Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip išsirinkti tinkamą sporto klubą?

Svarmenys sporto klube
Flickr.com / Svarmenys sporto klube
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Pradėti sveikai gyventi yra paprasčiau, jei šalia yra geras sporto klubas. Svarbiausiai – pasirinkti tinkamą. Kokių gi sporto klubų galima rasti?

„Naminiai“ klubai. Tai nedidelės sporto salės, kurias patogu lankyti „miegamuosiuose“ rajonuose vos nusileidus iš savo laiptinės. Dažniausiai tokie klubai aptarnauja keletą aplinkinių namų, tačiau juose nebūna baseinų ir pirčių.

Įprastai „naminis“ klubas įsikūręs viename iš gyvenamųjų namų, turi mažus persirengimo kambarius, vieną arba keletą dušo kabinų ir nedidelę treniruoklių salę, kartais būna ir maža salė, skirta grupiniams užsiėmimams. Išimtis yra „naminiai“ sporto klubai, įkurti prabangiuose kvartaluose.

Privalumas yra tas, kad tokie klubai yra šalia namų, tad po treniruotės nereikia toli važiuoti namo. Jie yra gana pigūs, yra galimybė lankytis atskiruose užsiėmimuose, kada patogu. Trūkumas yra tas, kad mažos patalpos glaudžia mažai lankytojų, o pavasarį visuose klubuose tampa ankšta.

Sporto klubų tinklas. Tai du ir daugiau klubų, kurie glaudžiasi po vienu vardu. Ekspertai tvirtina, kad stambius sporto klubų tinklus galima lyginti su konvejeriu. Iš dalies, tai yra gerai, kadangi konvejeryje viskas patikrinta ir schemos atidirbtos. Čia daug programų, užsiėmimų pasirinkimas. Yra galimybė žaisti komandinius žaidimus, plaukioti baseine, pasikaitinti pirtyse.

Minusas – konvejerio treneriai būna atbukę nuo žmonių gausos ir nuoširdžių patarimų čia nesulauksite. Nebent įsigysite asmeninę treniruotę.

Klubai su baseinu. „Vandens“ sporto klubai nėra šiais laikais unikalūs. Dauguma siekia lankyti sporto klubą, kuriame yra baseinas. Reikia pastebėti, kad sporto klubai, turintys baseinus ir pirtys, kainuoja brangiau.

Tiesa, ekspertai teigia, kad vandens procedūromis klientai džiaugiasi žymiai rečiau nei „sausąja“ sporto klubo dalimi. Todėl prieš įsigydami abonementą tokiame klube, labai gerai įvertinkite savo poreikius.

Kaip neapsirikti?

Kad mielai lankytumėte pasirinktą sporto klubą, jūs...

...prieš tai apsilankykite. Geriau vieną kartą pamatyti, jei šimtą kartą išgirsti. Sporto klubo darbuotojai jus apvedžios, praves ekskursiją po sales ir persirengimo kambarius. O kai kuriuose sporto klubuose netgi galima vieną kartą apsilankyti nemokamai. Jei tai jūsų pirmasis klubas ir jūs nelabai nusimanote, klausykite savo pojūčių. Ne taip svarbu klubo dizainas, svarbu, kad jūs norėtumėte čia sugrįžti.

...peržiūrėkite tvarkaraštį. Prieš pirkdami abonementą peržiūrėkite užsiėmimų tvarkaraštį sporto klube. Gali būti, kad joga, į kurią jūs taip troškote nueiti, yra visai kitomis dienomis nei jums tinka.

...atkreipkite dėmesį į vietą. Net jei jūs esate įsitikinę, kad tikrai važinėsite į kitą miesto galą dėl mėgstamo sporto klubo, praktika rodo, kad tai ilgai netrunka. Ekspertai tvirtina, kad sporto klubas turi būti ne toliau nei 20 minučių nuo darbo ar namų – kitu atveju, žmogus anksčiau ar vėliau meta treniruotes. Idealu, jei sporto klubas yra pakeliui tarp darbo ir namų.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min