Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įrodyta: saldumynai nekenkia gerai savijautai

Ar iš tikrųjų galima valgyti saldumynus?
Guillaume Paumier, Flickr.com / Ar iš tikrųjų galima valgyti saldumynus?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Puiki naujiena viso pasaulio smaližiams: amerikiečių dietologai nustatė, kad saldumynai sveikatai nekenkia.

Ištyrus 5000 amerikiečių prieita prie išvados: tiesioginio ryšio tarp polinkio smaguriauti ir prastos savijautos ar chroniškų ligų nėra. Žmonės, kurie kasdien valgo saldumynų, linkę į nutukimą, chroniškas ligas, sirgti širdies ir kraujagyslių ligas ne daugiau ne tie, kurie sau leidžia suvalgyti po gabalėlį šokolado ar pyragaitį tik kartą per savaitę.

Paskelbę tokias išvadas dietologai pridūrė, kad nustatytasis faktas – anaiptol ne raginimas saldainiais ir tortu keisti sveiką maistą. Saldumynų efektas buvo tirtas savanorių grupėje. Beveik visi jie (96 procentai) valgė saldumynų. Tiesa, smaguriavimo epizodų dažnumas ir pačių saldumynų kiekis skyrėsi. Paaiškėjo, kad tyrimo dalyviai, valgę daugiau saldumynų, sveikatos sutrikimų patyrė ne dažniau nei saldumynų tik retkarčiais vartoję jų kolegos.

Taigi prieita išvados, kad saldumynų vartojimo dažnis neturi tiesioginio ryšio su nutukimu. Tai patvirtinta ištyrus eksperimento dalyvių kūno masės indeksą ir riebalinio audinio parametrus. Saldumynų vartojimo dažnumas taip pat neturi įtakos ir širdies ligoms. Ši išvada pagrįsta tiriant dalyvių kraujospūdį, atsparumą insulinui, cholesterino kiekį kraujyje.

Šiaip ar taip, JAV vėžio tyrimų institutas primena: dažnai vartojant saldumynų, prie įprasto dienos kalorijų kiekio vidutiniškai prisideda 44 kkal, o tiek kalorijų jau užtenka, kad per ilgesnį laiką kūno masė padidėtų 2 procentais. Vertėtų prisiminti ir tai, kad pakeitus saldumynais įprastą maistą, kūnas gali netekti daug svarbių maistingųjų medžiagų.  Taip pat svarbu, kokius būtent saldumynus renkasi žmogus. Jei tai – gazuoti vaisvandeniai, baltų miltų kepiniai, riebūs pyragaičiai, o ne saldūs vaisiai ar pilno grūdo produktai, žala sveikatai vis dėlto padaroma, tik jau ne dėl paties fakto, kad smaližiaujate, o dėl nesveikų saldumynų gamyboje naudojamų sintetinių priedų, žarnyno veiklą trikdančių sudedamųjų dalių. Be to, odontologai perspėja: saldumynai kenkia jūsų dantims!

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min