Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karibuose uraganą Irma išgyvenusi Beatričė Paškevičiūtė: „Vaizdas saloje primena skurdžiausią lūšnyną“

Uragano Irma nusiaubta Šv. Bartolomėjaus salos sostinė Gustavija
Beatričės Paškevičiūtės nuotr. / Uragano Irma nusiaubta Šv. Bartolomėjaus salos sostinė Gustavija
Šaltinis: 15min
2
A A

Karibuose esanti Švento Bartolomėjaus sala – vienas iš tų kampelių, kuriuos įprasta vadinti paprastai – rojus. Tačiau dabar vaizdas joje primena skurdžiausią lūšnyną, nes būtent ši ir kitos Karibų jūros salos stipriausiai nukentėjo nuo uragano Irma.

Penktos kategorijos, t.y. aukščiausios, uraganas Irma dėl pasiekto vėjo greičio rekordo laikomas stipriausiu uraganu Atlanto vandenyne per visą istoriją.

Paprastai net ir stipriausi uraganai po keleto dienų išsikvepia ir jų kelyje pasitaikantiems žemės lopinėliams smogia su mažesne jėga. Uraganas Irma, po kelių dienų nuo susiformavimo, trečiadienį vis dar išlaikė 185 mylių per valandą vėjo greitį. Nei Atlanto vandenyne, nei rytinėje Ramiojo vandenyno dalyje ilgai nebuvo tiek laiko besitęsiančios audros, palaikančios tokį vėjo greitį.

Didžiausią uragano šėlsmą patyrė Karibai. Vienoje iš čia esančių salų – Šv. Bartolomėjaus – sostinėje Gustavijoje jau keletą mėnesių gyvenanti lietuvė Beatričė Paškevičiūtė dar prieš audrą stipriai nerimavo. Ir ne veltui. Vaizdas po uragano saloje primena karo padarinius.

„Mūsų saloje žuvusių žmonių nėra. Bet kitoje yra... Skaičiaus nežinome, nes neturime interneto. Rašau tik trumpai prisijungusi prie ugniagesių stoties (wi-fi ryšio – aut. past.)“, – 15min per feisbuką žinutę parašė mergina, taip pat informavusi socialiniame tinkle, kad yra saugi. Tokios žinios visą ketvirtadienį nekantriai laukė jos artimieji ir draugai.

Beatričės atsiųstose nuotraukose matyti, kaip ką tik rojaus sodą priminusi sala atrodo po uragano. Vaizdas liūdnas ir kraupus. Audra salai buvo negailestinga.

„Viskas atrodo siaubingai. Toks jausmas, kad esi vidury Indijos pačiame skurdžiausiame rajone... Elektros nėra ir neaišku, kada bus. Aplinkinės salos „nuneštos“ dar baisiau. Mūsų sala buvo uragano epicentre. Todėl negaliu patikėti, kad esame gyvi ir sveiki. Man tikrai pasisekė. Vėjas nenunešė mūsų namo, tik langai išdaužyti.

Net neįsivaizduoju, kiek laiko reikės salai atsigauti... Labai liūdna. Negaliu patikėti, kad gamta gali būti tokia galinga“, – sakė lietuvė.

Pasak jos, sugrįžti į įprastą gyvenimą negalima ir dėl to, kad prie salos artėja kitas uraganas.

„Kol kas neaišku, kokio jis stiprumo. Atrodo, silpnesnis. Bet velniai žino, koks. Planuojamas penktadienį, ruošiamės jam, nes pabėgti neįmanoma – oro uostai nuniokoti. Pasimelskite už mus...“ – išgąsčio dėl šėlstančių stichijų neslėpė vienoje iš Karibų jūros salų gyvenanti mergina.

Uraganas Irma artėja prie Floridos – evakuojami žmonės

Ketvirtadienį pranešta, kad uraganas Irma grėsmingai artėja prie JAV, Floridos krantų. Dėl kilusios grėsmės iš pavojingiausių zonų jau evakuota maždaug milijonas gyventojų ir turistų.

Apie tai, kuo gyvena uragano laukiantys floridiečiai, 15min pasakojo dar vienas lietuvis Augustas Navickas.

Floridoje yra ir dar viena lietuvaitė – Vytautė Merkytė. Ketvirtadienį ji dar nežinojo, ar teks evakuotis. Tačiau tikino, jog uragano grėsmė jaučiama, ir pirmasis ženklas – iš parduotuvių lentynų dingstantys būtiniausi dalykai: vanduo, žvakės, konservai.

„Viskas tuščia“, – draugams skirtame vaizdo įraše pasakojo Floridoje esanti lietuvė.

Prognozuojama, kad aukščiausios – penktos – kategorijos audra Irma gali padaryti didelės žalos Floridos pastatams ir infrastruktūrai. Tokio stiprumo uraganas gali lengvai nuplėšti namų stogus, išdaužyti langus, išvartyti medžius ir sukelti potvynių. Dėl to kyla pavojus ir žmonių gyvybėms.

Karibus jau nusiaubęs uraganas atslinko praėjus vos daugiau nei savaitei po to, kai Teksase ir Luizianoje siautėjo uraganas Harvey.

Trečiadienį buvo pranešta, kad Atlanto vandenyne iki uragano sustiprėjo atogrąžų audra Jose, o Meksikos įlankoje – Katia. Naujausios žinios iš Meksikos taip pat liūdnos – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, vietos laiku prieš pat vidurnaktį (7.49 val. penktadienį Lietuvos laiku), prie vakarinio Meksikos kranto įvyko galingas žemės drebėjimas.

VIDEO: Karibų regione uraganas Irma pareikalavo mažiausiai 7 gyvybių
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje