TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip gi mesti rūkyti? Dienos eskizas

Rūkymo spąstai ir vilionės
Tony R, Flickr.com / Rūkymo spąstai ir vilionės
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Rytas prasideda nuo žadintuvo. Tiksliau, nuo staigaus nutraukto sapno. Tačiau ir tai nėra svarbu. Svarbu, atplėšti galvą nuo pagalvės ir vis dėlto prisiversti atsikelti iš lovos į darbą.

Einate į virtuvę, stengiatės neužkliūti iš nežinia kur atsiradusių kliūčių. Jūsų tikslas – virtuvė. Ir štai vidury stalo guli jos – plonos, stilingai susuktos ir gražiai sudėtos į pakelį. Vilioja...

Užmiegotoje sąmonėje iškyla daug klausimų: „Aš gi nusprendžiau nerūkyti. Kas gi čia jas paliko? Bet... gi paskutinį dūmą sutraukti galima?“ Ir pirštai tęsiasi link pakelio... Viena cigaretė surūkyta. Kita mintis – reikia su savimi pasiimti visą pakelį.

Jei jūs esate rūkalius su patirtimi, šis vaizdas jums tikrai pažįstamas. Beveik visi rūkantys yra bandę mesti rūkyti. Tiesa, 99 proc. bandymų baigiasi neigiamai. Geriausiu atveju, aplinkiniams yra sakoma: „Žinai, aš norėčiau mesti...“

Ko gero, jei net nerūkote, galėtumėte išvardinti ne vieną draugą ar artimuosius, kurie šimtą kartų metė rūkyti ir tiek pat pradėjo. O paslaptis čia visiškai paprasta: nenori – ir nemeti. Tačiau šis aspektas tik filosofams ir psichologams.

Pateiksime sąrašą, kuris gal padės tam vienam procentui, mesti žalingą rūkymo įprotį.

  • Internete būtinai susiraskite rūkančiojo žmogaus plaučius. Kuo vaizdingiau įsivaizduokite, kas šiuo metu darosi jūsų organizme. Be to, su kiekviena diena šis paveikslas tampa vis niūresnis.
  • Jei pirmas paveikslas nepadėjo, pereikite prie sunkesnės artilerijos. Gatvėse akylai ieškokite pagyvenusių žmonių su cigarete. Retas atvejis, tačiau sutinkamas. Žiūrėdami į kosėjantį senuką arba susitraukusią senutę, būtinai „pasimatuokite“ šį įvaizdį. Ar tokios ateities siekiate?
  • Susiraskite specialią mokslinę literatūrą arba videopamokas, kurios daugeliui padėjo išspręsti analogišką problemą. Bent jau perskaitykite ir žinokite.
  • Auklėkite valios jėgą. Visų pirma, pasakytus žodžius turite išgirsti jūs patys: „Aš nerūkau. Taškas.“ Nesakykite tokių žodžių: „bandau mesti“, „rūkau mažiau“.
  • Juokingas, tačiau veiksmingas metodas. Įsimylėkite. Arba susiraskite draugą ar draugę, kurie bus visada šalia jūsų sunkią minutę ir padės susidoroti su šiuo žalingu įpročiu. Taip, gresia keletą savaičių pykčių ir netgi isterijų, kai iš jūsų bus atimta cigaretė. Tačiau tai veikia, o vėliau susitaikysite.
  • Suformuokite referentinę grupę – žmonių grupę, kurių nuomonė jums yra be galo svarbi. Ir visiškai nesvarbu, kas šitie žmonės: draugai, kaimynai, giminaičiai, anūkai ar vaikai. Svarbiausiai, kad jie aktyviai diskutuotų apie jūsų kvailus įpročius ir tikrai norėtų, kad jūs jų atsikratytumėte.
  • Girkite save už kiekvieną praleistą cigaretę. Ir apdovanokite. Kuo save apdovanoti, galite nuspręsti tik jūs. Svarbiausiai, kad jūsų prizas būtų vertas praleisti nors vieną nuodo porciją.

Norisi tikėti, kad didelis noras ir tikėjimas savo jėgomis padės jums mesti rūkyti. Kai kas paburnos, kad visa tai nesąmonės ir nėra recepto, pagal kurį yra metama rūkyti. O kai kas gal pasidalins komentaruose, kaip jam ar jai pavyko tai padaryti.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min