Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzika, kuri padeda labiau mėgautis maistu

Muzikos natos
Horia Varlan, Flickr.com / Muzikos natos
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Ne paslaptis, kad tuo metu, kai maistas ne tik paskubomis ryjamas, bet valgomas po truputį, mėgaujantis kiekvienu kąsniu, suvalgoma mažiau.

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad jūsų gebėjimą mėgautis maistu lemia ne tik patiekalo išvaizda, skonis, aplinka, kurioje valgote, bet ir muzika, kurią girdite valgymo metu. Šis tyrimas paskelbtas žurnale „Appetite“.

Atlikdami studiją mokslininkai davė savanoriams dalyviams valgyti arba šokolado, arba paprikų. Jiems valgant fone skambėjo 4 skirtingų žanrų muzika: džiazas, hiphopas, klasikinė muzika ir rokas. Taip buvo surengtos 4 valgymo sesijos. Tada mokslininkai paragino dalyvius įvertinti, kaip jiems patiko maistas.

Pieniškas šokoladas buvo parinktas kaip emocinis maistas, t.y. produktas, kurio žmonėms nevalingai trokšta nepriklausomai nuo to, ar yra alkani. Paprikos priskirtos paprasto, sveiko, neemocinio maisto kategorijai – tai, ką valgome tik tada, kai išties esame alkani. Ir kas gi nutiko? Muzika dalyviams nepakeitė paprikos skonio, paprika taip ir išliko tiesiog daržove, kad ir kokios melodijos fone grotų bevalgant. Tačiau visai kitų išvadų prieita grupėje, kuri skanavo šokolado. Kai šokolado respondentai valgė klausydamiesi džiazo, jiems desertas pasirodė skaniausias. Mažiausiai šokoladas patiko klausantis hiphopo.

Kuo paaiškinti tokį džiazo ir hiphopo skirtumą? Studijos autoriai daro prielaidą, kad viskas priklauso nuo pačios muzikos sukeltų emocijų. Malonus, raminantis džiazas sukuria visai kitokią nuotaiką, nei kur kas agresyvesnis hiphopas. Todėl besiklausant džiazo melodijų kūnas greičiau atsipalaiduoja, mažėja susierzinimas ir stresas. Toks skirtumas išties paveikia valgymo įpročius – ypač tų žmonių, kurie vadinami emociniais valgytojais, dažniau valgo ne dėl alkio, o norėdami nuslopinti neigiamas emocijas arba sustiprinti teigiamas. Kai žmogus labiau atsipalaiduoja, jis tampa imlesnis aplinkos įspūdžiams nei būdamas agresyvus, todėl greičiau nusiteikia mėgautis maistu, vertina kiekvieną kąsnį.

Šioje studijoje neanalizuota, kiek būtent maisto kurios muzikos klausydami žmonės suvalgė, tačiau jau ankstesniais tyrimais nustatyta, kad pasimėgavimas kiekvienu kąsniu leidžia greičiau pajusti sotumo jausmą, taigi žmogus mažiau linkęs persivalgyti.

Kuo šios išvados naudingos jums? Jei prie jūsų pietų ar vakarienės stalo skamba muzika – tebūnie tai džiazas! Gali būti, kad jis padės pagaliau visai neskausmingai normalizuoti kūno svorį. O jei ir ne – tai bent jau įprasite prie nuostabaus garsinio fono!

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min