Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 05 15, 23:18

Pirmą kartą į „Euroviziją“ važiuojantis Eimantas Balčiūnas: „Man tai – didžiausia šventė po Kalėdų“

Vieni ją keikia, kiti ignoruoja, tačiau didelė dalis Lietuvos gegužės 19, 21 ir 23 dienos vakarus leis stebėdami tiesioginę dainų konkurso „Eurovizija“ transliaciją – pusfinalius ir finalą. Nuo 2004-ųjų tokios tradicijos kasmet laikėsi ir Vilniaus universitete studijuojantis Eimantas Balčiūnas. Tačiau šiemet, 60-ajai „Eurovizijai“ vykstant Vienoje, vaikinas konkursą stebės nebe namuose.
Eimantas Balčiūnas
Eimantas Balčiūnas / Asmeninio albumo nuotr.

„Nusprendžiau, kad viską reikia pamatyti iš arti, iš vidaus, o ne tik per televizoriaus ekraną“, – sako E.Balčiūnas.

Skeptikams, laidantiems replikas, kad tokiai kelionei skirtus pinigus galėjo išleisti įdomesniam dalykui, Eimantas turi ką pasakyti. Pirmiausia jį domina „Eurovizijoje“ atliekama muzika.

„Šiame konkurse yra tikrai nedaug išliekamosios vertės muzikos. Dažnai girdime, kad didelė dalis dainų yra „šabloninės“, pasikartojančios, tekstai taip pat nėra prasmingi. Tačiau, nepaisant to, „Eurovizija“ turi milžinišką savo klausytojų – žmonių, kuriuos ta muzika paliečia, būrį. Jame esu ir aš“, – sakė Eimantas.

Į „Euroviziją“ jis keliaus kaip žurnalistas, tad galės savo akimis pamatyti tai, apie ką daug metų tik girdėjo ar skaitė.

„Tai yra didžiausias ir profesionaliausiai organizuojamas muzikos renginys visame pasaulyje. Nors jame nedalyvauja tiek daug žvaigždžių, kiek kuriuose nors JAV muzikos apdovanojimuose, tačiau „Eurovizija“ unikali.

Asmeninio albumo nuotr./Eimantas Balčiūnas
Asmeninio albumo nuotr./Eimantas Balčiūnas

Įvertinus kamerų darbą, vaizdo efektų įspūdingumą, kiekvieno pasirodymo parengimą, techninio personalo sugebėjimą per 30 sekundžių pertrauką tarp dainų, paruošti sceną visiškai naujam pasirodymui, „Eurovizija“ neginčytinai yra renginys – numeris vienas.

Net ir pati konkurso idėja yra puiki – kiekviena šalis atsiveža savo dainą ir renka nugalėtoją, balsuodama viena už kitą. Man „Eurovizija“ yra didžiausia šventė per metus po Kalėdų“, – neslėpė pašnekovas.

Pasirinko pigesnę kelionę autobusu

Kelionė į „Euroviziją“ nėra pigi. Vienas iš šiemet į Austrijos sostinę vykstančių lietuvių pasakojo, kad 1000 eurų pakanka visai savaitei „Eurovizijos” mieste, įskaičiuojant bilietus ir būstą.

Skrydžių į Vieną už centus nerasi, nes ta kryptimi iš Lietuvos neskraido jokia pigių skrydžių bendrovė. 

Eimantas žada išleisti mažiau. „Kelionės išlaidos priklauso nuo poreikių. Jei nori tilpti į mažesnį biudžetą, būdų, kaip tai padaryti, visada rasi. Pavyzdžiui, į Vieną galima važiuoti autobusu ir sumokėti 4–5 kartus mažiau nei skrendant lėktuvu.

Kelionės autobusu kaina – tik 60 eurų į abi puses. Skrydžių į Vieną už centus nerasi, nes ta kryptimi iš Lietuvos neskraido jokia pigių skrydžių bendrovė. Žinoma, esi labai priklausomas nuo datos.

