Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 1d. 08:31

Psichinės moterų traumos turi įtakos būsimiems vaikams

Mamos emocijos turi įtakos dar negimusiam vaikui
Jazmine Palmer, Flickr.com / Mamos emocijos turi įtakos dar negimusiam vaikui

Izraelio ir JAV mokslininkų tyrimas įrodė, kad žinduolių patelių, patyrusių stiprų stresą dar iki nėštumo, palikuonys ryškiai skiriasi nuo gyvūnų, kurių gyvenimas buvo ramus.

Eksperimentui buvo pasirinktos žiurkės – socialiai gyvenantys gyvūnai. Dalyvavusios tyrimuose žiurkės buvo padalintos į tris grupes: pirmosios gyveno streso sąlygomis dvi savaites iki poravimosi; antroji grupė buvo veikiama streso tik savaitę iki poravimosi; trečioji – galėjo mėgautis ramiu egzistavimu. Po 60 dienų gimus palikuonims, mokslininkai įvertino socialų ir emocinį jų elgesį.

Pirmosios ir antrosios grupės palikuonys, skyrėsi vieni nuo kitų ir nuo trečiosios grupės gyvūnų. Be to, pastebėta, kad įtakos elgesiui turi ir lytis.

Patelių, patyrusių stiprų nervinį sukrėtimą, jaunikliai buvo mažiau socialūs: šios žiurkės mažiau laiko leisdavo kartu su kitais, vengdavo viešų susibūrimų. Be to, moteriškosios patelės demonstravo pastovų nerimą, kai patinėliai buvo gerokai ramesni. Antrosios grupės jaunikliams buvo būdingas hiperaktyvumas.

Mokslininkai teigia, kad dar gerokai iki pastojant kiekviena moteris jau ugdo savo vaiką ir kloja jam pagrindus socialiniam gyvenimui.

Visas tyrimas yra publikuotas žurnale „Developmental Psychology“.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min