Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokiu metu geriausiai dirbti, maitintis ir bendrauti?

Kada laikas pietauti ir bendrauti?
University of Exeter, Flickr.com / Kada laikas pietauti ir bendrauti?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Jums vis trūksta laiko, o reikalų – nesuskaičiuojama galybė? Mokslininkai tvirtina, jei atliktumėme savo darbus per optimalų paros laiką, produktyvumas padidėtų, ir jūs geriau išnaudotumėte likusį laiką.

Kaip taisyklė, mes planuojame ir organizuojame savo veiklą pagal tai, kiek turime laiko, tačiau visiškai ignoruojame savo vidinius ritmus. Dauguma mūsų reikalų sutrikdo biologinį laiką, ir tai gali iššaukti įvairius negalavimus ir ligas, tokias kaip depresija, diabetas, silpnaprotystė ir persivalgymas.

Pietų Karolinos (JAV) universiteto molekulinės ir kompiuterinės biologijos profesorius Steve Kay teigia, kad tuo atveju, jei jums reikia dirbti protinį darbą, reikėtų skirti laiko vėlyvą rytą. Tuo metu padidėja kūno temperatūra, gerėja atmintis, koncentracija ir aiškumas. Šiltas rytinis dušas gali pagreitinti šį procesą.

Pensilvanijos universiteto tyrėjai išsiaiškino, kad žmonės lengvai atsitraukia nuo įtempto darbo tarp 12 ir 16 valandų. Be to, po pietų mūsų dėmesingumas mažėja.

Apie 14 val. dienos mes tampame mieguisti, ir puiku, jei turite galimybę trumpai numigti, kad atstatytumėte savo jėgas ir atmintį.

Bendravimas su draugais, netgi socialiniuose tinkluose, taip pat turi savo optimalius ciklus. Tyrėjai teigia, kad Twitter‘io vartotojai dažniausiai publikuoja pozityvius pranešimus tarp 8 ir 9 val. ryto.

Norint sulaukti daugiausiai dėmesio šiame socialiniame tinkle pranešimą reikėtų siųsti tarp 15 ir 18 valandų, kai žmonės neturi tiek daug energijos patys skelbti pranešimus, tačiau jie dar priima kitų pranešimų informaciją ir ja mielai dalinasi bei į ją atsakinėja.

Tuo tarpu „Facebook‘e“ norint gauti daugiausiai palaikymo, reikia publikuoti pranešimą apie 20 val. Vakare, kai žmonės grįžta iš darbo, neturi tiek daug streso ir nori papramogauti.

Fizinis aktyvumas, pagal mokslininkus, rekomenduojamas tarp 15 ir 18 val. Tai optimalus laikas siekiant gerų treniruotės rezultatų. Šiuo metu mūsų raumenys ir plaučiai dirba efektyviausiai.

Ir kada gi geriausiai valgyti? Tyrėjai tvirtina, kad maitintis reikėtų aktyvumo piko metu. Tai padės išvengti riebalų kaupimosi ir antsvorio.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min