Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

4 alkio spąstai dirbant biure

Kodėl dirbant norisi užkandžiauti?
Fabio Bruna, Flickr.com / Kodėl dirbant norisi užkandžiauti?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Dirbant standartinį sėdimą darbą biure nuo 8 iki 17 valandos, norom nenorom susiformuoja tam tikri universalūs biuro darbuotojų bioritmai: vienomis valandomis jaučiatės žvaliau, kitomis apima žvėriškas alkis ar snaudulys. Tai būdinga ne tik jums, bet ir tūkstančiams kitų kostiumuotų biuro bitelių. Kaip atpažinti jūsų kūno linijoms pavojingiausias valandas?

10 valanda: Noras užkąsti

Veikiausiai prieš keletą valandų papusryčiavote, o dabar norite ko nors jaukiai pakutenančio skonio receptorius: kad ir sūrio lazdelių, aštraus skonio krekerių ar traškučių. Nepasiduokite pagundoms: jei jaučiate, kad norite ko nors specifinio, išskirtinio skonio, vadinasi, iš tiesų alkis jūsų nekamuoja. Nes kai iš tikrųjų norite valgyti – ne taip ir svarbu, ko. Staigus noras suvalgyti specifinio skonio produktų dažniau reiškia, kad nuobodžiaujate, patiriate stresą ar išgyvenate kokias nors stiprias emocijas. Taip pat tai gali būti... troškulys. Todėl išgerkite vandens ir pasitikrinkite, ar noras nepraėjo. Jei ne – metas kontroliniam klausimui: ar gali būti, kad tikrai išalkote? Jei prieš tris valandas sočiai papusryčiavote, iki tikrų alkio signalų dar liko mažiausiai dvi valandos. Taigi kontroliuokite emocinį persivalgymą, išlaukite laiką, kada alkis turėtų ateiti savaime.

Pamėginkite pergudrauti smegenis. Gali būti, kad jūsų noras ko nors suvalgyti – tai kitų dirgiklių, tokių, kaip kvapas, ilgesys. Užsidekite aromatinę žvakę, pasitepkite aromatizuotu kremu rankas ar dar kartą pasikvėpinkite.

12–13 valanda: Tikrai išalkote

Biologiniai signalai, kad tučtuojau turite pavalgyti, gali būti labai individualūs. Jei šiuo metu negaunate maisto, labai tikėtina, jog tapo sunkiau sutelkti dėmesį, mintys kur buvę, kur nebuvę sukasi apie maisto produktus, receptus, gal net burnoje jaučiate maisto skonį. Todėl dabar svarbiausia – patenkinti alkį ne bet kokiu, o sveiku maistu. Rinkitės nekaloringus, maistingus patiekalus, kurie aprūpintų energija popietei, bet neapsunkintų ir nesukeltų mieguistumo.

Nepamirškite, kad šiltas maistas paprastai kvepia gardžiau ir yra skanesnis. Todėl pasitenkinimą pajuntate greičiau, maždaug po 20 minučių nuo pirmojo kąsnio.

14 valanda: Plėšrūno instinktai

Vis dėlto teko pietų pertrauką praleisti? Dabar tikriausiai jaučiatės tarsi laukinis žvėris, norisi sotaus, kaloringo maisto. Išauga tikimybė, kad čiupsite ką nors iš greitojo maisto patiekalų. Kūnui pernelyg stinga energijos kad apgaudinėtumėte save, esą norite sveiko maisto – jums reikia itin greitai kilstelėti cukraus kiekį kraujyje. Tačiau vien tai, kad svajojate apie latė su grietinėle, pyragaitį su kremu ar didelę porciją makaronų, nereiškia, kad to ir turėtumėte valgyti.

Pasak mokslininkų, tarp suvokimo, kokio maisto norime, ir sprendimo tai suvalgyti yra maždaug 7 sekundžių tarpas. Ir tai – jūsų šansas pasirinkti teisingai. Jei vis dėlto neatsispyrėte pagundai paimti spurgą ar mėsainį – bent jau perpjaukite jį pusiau ir suvalgykite tik vieną pusę. Veikiausiai pajusite sotumą sulig paskutiniu tos pusės kąsniu ir nebenorėsite pradėti kitos pusės. Pusės porcijos nepakako, tad valgysite ir tai, kas liko? Bent jau kramtykite lėčiau, mėgaukitės kiekvienu kąsniu. Tai sumažins tikimybę, kad po šios porcijos užsisakysite dar ko nors iš greitojo maisto valgiaraščio.

Beje, dietologai siūlo ir dar vieną gudrybę: prieš užsisakant nesveiko maisto, kur kas efektyviau galvoti apie netrukus laukiančias pasekmes nei apie ilgalaikę perspektyvą. Taigi verčiau nekeiksnokite savęs, kad dėl šio patiekalo priaugsite skonio. Bet jei suvoksite, kad visai netrukus pajusite kritusią energiją, sutriks virškinimas ar apims mieguistumas – tai gali atbaidyti nuo nepageidaujamų patiekalų.

15 valanda: Pilnumas

Atrodytų, neįtikėtina, kad ką tik jautėte alkį. Dabar pilnumo jausmas toks intensyvus, jog norisi tik prigulti. Ar tiesa, kad pavalgius pagulėti – į sveikatą? Nieko panašaus! Tokiu atveju jūsų organizmas gautų klaidinantį signalą ir pereitų į miego režimą, kurio metu sulėtėtų virškinimas. O sėdint, stovint ar juolab neskubiai vaikštant, virškinimas aktyvėja.

Taigi tam, kad išvaikytumėte popiečio snaudulį arba nekiltų pagunda miegų blaškyti dar vienu puodeliu kavos ir plytele šokolado, pasivaikščiokite (kad ir po biurą), bent 10–15 minučių skirkite lengvai fizinei veiklai. Virškinimą skatina ir paprastas pratimas: uždėkite rankas ant juosmens ir pasukite viršutine kūno dalimi ratus pagal laikrodžio rodyklę, pasilankstykite kairėn, dešinėn.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min