Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metate rūkyti: kaip išlaikyti pirmąjį mėnesį?

Kaip užgesinti paskutinę cigaretę?
Kaip užgesinti paskutinę cigaretę?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kas mano, kad rūkymas – tai nedaloma gyvenimo dalis, su kuria neįmanoma atsiskirti. Kai kas mano, kad tai stilinga ir rodo subrendimą bei savarankiškumą. Tačiau iš tikrųjų, tai tik žalingas įprotis, kuris rodo priklausomybę, o ne laisvę.

Šaunu, jei pagaliau nusprendėte mesti rūkyti. Tačiau šis kelias nėra toks paprastas. Kai kam pasiseka mesti rūkyti tik po keleto kartų. Ir metusieji pripažins, kad pirmasis nerūkymo mėnuo – sunkiausias. Būtent per pirmąsias 30 dienų formuojasi naujas įprotis – nerūkyti. Pateiksime keletą patarimų, kurie, tikimės, suteiks jums pagalbos.

  • Pagrindinė taisyklė – nevartokite alkoholio. Vartodami alkoholį žmonės atsipalaiduoja ir nejučia siekia cigarečių. Išgėręs žmogus mąsto neadekvačiai. Net ir tvirtai nusprendę mesti rūkyti, išgėrę alkoholio, galite nuspręsti, kad tai jau nėra taip svarbu.
  • Vengti rūkančių draugų. Aplinka veikia mus daugiau nei to norėtumėme. Jei jūsų draugai ir toliau rūkys, jums bus sunku atsisveikinti su žalingu įpročiu. Nereikia pulti visus perauklėti, paprasčiausiai, kurį laiką venkite tokių draugų, bent jau pirmąjį mėnesį. Ką daryti, jei jūsų antroji pusė rūko? Paprašykite, kad rūkytų ne prie jūsų. Rekomenduojama apskritai nematyti rūkančių žmonių, kad nebūtų pagundos paprašyti cigaretės.
  • Venkite vakarėlių, kuriuose bus rūkoma ir vartojamas alkoholis. Gali atrodyti nuobodu ir nyku, tačiau jau geriau šį laiką prasėdėti namuose arba užsirašyti į kokį nors būrelį. Jei nueisite į tokį vakarėlį vos metę rūkyti, 95 proc., kad nutrūksite ir vėl pradėsite rūkyti. Paprasčiausiai pasakykite savo draugams, kad išskrendate iš miesto arba turite sveikatos problemų.
  • Susiraskite pakeičiamus įpročius. Tai patikrinta metodologija, kuri iš tiesų padeda. Kai kurie renkasi maistą – tiesa, tuomet rizikuojate priaugti svorio. Tad vietoj čiulpiamų saldainių rinkitės vaisius ar daržoves, arba saldainius be cukraus. Kiti – pradeda intensyviai sportuoti, ir tuomet organizmas savaime atsikrato noro rūkyti.
  • Pradėkite sportuoti. Pradėkite sportuoti bent tris kartus per savaitę, o jei galite – kasdien. Bėgiokite, važinėkite dviračiais. Jei fiziškai jausitės puikiai, noro rūkyti taip pat neliks. Be to, jei intensyviai sportuosite, galite cigarečių poreikį keisti maistu.
  • Venkite streso. Tai sudėtingiausias punktas. Konfliktinė situacija gali išvesti jus iš pusiausvyros, o stresas gali ištiesti cigaretę nusiraminimui. Jei iškiltų kokių nors sunkumų, pažvelkite į situaciją filosofiškai, kad tai tik iliuzija. Juk užsirūkę neišspręsite kilusios problemos? Atvirkščiai, prie jos prisidės dar viena – jūs vėl pradėjote rūkyti.
  • Patikėkite savimi. Tikėkite, kad jūs tikrai sugebėsite mesti rūkyti. Nieko nėra neįmanomo. Pagalvokite, juk pasaulyje tiek daug žmonių, kuriems pavyko mesti rūkyti. Ir jūs tai sugebėsite.

Po to, kai iškentėsite mėnesį be rūkymo, jums taps gerokai lengviau. Jūs priprasite prie minties, kad nerūkantis žmogus yra normalu. Dabar galite pradėti vaikščioti į vakarėlius, tačiau būkite atsargūs ir žinokite, kada reikia išeiti namo. Jokiais būdais nenustokite sportuoti ir nemeskite naujų pomėgių, kurie padėjo jums įveikti pirmąjį sunkųjį mėnesį be rūkymo.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min