Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl „vyturiai“ lieknesni nei „pelėdos“?

Kada valgyti pusryčius?
Ben Seidelman, Flickr.com / Kada valgyti pusryčius?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Pelėdų gyvenimo būdas yra nutolęs nuo natūralaus režimo ir dėl to sukelia nemažai problemų, apsunkina gyvenimą.

Pirmiausia, žmogus praleidžia optimalų laiką, skirtą gyvybinių jėgų atstatymui, šis periodas yra nuo 21 iki 24 valandos. Antra, pelėdos kenčia nuo neišsimiegojimo ir su tuo susijusių padarinių. Rytinis kėlimasis į darbą jiems yra didžiausias košmaras.

Įrodyta, kad pelėdos dažniau skundžiasi padidėjusiu antsvoriu, nes naktiniai užkandžiai nesuteikia figūrai lieknumo.

Kokiu paros laiku valgyti ir lieknėti?

Atlikti tyrimai parodė, kad džiaugtis lieknesne figūra gali vyturiai. Mokslininkai bandė išsiaiškinti, koks laikas tinkamiausias valgymui. Po atliktų tyrimų jie priėjo prie išvados, kad ne taip svarbu suvartojamų kalorijų kiekis, svarbiau kada užkandžiaujama. Idealus valgymo grafikas būtų toks: 7.11 val. – pusryčiai, 12.38 val. – pietūs, 18.14 val. – vakarienė.

Maistingiausias valgis turėtų būti pusryčių metu. Reguliarus pusryčių praleidimas gali sukelti rimtas sveikatos problemas.

Specialistai teigia, kad vyturių gyvenimo būdas geras tuo, kad jiems nekyla noras naktį eiti link šaldytuvo, nes tuo metu jie jau kietai miega. Tyrimai parodo, kad daugiausia „valgymo nukrypimų“ įvyksta būtent vakare, ypač nuo 20 iki 22 val. bežiūrint televizorių – taip ir norisi ko nors užkrimsti. Tačiau vyturiams ši problema neaktuali, nes jie 20 val. jau ruošiasi miegoti, o 22 val. sapnuoja ne pirmą sapną.

Saulės šviesa ir metabolizmas

Specialistai teigia, kad tie, kurie rytais anksčiau išeina iš namų, daug rečiau skundžiasi antsvoriu. Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vyrai ir moterys apie 30 metų amžiaus. Mokslininkai išanalizavo jų gyvenimo būdą ir kūno masės indeksą. Taip pat buvo stebima tiriamųjų miego kokybė, bendravimo įgūdžiai, suskaičiuota kiek kalorijų jie suvartoja.

Dalis tiriamųjų atsikeldavo anksti ir išeidavo iš namų, o kita dalis iš lovos išlipdavo jau beveik įdienojus. Paaiškėjo, kad vyturių gyvenimo būdas ir natūralus apšvietimas paspartina metabolizmą. Kuo anksčiau žmogus gauna natūralios šviesos dozę, tuo aktyviau deginamos kalorijos.

Šviesa turi tiesioginę įtaką vidinio biologinio laikrodžio sinchronizavimui. Jei žmogus gauna reikiamą šviesos dozę reikiamu metu, metabolizmas greitėja. O jei taip neatsitinka, biologinio laikrodžio veikla sutrinka, tai sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus.

Tai reiškia, kad rytinis išėjimas į lauką yra lygiai tokia pat svarbi sveikos gyvensenos dalis, kaip ir tinkama mityba, sportas, visavertis miegas.

Tad, jei norite būti liekni – anksti kelkitės, tinkamai pusryčiaukite ir eikite į lauką.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dieta
Parašykite atsiliepimą apie 15min