TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip ištiesinti stuburą?

Nugaros skausmai
Flickr.com / Nugaros skausmai
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Dauguma žmonių klysta, manydami, kad stuburo iškrypimas tik estetinė problema. Juk, rodos, tik ištiesini pečius ir viskas atsistoja į savo vietas. Deja, ne viskas taip paprasta. Neteisinga laikysena rodo, kad raumenys nėra išsivystę. Ir šie pokyčiai sąlygoja skausmingus negalavimus.

Nugalėti nugaros ir stuburo iškrypimus nėra paprasta, tačiau tai gali atlikti kiekvienas žmogus. Tiesios nugaros garantas – reguliarūs kiekvienos dienos pratimai, stiprinantys raumenų korsetą, treniruojantys nugaros ir pilvo raumenis. Jie nėra sudėtingi, tačiau čia reikia valios ir nusiteikimo. Kai kas mano, kad problemas išspręs masažo kursas. Tačiau jei efektas ir bus pastebimas tuo metu, po kelių mėnesių viskas atsistos į savas vėžes.

Kaip sportuoti, metodikų yra daug. O čia pateiksime gydomosios mankštos vieną iš kursų.

Pradėkite nuo kvėpavimo pratimų. Gulėdami ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, padėkite vieną ranką ant krūtinės, kitą – ant pilvo. Pakvėpuokite pilvu. Įkvėpimą ir iškvėpimą užfiksuokite. Tuomet kvėpuokite pilna krūtine. Įkvėpiant ištieskite rankas į šonus, iškvėpiant apkabinkite krūtinę. Kitas etapas – įkvėpiant pakelkite rankas į viršų, iškvėpiant nuleiskite jas šalia kūno.

1 pratimas. Jums reikės apie kilogramą sveriančio maišelio su smėliu. Vietoj smelio galite panaudoti birius maisto produktus, tarkim grūdus ar cukrų. Stovėkite tiesiai, nugara prisiglauskite prie sienos, rankos šalia. Padėkite maišelį ant galvos ir nelaikykite jo rankomis – jauskite stuburo fiksaciją.

2 pratimas skirtas stuburo tempimui. Gulkite ant pilvo, pakelkite nuo grindų rankas, kojas ir galvą, laikykite juos neliesdami grindų.

3 pratimas. Gulėdami ant pilvo, rankas laikykite prie šonų. Į rankas paimkite gimnastikos lazdą už galų. Tiesiomis rankomis pakelkite lazdą į viršų, ir lengvai nuleiskite ant sėdmenų.

4 pratimas. Žirklės. Gulėdami ant pilvo, pakelkite rankas ir kojas. Išskleiskite kojas į šonus, rankas prispauskite prie šlaunų. Suveskite kojas, rankas ištieskite į šonus.

5 pratimas. Dviratis. Gulėdami ant nugaros kojomis imituokite važiavimą dviračiu. Ištiestomis rankomis laikykitės lazdos – „dviračio vairo“. Prispauskite lazdą prie krūtinės, tuomet grįžkite į pradinę padėtį.

6 pratimas. Gulėdami ant nugaros, sulenkite kojas per kelius, pėda laikykite ant grindų. Rankos ištiestos palei kūną. Neatkeldami rankų nuo grindų, kelkite ir leiskite dubenį.

7 pratimas. Suoliukas. Atsistokite keturiomis: kojos sulenktos per kelius, o rankos sulenktos per alkūnes. Laikykite tiesią nugarą – lyg iš jūsų turėtų gautis suoliukas.

8 pratimas. Katė. Taip pat stovėdami, kaip 7 pratime, iš pradžių išlenkite nugarą į viršų, lyg jus kas temptų už pilvo. Paskui išlenkite į apačią, lyg norėdami pasiekti grindis su pilvu.

Šiuos pratimus galima atlikti ir namuose. Tiesa, jei turite rimtų problemų su stuburu, geriau, kai atliekant pratimus jus prižiūrės specialistai – taip jie atkreips dėmesį į daromas klaidas.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min