialių akinių švarą.

Pasirūpinkite ergonomiška kėde: ilgalaikis darbas prie kompiuterio ant nepatogios kėdės provokuoja bendrą kūno įtampą.

Profilaktika

  • Nepamirškite kasdien ir apie įprastą mankštą akims.
  • Kas pusvalandį užfiksuokite savo žvilgsnį tolimiausiame taške už lango.
  • Vos tik pajutote nuovargį ir įtampą akyse, nustokite dirbti ir šiek tiek pailsėkite.
  • Ir atminkite, kad rūpinimasis akimis turi tapti ne rutina virstanti pareiga, bet rūpestis dėl savo sveikatos.
 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min