Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 6d. 08:12

„Tetris“ apsaugos nuo persivalgymo?

Tetris ir maistas
Igor A. Andrade, Flickr.com / Tetris ir maistas

Kuo mums nenaudingi kompiuteriniai žaidimai, žinome visi. O ar numanėte, kad trys minutės „Tetris“ žaidimo sumažina norą užkandžiauti 24 procentais?!

Nesibaigianti krintančių kaladėlių aibė, arba žaidimas „Tetris“, buvo vienas pirmųjų kompiuterinių žaidimų. Ir tebeturi milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Žurnale „Appetite“ publikuotos studijos duomenimis, šis žaidimas be pabaigos ir galimybės laimėti – ne toks tuščias laiko švaistymas, kaip atrodo. Visų pirma – todėl kad jis padeda atsikratyti sveikatai kenksmingų įpročių.

Tyrime dalyvavo 119 savanorių, kurie natūraliai jautė ne alkį, o pakankamai didelį norą užkąsti ko nors skanaus. Specialiomis anketomis įvertinus jų noro intensyvumą, tiriamieji buvo sodinami arba prie kompiuterio, kuriuo galėjo žaisti „Tetrį“, arba prie kompiuterio, kuriame buvo imituojamas žaidimo krovimasis, bet iš tikrųjų žaidimas neužsikraudavo. Taigi tiriamieji arba žaidė „Tetris“, arba ne. Po trijų minučių jiems būdavo pateikiami nauji anketos klausimai, kuriais buvo siekiama įvertinti norą užkandžiauti.

Nustatyta, kad žaidusiųjų „Tetris“ noras užkąsti būdavo sumažėjęs net 24 procentais. Taip pat sumažėjo ir rūkančiųjų apklausos dalyvių noras kuo greičiau užsirūkyti. Dėmesio koncentracijos ir erdvinės vaizduotės reikalaujantis „Tetris“ puikiai atitraukia mintis nuo maisto temos, todėl noras suvalgyti ko nors skanaus tampa nebe toks intensyvus, padeda sustiprinti valią ir atsilaikyti prieš pagundą.

Manoma, kad šis kompiuterinis žaidimas gali padėti ne tik norintiems numesti svorio, bet ir siekiantiems mesti rūkyti. Svarbiausia – nepasiduoti kitai priklausomybei ir nepaaukoti viso savo laiko vien žaidimui. Prisiminkite: užtenka vos 3 minučių, kad jūsų nenumaldomas noras sumažėtų!

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min