Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip užauginti raumenis

Duona ir pienas puikiai tinka po treniruotės
Jonathan Gayman, Flickr.com / Duona ir pienas puikiai tinka po treniruotės
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Sporto fiziologas Lynne Kammer iš Teksaso universiteto (JAV) vadovavo grupei, tyrinėjančiai maisto fiziologinį poveikį sportinių treniruočių rezultatams. Jie ištyrė 12 dviratininkų ir triatlonininkų: 8 vyrus ir 4 moteris.

Skirtingai nuo daugumos eksperimentų, siekiant išsiaiškinti, kaip maitintis intensyvių treniruočių metu, šis eksperimentas buvo skirtas vidutiniško intensyvumo treniruotėms. Po mankštos tiriamieji važinėdavo ant dviračio apie dvi valandas patogiu sau režimu, nepervargdami. O po to gerdavo arba energinį kokteilį, arba neriebų pieną su pilno grūdo duona.

Rezultatai buvo vertinami pagal insulino, laktozės ir proteinų lygį kraujyje. Kraujas būdavo imamas treniruočių pradžioje ir pabaigoje, o tuomet praėjus dar 15, 30 minučių ir po valandos išgėrus gėrimus.

Pasirodo, kad išgėrus pieno kraujyje buvo daugiau insulino ir mažiau pieno rūgšties, nei išgėrus energetikų. Tyrimo tikslas – sulyginti pilno grūdo duonos su pienu derinį ir sportinių gėrimų efektyvumą standarinėms treniruotėms. Tyrėjams buvo iškilęs klausimas, ar gali pigūs ir visiems prieinami maisto produktai konkuruoti su produktais, gaminamais specialiai sportininkams. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad pienas su pilno grūdo duona suteikia raumenimis tokį patį glikogeno kiekį, tad raumenys gauna pakankamai energijos ir gali sėkmingai augti beio ryškėti.

Pienas – tai lengvai įsisavinamo ir kokybiško proteino šaltinis, kuris įgalina baltymo sintezę žmogaus organizme ir adaptuoja jį prie fizinių krūvių. Duona kartu su baltymais išskiria greituosius angliavandenius.

Ir jums tikrai nereikia vartoti brangių produktų, kad pasiektumėte gerų rezultatų – užtenka tik žinoti alternatyvas.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min