Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 13d. 15:04

Keliautojo įkurtame feisbuko puslapyje – ašaroti iš juoko verčiantys kelionių filmukai

„Facebook“ puslapio įkūrėjas Vytautas Mikaitis
Asmeninė nuotr. / „Facebook“ puslapio įkūrėjas Vytautas Mikaitis

Be nuotykių kelionių neįsivaizduojantis Vytautas Mikaitis „užkūrė“ naują projektą – neegzistuojančią kelionių agentūrą „PravalTuras“. Taip pavadintame socialiniame tinkle „Facebook“ esančiame puslapyje keliautojas žada viešinti įdomius, juokingus ir keistus nutikimus, kurių netrūksta jo kelionėse. Tačiau iki šiol jie likdavo tik draugams rodomuose filmukuose ir nuotraukose.

Savo „veiklą“ „PravalTuras“ pradėjo nuo serialo „Narcos“, pasakojančio žymiausio Kolumbijos narkomafijos barono Pablo Escobaro istoriją, parodijos.

2016 m. vasarą po Kolumbiją su draugu Žilvinu Stankevičiumi keliavęs Vytautas sakė iki to laiko nežiūrėjęs nė vienos kultinio serialo serijos – buvo matęs tik anonsą. Tačiau, kadangi prieš kelionę visi kalbėjo apie „Narcos“, atvykę į seriale vaizduojamas vietas, lietuviai nusprendė sukurti savo filmo versiją. Tiksliau – sukurti kol kas realiai neegzistuojančio naujo „Narcos“ sezono anonsą. Nufilmuoti į šmaikštų filmuką sugulusias scenas vaikinams pavyko per dieną.

Kad idėja pavyko ir filmukas įdomus ne tik jiems patiems įrodo skaičiai – per pirmas keletą dienų jį feisbuke jau peržiūrėjo daugiau nei 28 tūkst. žmonių.

Paklaustas, ar tikėjosi tokios sėkmės, Vytautas sakė, jog jo tikslas buvo kur kas paprastesnis ir praktiškesnis – daug keliaujantis vaikinas tiesiog norėjo turėti erdvę, kur galėtų viešinti kelionėse nufilmuotus vaizdelius, nuotraukas ar aprašyti nuotykius.

„Kūriau jį pirmiausia dėl to, kad turėčiau puslapį, kuriame galėčiau dėti savo kelionių įspūdžius. Dedant viską į asmeninį puslapį kelionių nuotykiai gali pasimesti tarp žinučių „Gal kas galite automobilį užkurti?“.

Dažniausiai kelionių puslapiai yra saldūs, rodomos gražios vietos, bet ne tai, kas prie jų įdomaus įvyko. Aš dabar turiu nufilmavęs iš lėktuvo, kaip atrodo apsnigtas Stambulas. Tikrai gražu, nes sniegas šiame krašte ne toks jau dažnas reiškinys. Bet nesu tikras ar tai yra kažkam įdomu. Labiau noriu pateikti įvykius, kuriuos galima patirti tik išėjus iš namų“, – pasakojo keliautojas.

Pasak jo, kol kas uždirbti iš puslapio jis nesiekia. Tačiau tokių planų turi. „Planuoju daryti trumpas vaizdo laidas internete ir, jei pavyks „užkabinti“ kokį rėmėją, tai bus visa komercija“, – sakė pašnekovas.

Asmeninė nuotr./Neegzistuojančios kelionių agentūros „PravalTuras“ direktorius Vytautas Mikaitis
Asmeninė nuotr./Neegzistuojančios kelionių agentūros „PravalTuras“ direktorius Vytautas Mikaitis

Kad medžiagos, kuria galės dalintis su „PravalTuras“ gerbėjams, užteks, jis neabejoja:

„Paskutiniu metu kas nors vis pakviečia kartu keliauti – tik spėk laiką ir pinigus dėliotis. „PravalTuras“ bus ta neegzistuojanti kelionių agentūra, kuri kvies pamatyti, kad kelionės anaiptol nėra graži pasaka. Keliaudami žmonės pavargsta, apsistoja prastose vietose, būna apgauti ar net pavėluoja į lektuvą. Būtent tokius ir panašius dalykus aš stengsiuosi pateikti“, – sakė Vytautas.

88 valstybes jau apkeliavęs lietuvis puslapyje publikuos tik savo paties patirtus nuotykius. Labiau vaizdais nei žodžiais dalintis jais mokantis keliautojas labiausiai apgailestauja, kad kai kurių situacijų, kuriose atsiduria, jis negali ar nespėja nufilmuoti.

„Pavyzdžiui, vakar, neradę, kur išsikeisti pinigų į monetas, nusprendėm dviese pralįsti pro šlagbaumą į metro, nes turėjom tik vieną žetoną. Tai atsistojom vienas prie kito ir greit praėjom. Bet sukaukė signalizacija. Moteris atlėkė tarsi žaibas į ją būtų trenkęs. Liepė eit ieškot kur išsikeisti. Tas praėjimo aparatas, pasirodo, gudrus: mums reikėjo vienas kitam ant kojų užlipti – kad ir du žmonės, bet kojos ne 4 o 2. Tai irgi mini istorija, bet jos niekaip neparodysi, reikia nebent aprašyti“, – pasakojo pašnekovas.

Vytautas ne kartą savo kelionių video filmukais dalinosi ir su „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais. Siūlome prisiminti juos:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje