TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Miegas – draugas ar priešas?

Kiek reikia miegoti?
Maria K Steinsson, Flickr.com / Kiek reikia miegoti?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Visiems žinoma, kad pilnavertis miegas atstato mūsų organizmo jėgas ir jis yra gyvybiškai mums būtinas. Įdomu pastebėti, kad miego tęstinumas, t.y. kiek mes turime miegoti, kiekvienam yra skirtingas.

Jei vidutiniškai žmogus miega 8 valandas per parą, gaunasi, kad vidutiniškai mes trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje! Be to, mažyliams reikia daugiau – 10-12 valandų miego, mokyklinio amžiaus vaikams – 8-10 valandų, o vyresni žmonės patys nusprendžia, kiek laiko jiems reikia miegoti pagal aplinkybes.

Dažnai girdime, kad miegas teigiamai veikia mūsų gyvenimą, o madingi moteriški žurnalai netgi tikina, kad ilgas miegas išsaugoja mūsų jaunystę. Išsiaiškinkime, ar tikrai ilgas miegas toks naudingas?

Madrido tyrimo centro mokslininkai kartu su Kolumbijos universiteto Niujorke atliko trejų metų tyrimą, kuriame dalyvavo 60-70 metų žmonės. 49 proc. dalyvių miegojo po 6-8 valandas, 40 proc. – po 9 valandas ir daugiau, o 11 proc. – mažiau nei 6 valandas. Iki tyrimo pradžios ir po jo pabaigos buvo atlikti fizinės ir protinės būklės dalyvių medicinos tyrimai. Rezultatai buvo stulbinantys: tų, kurie mėgsta pamiegoti, protinio darbo, mąstymo ir atminties gebėjimai mažėja dvigubai greičiau nei tų, kurie miega vidutiniškai. Šie dalyviai yra išlaikę aiškų protą, puikią atmintį, taip pat gyvena aktyviai.

Buvo pastebėta, kad per daug miego žmones verčia jaustis apatiškais, jie yra linkę į depresijas, o jo trūkumas priverčia jausti stresą ir neurozes. Juk puikiai žinote tą būseną, kai persimiegate, ir jaučiatės dar labiau pavargę, tempiate koją už kojos ir nieko nenorite daryti. Kartais atostogaudami ir galėdami išsimiegoti tiek, kiek norime, jaučiame diskomfortą. Dauguma medikų rekomenduoja nekeisti dienos režimo kardinaliai: jei miegate darbo dienomis tam tikrą skaičių valandų, laisvalaikiu jį didinti vienai valandai – tai organizmas išvengs streso.

Austrijos mokslininkai pateikė nuomonę, kad žmogus, mieganti 6 valandas darbo dienomis, gali naudingai išsimiegoti savaitgalį. Ne paslaptis, kad miego trūkumas taip pat yra stresas, vadinasi, išsimiegoję savaitgalį mes atstatome savo nervinę sistemą. Šie mokslininkai priėjo vienos nuomonės, kad miego didinimas savaitgaliai mažina cukrinio diabeto riziką, kadangi organizmas geriau gamina ir išskiria insuliną.

Ne mažiau įdomus yra amerikiečių dvynių tyrimas. Tie, kurie miegodavo mažiau 7 valandas per parą, turėjo antsvorį, o tie, kurie miegodavo daugiau nei 9 valandas, išlikdavo puikios figūros. Žinoma, galima teigti, kad miegantys daugiau turėdavo mažiau laiko bėgioti prie šaldytuvo... tačiau faktas lieka faktu!

Atminkite, kad, medikų nuomone, optimalus laikas, reikalingas atstatyti organizmą – yra 8 valandos. Nereikia pamiršti, kad prie optimalaus miego laiko mes turime sukurti ir maksimaliai komfortiškas sąlygas, kad prisižadinę mes pajustumėme poilsio naudą.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Miegas
Parašykite atsiliepimą apie 15min