Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip atsikratyti žalingo įpročio per 40 dienų?

Rekomenduojama užsirašinėti, ką veikiate kasdien
Chris Lott, Flickr.com / Rekomenduojama užsirašinėti, ką veikiate kasdien
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

„Viskas! Gana! Nuo pirmadienio pradedu naują gyvenimą! Mesiu rūkyti, daugiau nebegersiu, maitinsiuos tik teisingai...“ – dažnai mes tariame šiuos žodžius ir vis žadame sau.

O kodėl nuo pirmadienio? Juk pirmadienis – pati sunkiausia savaitės diena: po poilsio staiga užvirsta darbų laviną, išnyra nugrimzdusios problemos. Reikia keltis anksti į darbą, o čia dar ir „naujas gyvenimo būdas“.

1 patarimas: nebandykite pradėti naujo gyvenimo nuo pirmadienio.

Ir apskritai, naujo gyvenimo pradžios nereikia atidėti net ir keletui dienų, kitaip įkarštis dings ir jūsų tikslas nutols kaip horizontas. Idealu, jei pasiryžote pradėti naują gyvenimą... šeštadienį: niekas nesutrukdys jūsų pokyčiams. Žinoma, jei šeštadienį nedirbate. Geriausiai, jei pradėsite naują gyvenimą tą pačią dieną, kai tik šaus ši geniali mintis.

Prieš pradėdami naują gyvenimą, paklauskite savęs: ko jūs siekiate? Ką norite pakeisti ir ką padaryti? Ką sutinkate aukoti?

2 patarimas: sudarykite programą.

Nereikia siekti pasaulinių rekordų. Kitaip kentės ne tik sveikata, bet ir psichika. Geriausiai, jei viską užsirašysite ir pildysite lentelę. Pavyzdžiui:

  1. Žalingo įpročio pavadinimas.
  2. Kodėl aš jo noriu atsikratyti?
  3. Koks mano tikslas?
  4. Ką aš pasirengęs (-usi) padaryti dėl to?
  5. Pirmas dalykas, kurį padarysiu, pasiekęs (-usi) savo tikslo.

Smulkiai aprašykite kiekvieną punktą. Tik atminkite, kad persivalgymas – nėra žalingas įprotis, tai tik žalingo įpročio pasekmė. Kaip ir tinginystė – „nieko neveikimo“ pasekmė.

Tačiau vien tik programos neužteks, reikia dar ir sukurti kovos planą, kaip kovosite su žalingu įpročiu. Todėl ketvirtam punktui palikite daugiausiai vietos.

Visi žino, kad atsikratyti žalingo įpročio per vieną dieną neįmanoma. Yra toks 40 dienų metodas. Jei norite atsikratyti žalingo įpročio, arba, atvirkščiai, norite įgyti gerąjį, jums prireiks 40 dienų.

3 patarimas: būkite kantrūs

40 dienų – ne juokas. Kartais žalingų įpročių galima atsikratyti nestandartiniais būdais. Jei jums reikia daugiau judėti, jūs turite būti daugiau gryname ore – jei neprisiverčiate to padaryti, įsigykite šunį. Ir šunį jūs privalėsite vedžioti geru ir blogu oru.

Jei valgote „po truputį ir viską iš eilės“, pradėkite gaminti sveiką ir egzotišką maistą. Gal tai taps jūsų naujuoju pomėgiu. Tuomet maisto gamyba jums bus patrauklesnė nei pats valgymas.

Ginklus rinkitės patys – jūs geriausiai pažįstate savo silpnybes.

4 patarimas: įjunkite kūrybinį mąstymą

Penktasis sudarytos programos punktas yra apdovanojimas, kuris taip pat turi motyvuoti ir priartinti prie užsibrėžto tikslo.

Pagrindinis dalykas šioje kovoje – jūsų noras pakeisti gyvenimą ir atsikratyti žalingų įpročių bei visko, kas jums trukdo veikti ir daro jus nelaimingu.

Jei neturėsite nusibrėžę tikslo, tuomet nematysite ir kokiu keliu keliauti. Jei jau nusprendėte gerbti save ir savo kūną, greitai pastebėsite, kad keičiasi ir aplinkinių žmonių požiūris į jus.

Taigi, 5 patarimas: gerbkite save ir saugokite savo sveikatą.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min