Nakvynę susiradau per „Airbnb“ platformą, kurioje žmonės skelbia apie nuomojamus butus ar kambarius į jų miestą atvykstantiems turistams už nedidelę kainą. Manau, kad su visomis išlaidomis tilpsiu į 300–400 eurų. Esu tikras, kad tokia suma už 10 dienų kelionę tikrai nėra didelė“, – sakė Eimantas.

Pirkti bilietų į koncertus jam nereikėjo, kadangi į „Euroviziją“ vyksta dirbti. Tiesa, pačioje salėje, kur yra scena, Eimantui greičiausiai neteks būti – pusfinalius ir finalą jis stebės toje pačioje arenoje įrengtame Spaudos centre. 

Spekuliantams, nusipirkusiems daug bilietų iš anksto, parduoti didesne kaina jų nepavyksta, tad nenorėdami prarasti pinigų, jie parduoda juos prieš konkursą už kur kas mažesnę kainą, nei pirko.

„Koncertus žiūrėsiu per Spaudos centre sumontuotus ekranus, kitaip tariant – būsiu „už sienos“, – sakė Eimantas.

Šiuo metu bilietų į tris eurovizinius koncertus jau nebėra. Tačiau pašnekovas sakė girdėjęs, kad įsigyti jų bus galima prieš pat renginį, kada „darbą“ prie arenos pradės perpardavinėtojai.

„Girdėjau, kad likus 1–2 valandoms iki renginio, prie arenos bilietą galima gauti už itin mažą kainą – esą spekuliantams, nusipirkusiems daug bilietų iš anksčiau, parduoti didesne kaina jų nepavyksta, tad nenorėdami prarasti pinigų, jie parduoda juos prieš konkursą už kur kas mažesnę kainą nei pirko“, – pasakojo Eimantas.

Bilietų kainos svyravo nuo pigiausių į repeticijas už 18 eurų, iki brangiausių – didžiajame finale už 390 eurų. Populiariausi buvo po 49–150 eurų.

Wiwibloggs.com nuotr./Eurovizija 2015
Wiwibloggs.com nuotr./Eurovizija 2015

Įsimintiniausia – Loreen

Kaip tikras „Eurovizijos“ gerbėjas, šiuo konkursu besidomintis jau vienuolika metų, Eimantas gali nesunkiai pasakyti, kuris konkursas jam įsiminė labiausiai.

„2006 metų „Eurovizija“, manau, buvo pati stipriausia per pastaruosius 10 metų. Tačiau ne dėl to, kad nugalėtojais tapo „monstrai“ iš Suomijos grupė „Lordi“, ar kad jame Lietuva, kuriais atstovavo „LT United“ pasiekė iki šiol aukščiausią – 6-ąją vietą finale. Tais metais buvo labai daug stiprių dainų, kurių dažnai klausome iki šiol.

Dar vieni įsiminę metai buvo 2012-ieji – tada nugalėjo atlikėja Loreen. Man iki šiol atrodo, kad jos daina buvo fantastiška, todėl jau iš karto buvo aišku, kad konkurentams neliko jokių šansų laimėti. Man asmeniškai Loreen pasirodymas yra vienas gražiausių per visą „Eurovizijos“ istoriją“, – sakė Eimantas.

Elenos Volotovos (EBU) nuotr./Monika Linkytė ir Vaidas Baumila
Elenos Volotovos (EBU) nuotr./Monika Linkytė ir
Vaidas Baumila per repeticiją Vienoje.

Jis prognozuoja, kad Lietuvai atstovaujantis Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės duetas į finalą pateks. O kaip seksis ten – sunku atspėti. 

„Jeigu reikėtų pasirinkti, kokią vietą jie ten užims, itin optimistiškas nebūčiau: manau, 10–15 vieta yra realus rezultatas, kurį galime iškovoti šiemet. Kalbant apskritai, ryškių lyderių šiemet nėra. Tačiau man asmeniškai gražiausios dainos yra Nyderlandų, Estijos, Italijos bei Švedijos.

Pastarieji gali net laimėti. Jie, kaip ir lietuviai, pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 21-ąją. Tad nepraleiskite progos ir bent jį pažiūrėkite!“ – kvietė prisiekęs televizijos dainų konkurso gerbėjas.

VIDEO: Viena ruošiasi Eurovizijai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje