Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Treniruotės grąžina jaunystę

Kareiviška mankšta
West Point, Flickr.com / Kareiviška mankšta
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Atliktas tyrimas buvo atliktas su žmonėmis, bet ne su gyvūnais, o jo metu paaiškėjo, kodėl gi fiziniai pratimai jaunina žmogaus organizmą.

Atliekant fizinius pratimus aktyvuojasi mitochondrijos – organoidai, teikiantys energijos visoms ląstelės gyvybinėms funkcijoms. Be to, aktyvuojasi ir genai, atsakantys už jų darbą. Taigi, net ir sukriošę seneliai tampa pusantro karto stipresni ir jaunesni.

Mitochondrijos atsako už pagrindinį energijos pernešimą ląstelėse. Įvairiose organizmo ląstelėse yra skirtingas kiekis mitochondrijų, ir viskas priklauso nuo organo energetinių poreikių.

Eksperimentas buvo atliktas Bako institute (Ontarijo provincija, Kanada).  Eksperimentui buvo atrinkti skirtingo amžiaus žmonės. Į jaunųjų kategoriją pateko vyrai ir moterys nuo 20 iki 35 metų, o vyresniąją sudarė žmonės nuo 65 iki 70 metų. Visi dalyviai nesiskundė savo sveikata, valgė panašų maistą, nevartojo vaistų, kurie galėtų paveikti mitochondrijų veiklą, bet taip pat ir nesportavo.

Eksperimento pradžioje iš visų dalyvių buvo paimtas raumenų audinio pavyzdys. Po to 25 žmonės iš vyresnio amžiaus grupės per šešis mėnesius užsiėmė jėgos sportu. Sportuoti buvo galima bet kokiuose sporto klubuose. Treniruotės vykdavo dukart per savaitę, jų metu dirbdavo įvairios raumenų grupės. Per tą patį laiką jaunesnioji grupė ir toliau nesportavo.

Po pusmečio iš visų dalyvių vėl buvo paimti raumenų audinio pavyzdžiai. Tyrėjai aiškinosi, kaip aktyviai veikia genai, atsakantys už mitochondrijų veiklą. Buvo padaryta išvada, kad vos tik mitochondrijų darbas pablogėja, žmogus netenka raumenų masės, mažėja raumenų aktyvumas. O palyginus jaunųjų ir vyresniųjų žmonių analizių pavyzdžius, mokslininkai teigia, kad mitochondrijų darbo neveiklumas yra pirmoji žmogaus senėjimo priežastis.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min