Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražuolė mama. Kaip susigrąžinti formas po gimdymo?

Aktyviai galima išlikti ir pagimdžius
Oliver Worth, Flickr.com / Aktyviai galima išlikti ir pagimdžius
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Duoti naują gyvenimą – aukščiausias moters įvertinimas šiame pasaulyje. Būtent todėl vaiko atsiradimas iš esmės pakeičia gyvenimo vertybes ir požiūrį į supantį pasaulį.

Keičiasi ne tik požiūris į pasaulį, bet ir požiūris į save bei pojūčiai: dažnai po gimdymo moterys atsikrato įvairių kompleksų ir baimių, jie tampa antraplaniai.

Tiesa, vietoj jų atsiranda visiškai kitokios, mažiau egoistiškos fobijos: baimė pakenkti savo mažyliui, kažko neduoti, nesugebėti rūpintis ir galų gale išauginti sveiko ir doro žmogaus.

Visiškai normalu, kad pirmaisiais metais moteris pasinėrusi į savo naują rolę ir naują gyvenimo prasmę, jai labai paprasta nieko aplink nepastebėti, išskyrus motinystės instinktą. Tačiau šalia šio pagrindinio, vis dėlto labai svarbu – nuotakai ar žmonai, jaunai moteriai ar senai močiutei – jaustis reikalinga, gražia ir mylima. Motina – tai tik viena iš moters vaidmenų.

Specialistai teigia, kad pirmieji metai po gimdymo yra palankiausi norint susigrąžinti fizinę formą, juk kuo ilgiau delsite, tuo sunkiau bus susigrąžinti lieknumą ir grožį. Be to, motinystė neturėtų atsistoti skersai kelio santykiams su vyru: psichologai tvirtina, kad didžiausia dalis skyrybų įvyksta pirmaisiais vaiko gimimo metais. Žinoma, nuo šeimos nusisuka vyrai. Todėl, vos tik vyras išeina pasivaikščioti su mažyliu, skirkite laiko sau, o ne pulkite šveisti užleistus namus.

Fizinę būklę reikėtų grąžinti po truputį ir švelniai. Pirmuosius mėnesius po gimdymo organizmui negalimi rimti fiziniai krūviai, o ir vaikas dar labai prisirišęs prie mamos, tad darbą ties tobula figūra pradėkite tik po trečio mėnesio.

Formuoti presą ir atsisėsti į špagatą tikrai neverta (net jei anksčiau tai darydavote puikiai), geriau padirbėkite ties talija, sukinėdamos į šonus. Pabandykite įvairias šio pratimo variacijas, tarkim, pridėdamos ir rankas. Šlaunis treniruosite pritūpimais – jei tai daryti vis dar sunku, atsiremkite į sieną. Nesunkiais svarmenimis po truputį mankštinkite rankas: mažylis augs, ko gero, reikės nemažai jį nešioti.

Jokiais būdais nebandykite šiuo metu jokios dietos: vargu, ar rasite dietą, kuri tiktų ir vaikui, ir mamai. Tačiau jei maitinate, ko gero, žinote, kad negalima valgyti riebaus, aštraus, saldaus maisto, vengti miltinių patiekalų – štai jums ir puiki dieta!

Daugiau laiko praleiskite gryname ore, ir nesėdėkite ant suoliuko, bet kuo daugiau vaikščiokite. Be to, pasinaudokite įrengtomis sportavimo aikštelėmis, kol mažylis ramiai miega.

Problema, kuri neramina dauguma moterų – tai krūtinės išsaugojimas po maitinimo. Sunkiausiai yra toms, kurių formos gana putlios – nuo svorio tokios krūtys savaime nukąra. Kad to neatsitiktų, maitinanti motina turi negailėti laiko ir pinigų kokybiškos liemenėlės įsigijimui.  

O štai ir maža paslaptis, kurią dar ir mamos bei močiutės atsimena iš senų laikų: odos elastingumą išlaikysite kontrastinio dušo dėka. Galima dėti ir vyno acto kompresus, kurie dedami pusmetį – iš pradžių 2-3 kartus per savaitę, paskui 1 kartą per savaitę ir 2 kartus per mėnesį. Kiekvieną kartą kompresą reikia laikyti 2 valandas. Gražią krūtinės formą padės išlaikyti atsispaudimai ir pratimai su svarmenimis.

Rimtai sportuoti galima būtų tik po 4-5 mėnesių. Svarbiausiai – neskubėkite susigrąžinti buvusio svorio prieš nėštumą. Nereikėtų lygiuotis į įžymybes ant žurnalų viršelių. Jei jau nebemaitinate, pasikonsultuokite su specialistu, kuris jums patars, kokią dietą naudoti ir kokius fizinius pratimus sportuoti. Dabar jūsų tikslas – ne svorio metimas, bet organizmo stiprinimas ir gražių formų įgijimas.

Nėštumas ir gimdymas „padovanoja“ moterims ir pigmentines dėmes, įvairius bėrimus, kurie praneša apie hormonų išsibalansavimą organizme. Dažniausiai šis šalutinis poveikis dingsta po kelių mėnesių, tačiau galite save palepinti įvairiomis veido kaukėmis. Galite atlikite visiškai paprastas grietinės arba jogurto kaukes, nuplaudamos jas citrinų sultimis.

Atminkite, kad savo dukrai arba sūnui jūs visuomet išliksite pati gražiausia, kad ir kiek sversite, kad ir kaip rengsitės.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min